Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Чуден кекс)))

• 67 950
  • 173
  •   1
Отговори
  • София
Чуден кекс

3 яйца
1ч.ч. захар
200гр кисело мляко или 200 гр заквасена сметана
1/3ч.ч. олио
1 2/3ч.ч. брашно
1 бакпулвер
1 пакетче ванилена захар
стафиди по желание-аз сложих половин пакетче
в 1 ч.ч. от сместа сложих 1ч.л. какао

всичко се смесва и се пече на 200 до суха клечка  Wink
Става много пухкав и ароматен!
Киселото мляко може да се замени с 200гр заквасена сметана,но брашното се намаля.Със сметана е по-хубав Peace Аз правя и мъфини по тази рецепта-страхотни Grinning
1ч.ч.=280мл.

а тук същия кекс,но със заливка-30-40 гр масло,3-4с.л. прясно мляко,1 пълна с.л. какао,2с.л.захар и кокос.Нанася се на охладен кекс с помощ на четка.

Рецептата е мое съчинение.Имах тези продукти и се пробвах.Вече правя главно тази рецепта  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 14:27 от кафе със сметана

# 1
  • Бургас/Пз
Колко е диаметъра на тавичката?

# 2
  • София
22 см, вътрешен Wink

# 3
  • софия
ще пробвам!  chef

# 4
    Наистина изглежда чудно! Hug
    Ще го пробвам и аз! Wink

# 5
  • София
Радвам се,че ви допада Grinning
Ако имате възможност го правете със 200 гр заквасена сметана,а не с кисело мляко Peace

# 6
Аз вече го направих-наистина е много вкусен Peace
Само че твоя на външен вид изглежда по- добре от моя Crossing Arms,но нищо -следващия ще го докарам
Направих го със сметана.

# 7
Ако имате възможност го правете със 200 гр заквасена сметана,а не с кисело мляко Peace
  Отбележи го в рецептата! Wink

# 8
  • София
  Отбележи го в рецептата! Wink
Аз съм го казала,но вече го одебелих LaughingБлагодаря ти Peace

Аз вече го направих-наистина е много вкусен Peace
Само че твоя на външен вид изглежда по- добре от моя Crossing Arms,но нищо -следващия ще го докарам
Направих го със сметана.
Много се радвам,че си се престрашила HugА прави ли му заливка? Следващият път ще се справиш по-добре с външния вид щом не ти харесва Wink

# 9
  • София
Ето мъфини от снощи по тази рецепта Heart Eyes

# 10
Мъфините са невероятни! Crazy Тъкмо щях да те питам в другата тема как ги правиш, че много ги харесах! Искам да попитам само: колко мъфина излязоха от тази доза?

# 11
  • София
Мъфините са невероятни! Crazy Тъкмо щях да те питам в другата тема как ги правиш, че много ги харесах! Искам да попитам само: колко мъфина излязоха от тази доза?
17 бр. Wink Опитай,ще ти харесат! Grinning

# 12
кафенце а дали ще станат също толкова пухкави , ако им добавя шоколад, в смисъл шоколадови и пълнеж сладко от малини?  Thinking

# 13
  • София
кафенце а дали ще станат също толкова пухкави , ако им добавя шоколад, в смисъл шоколадови и пълнеж сладко от малини?  Thinking
Хм,не знам Thinking Мисля,че ще стане...няма защо да не стане Wink Стават най-пухкави,ако се правят със заквасена сметана PeaceТам е тайната на пухчето Heart Eyes

# 14
много ти благодаря за споделената тайна   love001

# 15
  • София
много ти благодаря за споделената тайна   love001
За нищо PeaceУспех!

# 16
Звучи вкусно! Купувам форма за мъфини и веднага ще опитам  Hug

# 17
  • Стара Загора
И кекса и мъфините изглеждат страхотно.

# 18
Непременно ще опитам.

# 19
  • София
Благодаря момичета! Hug Надявам се и на вкус да ви хареса Heart Eyes

# 20
  • Бургас
Кафе със сметана , за мъфините е абсолютно същата рецепта? Не трябваше ли сместа за мъфините да е малко по-гъста от тази за кекса,всмисъл да се сложи малко повече брашно или няма нужда?

