Бг меню

  • 7 337
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Домати, краставици или чушки може да напълниш със смес от сирене и кис. мляко, крема сирене, извара и мляко, катък (продават го готов в Била и Фантастико).

Панираните чушки с доматен сос също са подходящи защото се могат да се сервират студени.
Чушки бюрек може да направиш и във фурната, за по-бързо.

Вретеното ще ти иска време и едва ли е много подходящо от тази гледна точка. Прави се като начукаш до тънко свинско бон или контра филе, пълниш го с гъби (задушени или от консерва), кашкавал, кис. краставички. Завиваш го, овалваш го в брашно и пържиш.
За гости когато не ми се седи в кухнята докато те купонясват  Grinning , правя телешко задушено. Парче телешко бон или контра филе, както е цяло го овързвам с връв, овалвам в брашно и запържвам в сгорещена мазнина, поливам с вода и добавям 1 гл. лук, морков, целина, скилидка чесън, даф. лист, 10 зърна ч.пипер, 2 зърна бахар, може да сложиш чубрица или риган на вкус. Забравяш го на слаб огън около 2 часа. После вадиш месото и го режеш на филии около 1 пръст дебели. Вадиш даф. лист и зърната също и чесъна и соса пасираш и после прекарваш през цедка (да стане фин) и връщаш месото при соса на слаб огън докато стане напълно готово. При нужда сгъстявам с малко брашно или картофено пюре на прах.

Правя и пълнени бутчета (но е засищащо). Пилешки бутчета, както са цели им вадя костта и пълня с гъби, кашкавал, пушено филе и кис. краставички. Пека във вода и масло, може да се сложи бира или бяло вино.
Успех

# 16
  • Мнения: 373
Мерси много за идеите! А как стават чушки бюрек във фурната Shocked А някакъв сполучлив десерт? Ще го направя от предната вечер.

# 17
  • Мнения: 7 821
Цитат на: DolceVita
Мерси много за идеите! А как стават чушки бюрек във фурната Shocked А някакъв сполучлив десерт? Ще го направя от предната вечер.


Ами печеш, белиш и чистиш от семето чушките  Grinning  (това е ясно) и ги пълниш със сирене, яйце, кис.мляко, малко брашно и съвсем малко (щипка) сода за хляб. Овалваш в брашно и подреждаш в тавичка, като поливаш с малко олио и от горе и печеш в умерена фурна. А може и да залееш с яйце като се поопекат, но не става много търговски  Grinning  вида.

А за сладкиш някой друг се надявам да се включи, че тук ме няма много, предпочитам плодове, кремове или "Сладкарница Неделя"  Grinning .

# 18
  • Мнения: 96
Пробвай тук:

http://www.bonapeti.tv/

Всичко досега, което съм готвила по тези рецепти се получава точно така, както е показано!

От десертите ти препоръчвам бананов пай. Може да видиш и лесен начин за приготвяне на пилешко вретено.

# 19
  • Мнения: 966
Цитат на: 6o6i
Цитат на: mariane
Momi4eta 4e niamali v nemsko obiknoveni 4yshki tip bg tyk Canada ima po4ti sashtite sa edinstvenia im nedostatak e 4e sa malko skapi4ki.


Сурови имаме точно бг тип, печени и обелени в буркани има също, обаче им слагат май оцет или ги мариноват и са леко кисели. Но както казах-аз си ги ям  Laughing  
Мога да кажа, че почти нищо от храната не ми липсва тук, дори и шкембе чорба си правиме  Grinning . Има бг сирене и кашкавал, само боза и ракия още не са докарали хехе
6o6i
20.г.с.  :B-fly:


E nie sme po izobretatelni  Laughing rakiika se prodava variat e niakak si vij boza i tyk niama v 4ydo se beshe vidiala zalva mi s neinia unak goliam zor beshe dokato zabravi bozata.

# 20
  • Мнения: 2 655
ЛЕСЕН КЕКС

Необходими продукти:

1. 4 бр. яйца;
2. 1 чаена чаша захар;
3. 2 чаени чаши брашно / препълнени/;
4. 1 бр. бакпулвер;
5. 1 бр. ванилия;
6. 1 чаена чаша вода;
7. 1 чаена чаша олио.


Начин на приготвяне:

Яйцата и захарта се разбиват много добре с миксер и към тях се прибавят всички изброени продукти, по ред. Сместа се изсипва в предварително намазана с олио и поръсена със брашно форма. Пече се в умерена фурна. След като изтине по - желание може да се поръси с пудра захар.

