Стачкуват ли бебите хранени с адапте?

  • 2 059
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 356
Стачкуват ли бебите хранени с адапте?
Моят маймун,отказва да яде.По принцип го храня с Омнео и Фризовом.
Вчера ме побърка.Ял е:
1.40 ч.-95 мил.
6.05-ч. 120 мил.
10.00ч.-80 мил.
13.00ч.-сок от ябълка
14.40ч.-120 мил.
18.40ч.-120 мил.
21.30ч.-30 мил.
и чак тази сутрин в 5.05ч.-120 мил.
Нормално ли е или аз си внушавам,че не ще да яде?Като му давам,почва да пищи.

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Вчера съвсем случайно Нели изрови една тетрадка, в която съм си записвала колко е хапвала. Откъснатият лист съдържаше инфото за дните 06.08-10.08.2004- тоест е била по-малка от 2 месеца.
Максимум 6 пъти на ден хранене (а вие имате 7), но ми направи впечатление, че вечер е хапвала към 20.00-21.00 около 50 мил. мляко и след това към 6.00-6.30 чак.
Нормално е, не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 4 068
Аз уж викам, че нашата не е злояда ама от вчера и аз съм притеснена. Преди ми изяждаше по 90 милилитра задължително, че и отгоре, а от вчера повече от 60-70 не иска. Ама е със запек та може от това да е де. Вие как мислите? Има ли проблем или излишно се притеснявам?

# 3
  • Мнения: 3 356
Значи не сме само ние.Може да е моментно,знам ли.Ние бяхме до онзи ден с разтройство.Сега спи повече и яде по-малко.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз уж викам, че нашата не е злояда ама от вчера и аз съм притеснена. Преди ми изяждаше по 90 милилитра задължително, че и отгоре, а от вчера повече от 60-70 не иска. Ама е със запек та може от това да е де. Вие как мислите? Има ли проблем или излишно се притеснявам?
Моята е на смесено хранене и запек досега, да чукам на дърво, е нямала. Обаче сякаш когато не е акала цял ден, започва да се муси на яденето. А и не е ли логично да не искат папуто, ако им е пърно търбухчето newsm12

# 5
  • Мнения: 1 685
Коко не е нито с разтройство нито със запек,но искам да ви кажа,че той също от 2-3 дни яде много по-малко от нормално.Може само с 20мл. да се затити при положение че до скоро ядеше по120.А вчера специално на 3 пъти прави дълги паузи от по 5 часа неядене.Дали не им вляее лошото време?

# 6
  • Мнения: 1 032
Тъй като гледам бебчето на Изабела си яде много добре, въобще не може да става въпрос за стачка. Детнце само започва да си отхвърля едно от яденетата, поне според мен е това. Иначе на малките всичко им влияе. Мойта красавица например имаше по- силни колики когато времето беше мрачно или валеше /винаги съм се чудила как става тоя номер  newsm78/ Запекът й беше много упорит и неприятен и ако не успееше да се изака отказваше ядене докато стомахчето й не се изпразни. И въпреки това детенце си наддаваше съвсем нормално, което ще рече че то си е поемало необходимото количество храна и не е гладувало. Пък и не може да очакваме от малките да ядат всеки път едно и също количество храна и те са човечета все пак, нормално е понякога да не им се яде

# 7
  • Мнения: 4 068
А ти с какво преборваше запека? Много ме вълнува тоя въпрос.
Сори за офф-а.

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А ти с какво преборваше запека? Много ме вълнува тоя въпрос.
Сори за офф-а.

Ренци, на смесено ли минахте? Ако е така - знам, че Фризовом помага, но нека другите мами потвърдят...
По темата - мисля, че всички бебета от време на време имат промени в апетита. И при кърмените, и при изкуствено хранените. Просто вие се притеснявате, защото виждате с очите с колко са изяли, или по-точно НЕ са изяли. Ние, кърмачките, тънем в блажено невидение.  Laughing Мисля, че тези неща са нормални и не са повод за тревога въобще!  Wink

# 9
  • Мнения: 1 032
А ти с какво преборваше запека?

При нас сокът от круша и от сини сливи помагаха много- ама вие сте малки още. Една майка ме беше посъветвала, да давам по една две чаени лъжички чай от сушени сини сливи- това също действа. Аз въведох сока от круши много рано- към 45 ия ден заради запека, но просто реших, че това е по- добрия вариант отколкото детенце да се мъчи и да пищи всеки път когато ака

# 10
  • Мнения: X
Ренци, може да се консултираш с педито си. Ния беше на Фризовом, заради повръщането, но той ни оправи и запека и коликите се повлияха от него, абе много съм доволна, няма да ти го хваля излишно, защото си е до дете все пак. Яде го цели 4 месеца, малко е диетичен, но не ми е наддавала по-малко. По принцип всички AR млека имат такова действие, но спокойно можеш да даваш и друго мляко - затова питай педито си да ти препоръча. Обикновено бебетата на смесено хранене нямат проблеми със запека Rolling Eyes

По темата - правят си стачки да, няма значение храненето, просто имат периоди на увеличаване и намаляване  дозите на хранене, не се притеснявай.

# 11
  • Мнения: 4 068
Абе уж акото и е кашаво, а не твърдо, ама не ака по три дни. Аз мислех, че е нормално, но педито каза да почвам с термометъра в дупето. Аз обаче не искам, за да не истанат лениви червата.
Днес си купих Рицинус комунис да видим дали ще ми се увеличи кърмата, че да се върнем към ърменето само. Ако не стане ще пробвам и съвета на една друга мама да и разбърквам млякото със вода от овесени ядки.

# 12
  • Мнения: 7 831
Ренци и аз съм много доволна от Фризовома, оправи повръщането и акото.
Успех с кърменето .

# 13
  • Мнения: 1 032
Овесените ядки съдържат глутен, нали знаеш. Макар че и ние пихме мляко с такава вода горе долу на вашата възраст и проблем не сме имали, но не ни помогна много. Ако обаче акото ви не е твърдо и бебче не го боли когато ака май не е запек. Нали децата, които са на кърма може да не акат и по- дълъг период от време, пък вие все още се и кърмите. А термометъра само в краен случай- едно че децата привикват, пък е и мнооого неприятна манипулация

# 14
  • Мнения: 5 299
И ние стачкуваме вмомвнта:( От 170мл мляко почнах пак да и правя по 130, че не го изяжда, и сме на 5 хранения, да не говорим, че категорично отказва да яде пюрета Rolling Eyes Голяма мъка, но поне си наддава добре

Общи условия

Активация на акаунт