# 21
  • София
Кафе със сметана , за мъфините е абсолютно същата рецепта? Не трябваше ли сместа за мъфините да е малко по-гъста от тази за кекса,всмисъл да се сложи малко повече брашно или няма нужда?
Няма нужда,еднаква я правя Peace Винаги се получават. Ако нямаш хартийки за мъфини те съветвам да намажеш формата с масло,а не с олио.С масло излизат много лесно,но с олио ми залепват Thinking

# 22
кафе със сметана, как разбъркваш сместа? До сега не съм  правила мъфини, а много ми се иска да се получат  Embarassed Четох, че тайната на тяхната пухкавост е разбъркването на сухи и мокри съставки отделно и съвсем кратко бъркане (не продължително като при кекса). Предварително загряваш ли фурната (нали уж така се пекат мъфини)?
Преди малко си купих форма и сега само чакам малката да заспи и започвам  Joy

# 23
Етоhttp://receptibg.com/receptibg/advise.php?aId=29 нещо полезно,което си запаметих,за да прочета и другите статии,благодарности за линка    bouquet /за съжаление не помня кой го беше публикувал в темата за мъфините/.

# 24
Хоп, и аз да се запиша! Искам да ви кажа,че това е първото нещо,което направих, от този форум!
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2568/122974475714147556341259 … jCDNjoOqF8Dm0.JPG
Направих го под формата на мъфинки, и честно казано, домашните си облизаха пръстите.

Благодаря на Кафе със Сметана, за споделената рецепта!

# 25
Хоп, и аз да се запиша! Искам да ви кажа,че това е първото нещо,което направих, от този форум!
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2568/122974475714147556341259 … jCDNjoOqF8Dm0.JPG

Мммммммм,много добра идея да ги гарнираш с течен шоколад+сметана/на мен поне на такова ми изглежда/.И аз така ще я направя тази рецепта тази събота,тя е на ред Peace.

# 26
А колко трябва да се намали брашното, когато се прави със сметана?

# 27
  • София
кафе със сметана, как разбъркваш сместа? До сега не съм  правила мъфини, а много ми се иска да се получат  Embarassed Четох, че тайната на тяхната пухкавост е разбъркването на сухи и мокри съставки отделно и съвсем кратко бъркане (не продължително като при кекса). Предварително загряваш ли фурната (нали уж така се пекат мъфини)?
Преди малко си купих форма и сега само чакам малката да заспи и започвам  Joy
Сместа я бъркам или с тел или с миксер.И по двата начина зависи дали спи детето LaughingВ началото,когато се учех да правя мъфини разделях сухит и мокрите съставки.Обаче пробвах няколко пъти да не ги деля и не намерих разлика ThinkingПоне при мен нямаше такава...Винаги загрявам предварително фурната! Wink Аз за себе си разбрах,че най-пухкави стават когато се правят със сметана PeaceЧакаме резултати,и ти стискам палци PeaceСместа я съпваш по 2/3 във формата,че да имат място да се надуят!

# 28
  • София
Направих го под формата на мъфинки, и честно казано, домашните си облизаха пръстите.

Благодаря на Кафе със Сметана, за споделената рецепта!
Разкошни са!!! Heart Eyes Много се радвам,че са ви харесали вкъщи! Blush Изглеждат фантастични със глазурата Grinning Тя каква е?

А колко трябва да се намали брашното, когато се прави със сметана?
Амиии,трябва да стане много гъсто,като за кекс.Ако се сложи 1 2/3ч.ч. брашно ще дойде много.Слага се към 1 1/2ч.ч. Peace Но зависи и от големината на яйцата... Peace

# 29
Преди малко ги напарвих със сметана и 1 1/2 чаша брашно- малко по-гъсто от кекс се получи  newsm78 След като се изпекът ще споделя резултата  Hug

# 30
  • София
От снощи по същата рецепта но имах само 2 яйца...Вместо ванилия сложих 2 ч.л. канела
Кекс с канела и стафиди

Страшно ароматен и пухкав Heart EyesСтава за коледа....ако се добавят и орехчета... Crazy

# 31
  • София
Преди малко ги напарвих със сметана и 1 1/2 чаша брашно- малко по-гъсто от кекс се получи  newsm78 След като се изпекът ще споделя резултата  Hug
Ще станат! PeaceТочно си уцелила брашното.Чакаме снимкииии Heart Eyes

# 32
  • София
Ооо, момичета да ви кажа, че до сега само си крадвах по някоя рецепта от вас за да смая домашните.
Но вече не издържам, трябва да ви изкажа благодарност за желанието да споделите с всички  сполучливите си рецепти  bouquet
А този кекс още довечера ще го пробвам - за закуска на дитето и мъжо .