Става лесно и бързо. Правя го във форма с дупка и се надига страхотно.

# 21
  • Мнения: 2 655
АНАНАСОВА ТОРТА НАНА
Необходими продукти:

1. 6 бр. яйца;
2. 2 ч. ч. захар;
3. ½ ч. ч. брашно;
4. 1 бакпулвер;
5. 1 – 2 бр. ванилия;
6. 1 бр. лимон /кората му/;
7. 1 компот от ананас;
8. 2 бурканчета заквасена сметана;

Начин на приготвяне:

ЗА БЛАТА: Яйца и само 1/2 ч.чаша захар се бъркат с миксера около 15-20 минути, с лъжица се прибавя и 1/2 ч. чаша брашно  бавно, за да не стане на топчета сместа, също така прибавяте и 1 бакпулвер, ванилия и лимонена есенция (може спокойно да се замести с кората на един лимон).
Сместа се пече в тавичка, предварително намазана с олио. Фурната е на 200 градуса около 30 минути. Не отваряйте през това време печката, за да не спадне блата. След като го извадите (като го режите само с ножа встрани), се разрязва на две равни части с конец.

ЗА СИРОПА: Сока от ананас (аз го купувам в консерва, компот) и 1 ч.ч. захар се разбъркват добре. Със сместа се заливат обилно двата блата.

ЗА КРЕМА: Сметаната се разбива с ½ ч. ч. захар много добре.

НАРЕЖДАНЕ: Реди се блат, полива се с сока обилно, особено по краищата отгоре нарязан на малки парченца ананас, сметана, после другия блат, ананас и сметана. Тортата добре се намазва със сметана и от страни. Украсява се по желание с шоколадови пръчици, бомбонки, орехи и т. н.

Тази торта преди време я написа тук във форума NaNa. Нашият татко я боготвори. Май всички мъже, които са я пробвали у нас са на такова мнение. И тя е много лесна и може да се приготви от предния ден. По този начин ще е добре сиропирана за следващия.

# 22
  • Мнения: 1 975
Ами порови се в някоя готварска книга.
Можеш например да им направиш

*каварма в гювечета
*баница
*а какво мислиш за чъшки бюрек? .
*шопска салата
*мусака

това ми идва на ума за сега, ако се сетя за още нещо, ще го напиша по-късно  Wink

късмет с гостите  Stuck Out Tongue

# 23
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: mariane
Momi4eta 4e niamali v nemsko obiknoveni 4yshki tip bg tyk Canada ima po4ti sashtite sa edinstvenia im nedostatak e 4e sa malko skapi4ki.

Има  ги, наричат ги Spitzpaprika.

# 24
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Дано не съм закъсняла с идейте, но ще ти напиша все пак няколко идей за типично български ястия, дано не се повтарят.

* мезе/предястие:  пържени тиквички с чеснов сос; патладжани с доматен сос; печени чушки; подправено овче сирене; лозови сърмички с лимонен сос.
* чушки бюрек; паниран кашкавал или панирано сирене; сирене в пергамент; картофени кюфтета със сос; банички.
* шопска, овчарска салата, салaта от печени чушки, Снежанка.
* за основно ястие зависи дали искаш месо или риба.

За десерт направи нещо леко. И не забравяй да им предложиш някои хубави бълг. вина, за да ги опитат.

# 25
Viki pitata stana strahotna, blagodaria za hubavata recepta. Momicheta opitaite niama da sujaliavate. Az ia pravih za Amerikanci i te si oblizaha prustite. thumbsup

# 26
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: DolceVita
-много ли се меси? защото аз правя една пита, само се разбурква добре и никакво месене, е не че ме мързи, ама рецепта, кво да прайш Stuck Out Tongue


Може ли рецептата за тая мързелива питка?  Simple Smile

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: DolceVita
-много ли се меси? защото аз правя една пита, само се разбурква добре и никакво месене, е не че ме мързи, ама рецепта, кво да прайш Stuck Out Tongue


Може ли рецептата за тая мързелива питка?  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 96
Стела, радвам се, че ти е харесала. Това е официална пита, така да се каже. Някога бабите са я правили по сватби, кръщенета...
Вярно, че е малко трудоемка, но и аз мисля, че си заслужава!

Общи условия

Активация на акаунт