Номера и смешки

  • 4 707
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мая - на една годинка - има нов номер. Когато иска да суче, долазва до мен, изправя се и започва да ми вдига блузата, като мляска многозначително и ме гледа хитро. Много е смешно, освен когато го прави навън пред хора - малко ми е неудобно, като я държа на ръце, а тя вземе, че ми разтвори деколтето на потника и се засмее на глас доволно при гледката вътре... Веднага привлича погледи и усмивки.
Какви са вашите хитринки?

# 1
  • Мнения: 3 042
И аз една смешка по повод кърменето - малкото ми човече  ме разсмя до сълзи- представете си кърмим се и то си играе с крачето, както си сучеше и изведнъж отпусна зърното и си налапа големия пръст на крака- направо уби рибата като си го засмука с кеф- глупачето явно си мислеше че и от там пуска мляко!   Laughing  Laughing  Stuck Out Tongue

# 2
моят син беше на годинка и нещо, а аз го кърмих почти година и после го отбих
та веднъж срещаме една наша позната, а тя е надарена с голяма гръдна обиколка - ритон и половинал Взе моето момче на ръце да му се порадва, а той започна да я тупа с ръчички по гърдите и да вика "моогу, моогу", а очичките му как светнахар мали, мали
дали като храна я възприемаше или мъжкото в него се обади, ама изпокапахме от смях...

# 3
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
И ние си имаме разни "номерца", естествено!
Преди известно време започнахме да се учим ва маниери - благодаря, моля, заповядай и др. Стоил (на година и 8 месеца) бързо схвана и повечко постоянство от моя страна, почти винаги се сеща за употребата на тези важни думички. Обаче, хитрецът му с хитрец, разбра, че вълшебната думичка "моля" е най-полезна и като започна едно изнудване...! Когато му откажа нещо, което той е сънсем наясно, че не трябва да прави или да пипа, слага ръка на сърцето, поглежда ме в очите и с най-сладкия си глад чурулика: "мамо мийа, моа! Моа!", докато не му разреша! Как да му откажеш!  Confused В началото ми беше забавно, но той започна да прекалява и тогава му дръпнах една лекция на тема "Разликата между изнудването и учтивостта" Bulb  Много внимавах, да не би съвсем да се откаже от вълшебната думичка, не знам колко ме разбра... Rolling Eyes
А когато направи някоя дяволия или успее да ни накара да му угодим за нещо, със закачлива усмивка казва: "мака мунка Туил" (малката маймунка Стоил) Stuck Out Tongue  
А пък миналия ден, както си играеше, дойде при мен, целуна ме и каза: "Бикам, мамо мийа" Sunglasses Направо щях да се разплача от щастие, а той толкова се зарадва, че започна едно гушкане и целуване...

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мая вече е на 15 месеца. Днес се научи да отваря и затваря хладилника сама. Много ми е смешно, току я видя, че го  е отворила и съсредоточено е забучила нос вътре, разглежда съдържанието и говори нещо на кутиите вътре. Аз я моля учтиво да го затвори, и тя с готовност го захлопва, много щастливо се засмива като я похваля, и веднага пак отваря вратата, за да я затвори, за да я похваля. Grinning  Grinning

# 5
  • Мнения: 5 877
Хихи, и Ането се беше научила да ми бърка в деколтето с гладен вид. Беше на година и три месеца. Тогава се реших да я отбия, преди да е почнала да си иска насред магазина примерно....

# 6
  • Мнения: 2 006
Днес на обяд пореден опит да накарам Алекс да си легне,понеже като види,4е я нося към креват4ето да спи настава страшна олелия,та си лягам с нея в нашето легло и и обяснявам,4е мама иска да си по4инем за да имаме сили за игра Grinning При ,което тя намира бибата,слага ми я в устата,целува ме и запо4ва на дюдюка Stuck Out Tongue и до сега като се сетя си умирам от смях-ина4е тя подходи много сериозно,към"приспиването на мама" Grinning

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
хехе ,много ме разсмяхте.4акам и моята бебка да порасне и да ми прави такива номерца.

# 8
  • Popovo
  • Мнения: 571
Марти на 7, а Мити на 4 :-Мамо,няма на какво да си играем,скучно ни е ,това продължава може би около 15 мин.,през който мама се прави на клоун като измисля разни игри а накрая двете ми умни дечица казват:Мамо, ти си скучна ние ще си играем на пръдлювци Simple Smile)И се започва едно пръцкане (наужким,наподобяват го като издават звуци с уста)

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Я да си продължа по-добре моята си тема, а не да разводнявам чужди Simple Smile

Най-новата ни смешка:
Мая се насука току-що, отиде да вземе един керамичен малък зайко, и "Ам, ам" - ми го поднесе с муцуната напред на още голата цица - и зайко да си хапне

# 10
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Inna
А пък миналия ден, както си играеше, дойде при мен, целуна ме и каза: "Бикам, мамо мийа"

Направо ме просълзи...