# 33
  • София
Ооо, момичета да ви кажа, че до сега само си крадвах по някоя рецепта от вас за да смая домашните.
Но вече не издържам, трябва да ви изкажа благодарност за желанието да споделите с всички  сполучливите си рецепти  bouquet
А този кекс още довечера ще го пробвам - за закуска на дитето и мъжо .
Да ви е сладко! Heart Eyes Кекса търпи импровизации PeaceВместо ванилия може да сложиш,канела или ромова есенция...Също и портокалови корички,орехи... Heart Eyes
На който, каквото душата му иска Blush

# 34
  • София
Изрових стара снимка на същият кекс,но нашарен като кекс Зебра и със същата заливка Flutter
Много подходящо за гости  chef

# 35
Кафе със сметана, а ще споделиш ли как приготвяш заливката?
Предварително се извинявам, ако вече си обяснила, но аз не видях.. Embarassed

# 36
  • София
Кафе със сметана, а ще споделиш ли как приготвяш заливката?
Предварително се извинявам, ако вече си обяснила, но аз не видях.. Embarassed
заливка-30-40-50 гр масло,3-4с.л. прясно мляко,1 пълна с.л. какао,2с.л.захар и кокос.Нанася се на охладен кекс с помощ на четка.С повечко масло(50гр) е по-добре Wink

# 37
Благодаря   bouquet, ще го пробвам през почивните дни!

# 38
  • Бургас
Моите първи мъфини,които се получиха добре ! /след 3-4 неуспешни опити с други рецепти/
Кафе със сметана ,благодаря !  smile3525

# 39
А маже ли да заместя сметаната с прясно мляко?

# 40
  • София
Моите първи мъфини,които се получиха добре ! /след 3-4 неуспешни опити с други рецепти/
Кафе със сметана ,благодаря !  smile3525

Поздравления!!! Hug Heart EyesИзглеждат чуднички! Peace

А маже ли да заместя сметаната с прясно мляко?
Аз не съм пробвала,но с прясно мляко ще поеме и повече брашно Peace

# 41
Pure, Elixir, Кафе със сметанка, заливката е само течен шоколад, бял и кафяв, затова изглежда със сметана. Мислех си за този вариянт, но още не съм го пробвала. Кафе със сметана, аз по принцип не съм много по готвенето, но ви чета редовно и като гледам какви вкусотиии правите се зарибих.А и сега докато съм майчинство, ще пробвам и други работи. Е, поне се получават, с тук –таме малко импровизация!

# 42
  • Viena
ще се пробва скоро

# 43
Кафенце, запали ме по мъфините с тази рецепта! Чудя се дали да рискувам. Grinning Медената погача стана любима в семейството ми и такава работа ми отвори с нея! Heart Eyes

# 44
  • София
Кафенце, запали ме по мъфините с тази рецепта! Чудя се дали да рискувам. Grinning Медената погача стана любима в семейството ми и такава работа ми отвори с нея! Heart Eyes
Laughing Laughing LaughingРадваш ме,да знаеш HugМъфините стават за 5-6 мин. бъркане и още 20-25 мин печене Wink Ще ви харесат и те Flutter
Много се радвам за погачата Hug

# 45
Кафе със сметана, мъфините станаха невероятни . Снощи ги изпекох и вече няма  Embarassed Успях да снимам, но довечера ще кача снимки, защото сега нямам време. Много ти благодаря за чудесната рецепта  Hug
Правила ли си мъфини без яйца? (събирам рецепти за малката)

# 46
  • София
Кафе със сметана, мъфините станаха невероятни . Снощи ги изпекох и вече няма  Embarassed Успях да снимам, но довечера ще кача снимки, защото сега нямам време. Много ти благодаря за чудесната рецепта  Hug
Чакам с нетърпение снимките Hug Heart Eyes Радвам се,че сте ги харесали! Flutter
Без яйца не съм правила и не мога да ти помогна Thinking Но пък тя е на близо годинка и не виждам от какво се притесняваш Wink Може да питаш док. дали ще е проблем да хапне домашно кексче с 1-2 яйчица вътре Wink

# 47

barboran4e, от сладкиша на Рени без яйцата стават чудесни мъфинки. Разгледай темата и ще ги видиш.

# 48
  • България Сливен

кафе със сметана, с колко намаляш брашното, когато използваш сметана за кекса?

# 49
  • София

кафе със сметана, с колко намаляш брашното, когато използваш сметана за кекса?
Когато е със сметана  1 1/2 чаша брашно- малко по-гъсто от обикновен  кекс Peace

# 50
  • България Сливен
  bouquet Благодаря ти!

# 51
labrex , намерих темата и преди малко ги направих. Благодаря  Hug Сега слагам да се пече и техен солен вариант. Следващият път ще заменя киселото мляко от рецептата на Рени със сметаната от рецептата на Кафенцето. Сигурно ще станат още по-пухкави (сега също са страхотни)  Hug
Кафенце, избягвам да давам яйца, защото съм давала жълтък 3 пъти и реагира адски лошо. След няколко месеца отново ще опитам, а до тогава ще съобразявам рецептите  Hug

# 52
И аз направих днес мъфинки по тази рецепта,сложих сметана,добавих освен стафидите орехи и парченце локум във всеки мъфин.Отгоре гарнирах с крем от заквасена сметана и теч.шоколад.Много добре се получиха,харесва ми тази рецепта,ще я пробвам пак,но в кексова форма,с други добавки/за разнообразие Laughing/.
кафе със сметана,    bouquet за рецептата!

