Юлски бебета и мами - 17

  • 22 893
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте и от мен.

И аз нямам търпение да видя резултата от снимките. За съжаление аз изпуснах момента, в който Инето беше весела и се хилотеше, та се наложи да я снимаме заспала, съответно от разместването я събудих и се вкисна детето. Нищо, ще си направя нова фотосесия вкъщи, че много ми се искаше да я снимаме с книжките, а времето не стигна и за това.

После с девойката си направихме една хубава разходка като се прибрахме пеша. Тя си спа през цялото време, но на мен ми дойде малко нанагорно. Tired

Радвам се, че се запознах с Цезари и Инкс и сладурските им бебчета.

Лусито, засега кошарата на малката е в нашата стая, но ми се иска вече да я местя в нейната си. Проблема е, че тя си яде нощем и рано сутрин и ако я преместя, ще трябва да претичвам до съседната стая за кърмене на крак, което не е много удобно.
Сиси, правете го този апартамент, че те чакаме в София.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 140
Здравейтеее!Голяма емоция,голяма наслада,голяяяма умора!Това накратко беше фотосесията nuts Не знам,обаче,дали Калина няма да се откаже от фотографията след днешния ден Tired Мисля,че й взехме акъла,здравето и силите за дълго време Crazy Милата,накрая едва се държеше на краката си, а й предстоеше още работа ooooh!,за която,разбира се, закъсня по наша вина Embarassed Моля, да ни извини за което  bouquet
Под секрет да ви кажа-оставили сме си една обувка у тях,та може да я посетим пак newsm53
Радина,мерси за темата Hug
Медула,да се оправяш бързо Hug
Fortune,и вие с Борис да преборите вирусите Peace

Такаа,да се върна да прочета 9 нови отговора

# 17
  • Русе
  • Мнения: 57
Запис   bouquet

Радинка,мерси за темата  Hug

Роси, честита годишнина!!!   Heart Eyes Peace
 
NellyR  аз чистя очичките с лайка през ден,два(когато се сетя  Embarassed)

П.П.Много ме е яд на нашият доки-понеже дните за консултация били от 10-то до 20-то число и затова чак другият месец.Аз хвърлих един Пентаксим...сега този им го оставих те да ми го пазят там на съхранение.Няма друг такъв Педко като нашия... #2gunfire #2gunfire

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 00:27 от daesy_des

# 18
  • Мнения: 72
миласара - ти докато ни кажеш под секрет че сте забравили обувката на Пепеляшка, тя Калина вече те издаде, а ние се досетихме, какъв е замислъла "да си забравим нещо, че да има повод да се върнем" Simple Smile Айде айде искам снимкиии
eто ни и нас (снимани не професионално)
http://julskimami.snimka.bg/baby/bebencata-ni-na-4-ri-meseca.435155.16113468

# 19
  • София
  • Мнения: 451
Радина, благодарности за темата  bouquet
Тан Hug
Фортунче, стискам палци бързо да се оправите с Борис и да опазите бебка. Аз вече съм добре, днес изведнъж Т нямаше. Определено мисля, че сребърната вода много помогна, да бях я започнала по-рано, ама на.
Ох колко много се радвам за Квазимодо. Пу пу.
Нели, ще звънна тази седмица на Калина и ще я питам как е с времето, ще ви споделя после, за да се разберем какво ще правим.
Ама много са сладки тез бебоци, чакам с нетърпение и останалите снимки


# 20
  • Мнения: 36
много ми се иска да сложа обички на Еми, някои вече проби ли ушички?

# 21
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте.

Ама много са сладки тези бебешоци,направо ще ги изям Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.Цветен прашец, за първи път те виждам, много си приятна Hug.

За спането в отделна стая,май няма да е скоро,струва ми се много малка все още Peace.

Тан,изобщо 600 гр. не са малко,ние бяхме наддали 460 гр.което си е нормално за този месец.

Коктейл
,ние също не и слагахме ваксина за туберколоза,тук не само,че не слагат,ами я махат(пие се антибиотици 6-9 месеца).Ние сложихме обички отдавна,преди 2 месеца,заздравяха и без проблем.

Nellyr,никога не съм и почиствала очите с физиологичен разтвор.

# 22
  • Мнения: 20
Привет!
След днешната фотосесия, бебко за пръв път спи без да се събужда.  Grinning Много ми беше приятно, да се запозная с част от вас и вашите бебчовци.
Фотосесията беше изпълнена с много емоционален заряд, и мога  само да изкажа адмирации за Калина и нейната отдаденост, към това което прави :bouquet
NellyR, очичките почиствам специално сутрин с отвара от лайка или просто преварена вода, т.к. има доста гурелчета.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 635
Връщам се да си допиша, че Инето ме викна за ядене.

Ели, много се радвам, че се запознахме. Не успях да ти кажа, че сме почти съседки - аз съм в Манастирски ливади. Може някой ден да пием кафе по квартално му, ако си свободна.

Благодарности и на Калина за търпението с бебчетата по време на фотосесията.

Драга, чудесни снимки сте си направили. Жалко, че и аз не си взех фотоапарата.
Тан, аз също знам, че за четвъртия месец наддаването трябва да е около 600 гр. 

# 24
  • Мнения: 24
cocktail ние имаме обички от 2 седмици, сложи ни и нашето педи и всичко е ок. Според нея колкото по-рано толкова по добре, пък и аз нямах търпение.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Най-напред да използвам последните минути на този ден да честитя имения ден на всички мои малки и големи адашки! Да носят с гордост това хубаво име!

Завиждам ви за фотосесията, момичета! А бебенцата в бяло са толкова сладки, някои гледам са се закачали даже Wink Радина, каква е идеята за Варна? Искам и аааз!