# 53
Кафенце със сметана, най-сетне стигнах и аз до направата на мъфините по твоята рецепта. Даже напоследък ги сънувах, толкова ги бях харесала, пък време все не достигаше... Сърдечно благодаря! newsm51

Ето ги и тях:

# 54
Чуден кекс направих тази вечер Hug
Кафе със сметана, благодаря за сполучливата рецепта   bouquet

# 55
  • с/у ОколоМръсТното

как се шари така?

# 56
  • София
Малко късно се включвам,извини ме Blush

Сместа се разделя на 2 равни части.В едната се сипва 1-2 с.л. какао.
В тава,намазнена и набрашнена се сипват 2 с.л. от едната смес-в центъра на тавата.Върху тази смес се слагат от другата пак 2 с.л. и така докато свършат и двата цвята PeaceДано си ме разбрала Rolling Eyes

# 57
  • София
Кафенце със сметана, най-сетне стигнах и аз до направата на мъфините по твоята рецепта. Даже напоследък ги сънувах, толкова ги бях харесала, пък време все не достигаше... Сърдечно благодаря! newsm51

Ето ги и тях:

Приказни са! smile3501За списание Heart Eyes

# 58
Kakво точно е ванилената захар? В какви опаковки е? С какво да се замени, ако нямам такъв точно артикул>

# 59
Kakво точно е ванилената захар? В какви опаковки е? С какво да се замени, ако нямам такъв точно артикул>

В малки пликчета като бакпулвера например. Можеш да замениш с ванилия.

# 60
Ето и обещаните от мен снимки:

Направих ги и без яйца...мъжът ми дори не забеляза разликата  Joy Определено влизат в графата любими  Hug

# 61
  • с/у ОколоМръсТното
кафе със сметана - разбрах те. Мерси   chef

# 62
  • София
Ето и обещаните от мен снимки:

Направих ги и без яйца...мъжът ми дори не забеляза разликата  Joy Определено влизат в графата любими  Hug
Много се радвам,че са се получили HugЩе знам вече,че може и без яйца Grinning Изглеждат страхотно,много хубаво са се надули Heart Eyes

кафе със сметана - разбрах те. Мерси   chef
Ако имаш форма с падащо дъно или тава,която е по-дълбика,но с диаметър 23-24см ще стане супер Peace

# 63
Много се радвам,че са се получили HugЩе знам вече,че може и без яйца Grinning Изглеждат страхотно,много хубаво са се надули Heart Eyes
На снимката са с яйца, без яйца са една идея по-сухички  Hug

# 64
кафенце, направих ги набързо без пълнежи и добавки, дори нямах много мляко, та го разредих. Не успях да ги снимам - скорострелно изчезнаха. Днес съм се заредила със сметана, стафиди и орехи!  Simple Smile
Още една твоя рецепта минава в тефтера с любими вкусотии!  Hug Ииии... чакам следващата  Wink

# 65
  • София
кафенце, направих ги набързо без пълнежи и добавки, дори нямах много мляко, та го разредих. Не успях да ги снимам - скорострелно изчезнаха. Днес съм се заредила със сметана, стафиди и орехи!  Simple Smile
Още една твоя рецепта минава в тефтера с любими вкусотии!  Hug Ииии... чакам следващата  Wink
Laughing Laughing
Ееее,много ме развесели!Радвам се,че и на теб са ти харесали!Искам снимки обачеееее Mr. Green

# 66
кафе със сметана, не мога да не ти благодаря за чудесната рецепта Heart Eyes
От няколко седмици му се точа на кекса, чак днес се наканих да го правя, със сигурност ще повторя  bouquet

# 67
  • София
Много се радвам! Hug Hug Hug Да ви е сладко! Heart Eyes
И аз днес правих мъфини,но снимка утре Wink

# 68
Аз вчера отново направих кекса HugСега погледнах,че са останали едно-две парченца Grinning.Странно,защо преди като съм правила кексове,все не можех да ги докарам-най-често ми оставаха сурови от вътре(не съм голяма колинарка,признавам си),а с тази рецепта съм горда от себе си Mr. Green