Мама Мише, а защо не пробваш с витамини за бременни и кърмачки?

Ох, за кърменето вече много се изговори и изписа, но няма да се стърпя да не коментирам... Аз лично много се дразня, когато някоя майка, която е искала да кърми, е спряла, заради некомпетентни съвети и изказвания. По мои наблюдения в много от случаите още от родилния дом се тръгва погрешно - с цедения, мастити, болки, режими, вода, дохранване без да има нужда и какво ли не, и в един момент се прецакват работите, ей за това ме е яд.  Иначе всеки е свободен да прави каквото си поиска, стига да е наясно с фактите..
Само да отбележа, че дори да се абстрахираме, че кърменето е за бедните, определено може да мине без почти никакви средства. Помпа така и не сък купувала, единствено два сутиена и многократни подплънки.

Аз определено бих родила отново в Майчин дом, там бебето ти го оставят през нощта, но ако смяташ, че няма да се справиш може да го оставиш на акушерките.

Моята баба също е невероятно любопитна и всичко иска да знае. Аз си мисля, че това е нейния начин да не се изолира от света, така че колкото и да е дразнещо понякога, се опитвам да се снизходителна към нея.

Дидето определено е нощна птица - вечер стои до късно будна, а после спи до обяд. Ама то няма на кого да се метне, де...  Embarassed Спи в нейното креватче при нас в спалнята, скоро не мисля да я отделяме.

Тан, вече са ти писали и други, но 600 гр. не е никак малко!  Peace

Линет, ние пропуснахме 1 месец, предната ваксина я биха на 01.10, а сега сме на 26.11. На Дидито предния път също се зачерви и стана твърдо мястото на убождането, ваксината я сложихме почти веднага след като я купихме. Колко време е необходимо, за да се затопли, преди да се развали (нали трябва да е на студено по принцип)?

# 26
  • Мнения: 11
Cocktail - говорих днес с ГП-то по друг въпрос, но тя каза, че ако искам мога да си сложа ваксина на часно, а за детенце да се обадя в петък, тогава те ще знаят какво и как. Биха ни BCG, бяхме планувани септември, но отложихме, защото трябваше да убеждавам мъж ми защо трябва да се прави и т.н. На мен ваксината ми беше предложена от HV на първото си посещение в къщи след като ме бяха изписали акушерките.
Как така сте в седяща количка вече? Ние едвам издържаме Макси Кози когато сме на път, иначе сме с Аи Канди Чери, почти е изпълнила кери кота, но да видим как ще възприеме седящата.
Преглеждаш ли англиѝската страница? Ние също имахме фотосесия Simple Smile
Нелир - Това е което четох за рахита - http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=4379
Какво пък е напипала вашата докторка и не ти казват? Не съм почиствала очите с такъв разтвор.
ЕлиГ - пак не си виждам девоѝчето в колажа на 1ва страница. Или неѝната снимка е в албума ви в снимка.бг? Аз нямам парола за там и не мога да вляза.

За теглото - мисля, че 600 гр е много добре, ние пък успяхме да минем 6кг граница миналата неделя Simple Smile

# 27
  • Мнения: 11
Cocktail - относно ваксината за ТБ пропуснах да ти кажа, че БГ е в листа защото има повече от 40 случая на 100 хиляди (дори днес го видях на постер в чакалнята на гп-то).

# 28
  • Мнения: 24
Мамита как мога да разгледам фотосесията на сладките ви бебчета (иска ми парола newsm78)

# 29
  • Мнения: 36
Maimun77 благодаря ти за отговора, и ние сигурно няма да я правим тази ваксина.

Rosiito така се развълнувах. Нямам търпение в Събота сигурно ще и сложа обички.

Nina S за св. грип и мене ме пратиха на частно, аз обаче не мога да намеря клиника която да прави тази ваксина, много ми се иска да се ваксинираме с мъжът  ми ако намериш клиника моля те пиши детайли. За BCG, HV дойде на другият ден след изписването и ми каза че ще провери дали Бг е рискова държава и дали ще ни я направят, после се обади и каза че не сме. Аз пак ходих да ги врънкама ама не стана казаха като имам зор до си ходя на частно. Както и да е май няма да я правя тази ваксина.
За седналият кош - ми в такъв сме вече, мислех да си карам с легналият до 6 месец ама тя не ще да лежи , плаче и туй то. От както е в седналия е супер. Много е доволна оглежда се, разглежда , смее се , гука. Този кош обаче е много по различен от Макси Кози , по широк е има място да мърда ръчички и крачета, не се притеснявах да я сложа в него защото го дават подходящ за новородено дори. А Макси кози да не видим дори. Едвам я качвам в колатa, много и е тясно май и откача. Не знам как ще си ходим до БГ с колата, голям дерт ми е , хич не ще да стои  там. Да ти кая Аи Канди мислех да купувам преди да реша да е quinny , но сега не помня как изглеждаше коша дали е подобен на моят. Да ти кажа за щяло и не щяло пиша имеили на kiddicare.co.uk. винаги ми отговарят, та ако искаш пиши им че си купила от тях количката и дали става коша за 4 месеца, ако кажат да направо слагай  Анна-Глория там, голям кеф ще е да знаеш, ще падне смях и гукане. Еми само първите 2 дена малко се цупеше, после свикна и сега нямам търпение да излезем. Постоянно реагира не нещо, когато взимам разни продукти в магазина някой много и харесват и веднага реагира с разни нейни си звуци. Абе много ни е забавно откакто сменихме легналият кош

а и да те попитам на макси кози махнахте ли тази част която се маха за главичката и под дупето и кръстчето, аз я махнах да и стане по широко ама дали е правилно от сега да се маха не знам.

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 01:02 от cocktail

Общи условия

Активация на акаунт