# 69
  • София

Ето ги последните ми мъфини Peace
Момичета,Весели празници!!! People Santa

# 70
Весели празници и на теб! Close-mas:
Тези последните пак по твоята рецепта ли са?

# 71
  • София
Весели празници и на теб! Close-mas:
Тези последните пак по твоята рецепта ли са?
Да,но са с 2 яйца  Wink

Честито Рождество!!!
Бъдете здрави и обичани!!!Весели празници!!!
santa2

# 72
За много години момичета! Да сте живи и здрави и все така, да показвате вкусотийки! Сега аз пак да се цопна с моите мъфинки,нещо все на мъфинки го обръщам този "чуден кекс",ама иначе все ми залепва в формата,(ама тя е къопава де),както и да я мажа:
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2006/357255351127182555312627 … 92ZYcB8n60tY3.JPG

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 11:46 от *LV*

# 73
# 74
Да попитам нещо- потекоха ми лигите като гледам снимките, а миксера ми е счупен  Rolling Eyes Някой пробвал ли е да го забърка без миксер newsm78 дали ще се получи или по-добре да не опитвам Blush

# 75
*ИлиЯна*, действай смело! Аз нямам миксер и почти винаги бъркам с тел. Специално този кекс правих няколко пъти, получава се.

# 76
Най-накрая и аз направих мъфини по тази рецепта. Много отдавна следя темата, но все не оставаше време. За Коледа си купих форма за мъфини.
Станаха невероятно вкусни. Аз изядох 3 бр. докато им се радвах. Наложи се да ги скрия Laughing от себе си.

# 77
Наложи се да ги скрия Laughing от себе си.

mimma, и успя ли?  Grinning На мен не ми се получава. Joy

# 78
Да попитам нещо- потекоха ми лигите като гледам снимките, а миксера ми е счупен  Rolling Eyes Някой пробвал ли е да го забърка без миксер newsm78 дали ще се получи или по-добре да не опитвам Blush
АЗ PeaceНЯМАМ МИКСЕР и винаги бъркам с пасатора-ефекта е същия Grinning

# 79
*ИлиЯна*, действай смело! Аз нямам миксер и почти винаги бъркам с тел. Специално този кекс правих няколко пъти, получава се.
Мерси  Hug ще се направи задължително   chef Дано и при мен да се получи  Rolling Eyes

# 80
  • В светлината на слънцето
Днес правих този кекс и вече е наполовина. А малката ламя даже още спи и не се е включила.  Grinning Много е хубав, пробвайте го, няма да сбъркате!  Peace Аз малко доукрасих рецептата. Вместо какао и стафиди, сложих захаросани череши, лимонови и портокалови резенки. Е, от резенките нищо не остана, защото са си желатин и се стопиха. Но черешките приятно нашариха кекса. Другият път ще взема и зелени, за да е по-шарен. Peace

# 81
  • София
Чета, чета..., като се прибера от работа и аз ще го направя.

# 82
  • София
Момичета,много се радвам,че ви допадна рецептата Hug Hug HugАз вчера го направих,като зебра и не смогнах да го снимам CrazyИмахме гости и свърши за минути... Heart Eyes

Нямаш проблеми  Peace Действай и без миксера,правя го без миксер,когато малката спи,че спи много леко и се буди Whistling Laughing

# 83
  • София
кафе със сметана, направих го с орехи, стана чудесен, благодаря ти за рецептата.

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 10:18 от buni

# 84
кафе със сметана , с колко се намаля брашното като се прави със сметана ? Благодаря предварително  Hug

# 85
  • София
кафе със сметана , с колко се намаля брашното като се прави със сметана ? Благодаря предварително  Hug
Слагаш 1 ч и половина,може и маааалко повечко  Peace Да стане хубава гъста смес Wink
buni ,а снимките къде са??? Laughing Радвам се,че ви е харесала рецептата! Търпи много промени....Могат да се добавят портокалови корики,лимонови,орехи,локум...каквото ви душа иска Heart Eyes

# 86
Ммммм, наистина чуден  Flutter чу-ден  Crazy Вчера в 23 ч го направих и днес вече няма нищо Crazy Кафе със сметана, много благодаря за рецептата Hug

# 87
Наложи се да ги скрия Laughing от себе си.

mimma, и успя ли?  Grinning На мен не ми се получава. Joy
Не, не ми се получава. Не мога да се спра Thinking
 Днес пак направих мъфини, но сложих ръжено-пшенично брашно, половината количество. Поръсих ги със стафиди и отново станаха невероятни. Не използвах миксер, а само тел. Не очаквах такъв добър резултат!

# 88
Невероятен е ,правим го през 2-3 дни.Благодаря за рецептата. newsm10

# 89
  • София
Много се радвам! Hug Hug Hug
На мен ми забраниха да правя сладки неща вече Laughing

# 90
Синът ми е на 4 год.Той е най големият почитател.Иска го постоянно и покрай него намазваме и ние със съпруга ми.Още веднъж благодаря.Другият път ще пробваме с орехи.

# 91
  • в матрицата
Момичета, направих кекса, докато се печеше така хубаво се наду, беше прекрасен , изключих фурната и когато я отворих след около 20мин , кексът ми беше спаднал??????? Някой имали идея защо така се поучава?? Не за първи път ми спада кекс, да не кажа, че до сега никога не ми е ставал надут.....

# 92
И мен ме вълнува отговора,макар че когато спазвам стриктно всичко-яйца стайна темп,брашно пресято и т.н.се получава.

# 93
  • Талант на 2012,2013 г.
От както започнах да правя този кекс сигурно качихме поне по две кила... Joy Много ти благодаря.   bouquet

# 94
Sma139, Suzza, със сметана ли го правихте? При мен най-добре става с кисело мляко + 2-3 с.л. прясно или изцяло кисело мляко, но да не е много гъсто. 2 пъти опитах да до докарам със сметана, но нещо не го улучвам! И понеже стана любим у дома, преустанових "сметановите експерименти".

# 95
  • в матрицата
Ами с кесело мляко го правех, всичко по рецептата и защо така се сплеска, неразбрах....

# 96
Да със сметана.Не съм го правила с мляко още.Използвах Бор Чвор първия път-толкова много ни хареса , че само така го правя.Сега съм решила с орехи следващия път и по-следващия ще пробвам с кис.мляко.

# 97
  • София
Момичета, направих кекса, докато се печеше така хубаво се наду, беше прекрасен , изключих фурната и когато я отворих след около 20мин , кексът ми беше спаднал??????? Някой имали идея защо така се поучава?? Не за първи път ми спада кекс, да не кажа, че до сега никога не ми е ставал надут.....
Аз обаче не схванах какво точно си направила Embarassed Защо си изключила фурната? Аз го пека до "суха"клечка и го вадя веднага Rolling Eyes  Не съм измала случай да ми спадне newsm78 Сместа трябва да е гъста,да затрудни леко миксера...ако ме разбирате...Да не е била рядка сместа Thinking

# 98
  • в матрицата
Изпекох го на суха клечка, но не го извадих веднага, изключих фурната и след 20 мин извадих кекса, но вече беше спаднал.... Този престой във фурната ли да е причината за спадането.... не ми се вярва...иначе сместа не беше от най гъстите, беше си кексова, не като за мъфини - тя е много гъста...

# 99
Изпекох го на суха клечка, но не го извадих веднага, изключих фурната и след 20 мин извадих кекса, но вече беше спаднал.... Този престой във фурната ли да е причината за спадането.... не ми се вярва...иначе сместа не беше от най гъстите, беше си кексова, не като за мъфини - тя е много гъста...
Това е причината.Кекса се изважда веднага след изкючване на фурната.Аз го вадя веднага и от формата в която съм пекла.

# 100
  • София
Това е причината.Кекса се изважда веднага след изкючване на фурната.Аз го вадя веднага и от формата в която съм пекла.
И аз така мисля! Peace
А беше ли глетав?

# 101
Agora, и според мен причината е, че си го оставила във фурната! На мен сместа ми се получава доста гъста  newsm78

# 102
кафе със сметана,благодаря за споделената рецепта!  bouquetВчера направих мъфини по нея и станаха мнооого вкуснички!

# 103
  • Марс
Аз да се примоля да ми кажете вместимостта на вашите чаши, че аз правя на око и тези мерки 1/3 и други тем подобни са ми много трудни Embarassed, а да кажа мисля да го правя със сметана, моля за помощ Hug

# 104
ev4o, важно е да спазиш пропорциите. Аз го правя в различни чаши. Когато слагаш сметана, отива около половин чаша по-малко брашно  Hug Измерих вместимостта на последната чаша, с която съм го правила -300 мл!

# 105
  • Марс
ev4o, важно е да спазиш пропорциите. Аз го правя в различни чаши. Когато слагаш сметана, отива около половин чаша по-малко брашно  Hug Измерих вместимостта на последната чаша, с която съм го правила -300 мл!

newsm45 Сега вече го втасах, хич няма да мога да се оправя щом трябва да спазвам точно продуктите.

# 106

newsm45 Сега вече го втасах, хич няма да мога да се оправя щом трябва да спазвам точно продуктите.
Евчо, казах да спазиш правилните пропорции, а не нашите мерки. Аз го правя с различна вместимост чаши, просто спазвам пропорциите. Опитай- избери си чаша или съдче, които ще ти служат за мярка и действай смело ! Рецептата е прекрасна и няма да съжаляваш  Hug

# 107
  • Марс
А  с колко горе долу трябва да намаля браашното когато го правя със сметана?

# 108
Ако слагам 2 чаши брашно когато използвам кисело мляко, при сметаната  слагам 1 и 1/3 (1/2) чаша брашно (зависи от брашното). Сместа трябва да стане малко по-гъста от обикновен кекс (поне аз така я правя!)!

# 109
  • Sofia
Видях рецептата и набързо спретнах едно кексче.
Чудесно стана, благодаря на авторката.   bouquet Сложих малко орехи вместо стафиди.
Много пухкаво и добре се изпече. Направих го с кисело мляко Peace

# 110
  • София
Браво мацки! Hug
Много ме радвате Heart Eyes
Аз в момента нямам фурна,но от понеделник ще си имам и ще си забъркам любимото кексче Mr. Green

# 111
Рецептата е много хубава.
Правих вече 2 пъти кекса. Хареса ми и с кисело мляко, и със сметана. Peace

# 112
  • София
Днес забърках кекса и го изпекох в машинката за хляб.Нали нямам фурна,ама пуста лакомия Mr. Green
Стана много добре Heart Eyes И гостите ми го удобриха Grinning

# 113
Да ти кажа, и аз тези дни си мислех да опитам в машината за хляб. Чуден е станал!  bouquet

# 114
Моят "Чуден кекс" Wink :

http://media.snimka.bg/5540/017335640.jpg
http://media.snimka.bg/5540/017335645.jpg
http://media.snimka.bg/5540/017335648.jpg

Предният път беше много вкусен!
Благогаря за рецептата!  bouquet

# 115
  • София
Моят "Чуден кекс" Wink :

http://media.snimka.bg/5540/017335640.jpg
http://media.snimka.bg/5540/017335645.jpg
http://media.snimka.bg/5540/017335648.jpg

Предният път беше много вкусен!
Благогаря за рецептата!  bouquet
Crazy Crazy CrazyИзглежда разкошно!!!!!!!!!! Heart Eyes В кексова форма си е друго Grinning Много е хубав!

# 116
Чуден кекс

3 яйца
1ч.ч. захар
200гр кисело мляко или 200 гр заквасена сметана
1/3ч.ч. олио
1 2/3ч.ч. брашно
1 бакпулвер
1 пакетче ванилена захар
стафиди по желание-аз сложих половин пакетче
в 1 ч.ч. от сместа сложих 1ч.л. какао

всичко се смесва и се пече на 200 до суха клечка  Wink
Става много пухкав и ароматен!
Киселото мляко може да се замени с 200гр заквасена сметана,но брашното се намаля.Със сметана е по-хубав Peace Аз правя и мъфини по тази рецепта-страхотни Grinning

а тук същия кекс,но със заливка-30-40 гр масло,3-4с.л. прясно мляко,1 пълна с.л. какао,2с.л.захар и кокос.Нанася се на охладен кекс с помощ на четка.

Рецептата е мое съчинение.Имах тези продукти и се пробвах.Вече правя главно тази рецепта  Heart Eyes

Изглежда вкусно - ще опитам и аз!

# 117
Благодаря за рецептата, кекса  става наистина страхотен.
Правих го със сметана!

# 118
# 119
Страхотни, нежни, пухкави и в същото време леееко влажни .....невероятни   bouquet, благодаря за рецептата. Много ми харесаха, току що ги опитах (правих кекса като мъфини, че милото кекс не яде с такава охота, но виж мъфини не отказва)  все още леко са леко топли.
Мислех да снимам и така да дам отзиви, но не се стърпях, много са вкусни .

# 120
  • София
Ето един от преди малко,като го наръсих с орехчета Heart Eyes Правих го с кисело мляко.

# 121
  • София
  Току що го извадих от фурната.Сложих му и малко настъргана лимонова кора и лъжичка лимонов сок. Не стана много висок, защото формата ми е голяма-30 см, но пък е много вкусен и ароматен.

# 122
  • София
страхотен е! Peace

# 123
  • Асеновград-Стара Загора-Шумен
Сега го извадих от фурната. Щерката има една приятелка на гости, та като има змириса взеха да се усукват покрай мене и да питат кога ще е готов кекса да си хапнат. Grinning
Медал за авторката   bouquet
Само малко трудно се обърна въпреки 4е формата беше намазнена и набрашнена, но като цяло формата се запази.

# 124
  • София
Сега го извадих от фурната. Щерката има една приятелка на гости, та като има змириса взеха да се усукват покрай мене и да питат кога ще е готов кекса да си хапнат. Grinning
Само малко трудно се обърна въпреки 4е формата беше намазнена и набрашнена, но като цяло формата се запази.
От опит ще ти кажа,че като намажеш формата с масло,а не с олио няма да имаш проблеми с изваждането Peace
Много ме разсмя с децата LaughingСладурки!Благодаря за милите думи! Blush

# 125
  Ето и моят Чуден кекс.
  Направих го с портокалови корички и с какаови "очи".Много приятен стана! Heart Eyes
  Благодарности за рецептата!   bouquet

# 126
  • София
Селма,твоя кекс направо ми намига от монитора Heart Eyes Чуден!

# 127
Ето и моят чуден кекс, остана ми от сместа и направих и мъфини, сложих и ставидки! Поздравления за рецептата на кафе със сметана, много сполучлива!     smile3525 
кекса

мъфините

# 128
  • София
Красота! smile3501 smile3501 smile3501

# 129
И моят кекс спадна и остана глетав, а уж проверявах с клечка.Извадих го след като изключих фурната и рецептата спазих newsm78.Радвам се, че го напарвих сега, че мислех да го правя като ми дойдат гости и щеше да е излзгация Embarassed

# 130
  • София
И моят кекс спадна и остана глетав, а уж проверявах с клечка.Извадих го след като изключих фурната и рецептата спазих newsm78.Радвам се, че го напарвих сега, че мислех да го правя като ми дойдат гости и щеше да е излзгация Embarassed
еееееееееееее,да не е било малко брашното Thinking Много съжалявам Tired

# 131
Уж, спазих рецептата. Иначе е много ароматен Simple Smile.
Аз го направих с кислео мляко.Да не би да има занчение реда, по които се слагат продуктите. Аз сложих яйцата със захарта, после олиото, брашното с бакпулвера и млякото.И го пекох в загрята фурна Embarassed

# 132
  • София
Уж, спазих рецептата. Иначе е много ароматен Simple Smile.
Аз го направих с кислео мляко.Да не би да има занчение реда, по които се слагат продуктите. Аз сложих яйцата със захарта, после олиото, брашното с бакпулвера и млякото.И го пекох в загрята фурна Embarassed
Брашното винаги е последно! Peace

# 133
Aз никога не спазвам нищо при кексовете Mr. Green Важното е да стане сместта с подходяща гъстота.
А този специално е най-успешният вариант.При мен винаги е с кисело мляко и когато колкото яйца имам слагам,но винаги съм го правила със сода бикарбонат,което едва ли е проблем в случая.Немога никак да си обясня случилото се newsm78 Да не би да си попаднала на кофти брашно Thinking Наскоро аз попаднах на такова и изобщо нне става нищо с него освен палачиники Peace

# 134
  • София
  Аз слагам яйцата, захарта, разбивам, олиото, млякото, бакпулвера,разбивам + брашното и слагам да пека.Бакпулвера винаги с киселото мляко, за да реагира и бухне.

# 135
     Честно казано,аз увеличих брашното в тази рецепта.Сложих 2 ч.ч. сместо 1 и 2/3 ч.ч..
     Но моите чаши са от по-мъничките (220 мл).

# 136
  • София
     Честно казано,аз увеличих брашното в тази рецепта.Сложих 2 ч.ч. сместо 1 и 2/3 ч.ч..
     Но моите чаши са от по-мъничките (220 мл).
Мдааааа,моите чаши са по-големи Confused Към 270-280мл.....Ще го спомена в рецептата Embarassed

# 137
  • Асеновград-Стара Загора-Шумен
От опит ще ти кажа,че като намажеш формата с масло,а не с олио няма да имаш проблеми с изваждането Peace
Записах си рецептата в тефтера, но като Уникален кекс, защото наистина стана просто уникален. Много бързо се изяде и не можах да го снимам Simple Smile
Аз мерих с мерителната чашка от хлебопекарната и с електронна везна. Всичко ми беше точно.

# 138
  • София
Записах си рецептата в тефтера, но като Уникален кекс, защото наистина стана просто уникален. Много бързо се изяде и не можах да го снимам Simple Smile
Аз мерих с мерителната чашка от хлебопекарната и с електронна везна. Всичко ми беше точно.
Hug Hug Hug

# 139
  • София
правя кекса от месец-два редовно....чуден е ,браво на  кафе със сметана за рецептата Hug
п.п. а сладурчето в подписа ти е много чаровно,да ти е живо и здраво

# 140
Довечера ще го направя, че ми се иска да взема направо заквасена сметана. Hug После ще пиша.