# 11
  • Мнения: 966
Цитат на: boo
Я да си продължа по-добре моята си тема, а не да разводнявам чужди Simple Smile

Най-новата ни смешка:
Мая се насука току-що, отиде да вземе един керамичен малък зайко, и "Ам, ам" - ми го поднесе с муцуната напред на още голата цица - и зайко да си хапне



E badi dovolna 4e ne e dovela komshiata koi znae sledvashtia pat moje i nego da naxranite  Grinning  Grinning  Grinning !!!!!!!!!!!!

# 12
  • Мнения: 883
Племенникът ми го раздава направо влюбен в дъщеря ми:). Понеже от един месец е командирован  при майка ми, а там има снимки на беба човечецът прави следното : взима ги и ги нарежда около него, след което се почва едно съзерцаване и бърборене, все едно е пред него. Ако някой се обади по телефона в тоя момент, той като пръв телефонист вдига слушалката, слага някоя от снимките на нея и започва да крещи "беби, беби" Laughing

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Най-новият прякор на Мая е 'престъпник' - ама то има защо... Застанала съм пред открит магазин за захарни изделия на улицата. Докато избера, докато платя - Мая му намерила цаката. Грабнала едни шоколадови сладки и търти да бяга... Срам Embarassed  Embarassed  Embarassed  Добре, че едни жени и татко й я спряха!...

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
Цитат на: boo
Грабнала едни шоколадови сладки и търти да бяга... Срам Embarassed  Embarassed  Embarassed  Добре, че едни жени и татко й я спряха!...


Ама ние сме същите. Влизаме да речем по магазините в блока и нашата красавица бам зад тезгяха, пазарува си детето. Добре, че ни познават Wink Днеска например в "345" купих каквото си поиска, но на касата ревна за един шоколадов Дядо Коледа. Добре, че баткото на касата предвидлив (доста често ме е спасявал) каза: "О, ама той е само за украса и не се продава. Ще ти дам едно малко мече и едно пингвинче", а на мен подшушва "Дядо Коледа струва 7 кинта". И какво се оказа с това мече и пингвинче ... пълни с бонбонки "бони бон" или от тоя сорт. Ако и Дядо Коледа е такъв, щях да си направя минавка за 7 кинта Wink
Та boo щерка ти тепърва ще почне да си пазарува Wink Ние и от пазарната количка пазаруваме, но добре, че поне пита преди да сложи нещо вътре Wink Но спасение покрай касата няма ... там са лакомствата Wink

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Това дете ще ме умори от смях. От доста време я уча да яде сама - по-твърди храни с пръсти, давам й нейна лъжичка, като я храня и т.н. Общо взето най-вече обича да 'яде' кисело мляко. 'Яде' е в скоби, защото сами се сещате колко й влиза в устата... Обикновено аз я храня, а тя маха с лъжица.

Та днес домакинствам аз, и усещам движение зад мен. Поглеждам - пак отворила вратата на хладилника. Тръгвам след нея да спася яйцето (както си мисля аз, щото много харесва яйцата и се опитва да ги гризе с черупката барабар), и какво да видя. Хванала една отворена малка сметана, с другата ръчичка се пресяга да си вземе бебешката лъжичка от масата. Реших да изчакам... Дальше - больше. Седна на пода и започна да се храни. Яде каквото яде (учудващо, но почти всичко й влезе в устата), нахрани малко и килима и едната обувка, и - отиде и си прибра празната кофичка обратно в хладилника... Паднах от коня просто!

Ето тук са резултатите от самостоятелното хранене със сметана.
http://community.webshots.com/user/t_ruseva

               


*********
Зарежда пералнята с играчки и някоя докопана нейна дрешка, затваря вратата и натиска копчето... Добре, че е изключена от контакта. 2-3 минути по-късно явно вече са изпрани, вади ги и зарежда следващите...

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
много готино;)

# 17
  • Мнения: 2 452
Цитат на: boo
Това дете ще ме умори от смях. От доста време я уча да яде сама - по-твърди храни с пръсти, давам й нейна лъжичка, като я храня и т.н. Общо взето най-вече обича да 'яде' кисело мляко. 'Яде' е в скоби, защото сами се сещате колко й влиза в устата... Обикновено аз я храня, а тя маха с лъжица.

Та днес домакинствам аз, и усещам движение зад мен. Поглеждам - пак отворила вратата на хладилника. Тръгвам след нея да спася яйцето (както си мисля аз, щото много харесва яйцата и се опитва да ги гризе с черупката барабар), и какво да видя. Хванала една отворена малка сметана, с другата ръчичка се пресяга да си вземе бебешката лъжичка от масата. Реших да изчакам... Дальше - больше. Седна на пода и започна да се храни. Яде каквото яде (учудващо, но почти всичко й влезе в устата), нахрани малко и килима и едната обувка, и - отиде и си прибра празната кофичка обратно в хладилника... Паднах от коня просто!

Ето тук са резултатите от самостоятелното хранене със сметана.
http://community.webshots.com/user/t_ruseva

               


*********
Зарежда пералнята с играчки и някоя докопана нейна дрешка, затваря вратата и натиска копчето... Добре, че е изключена от контакта. 2-3 минути по-късно явно вече са изпрани, вади ги и зарежда следващите...


Boo,
Ние си купихме специални залепващи се "закопчалки" за вратата на хладилника, печката, коша за боклук (веднъж я хванах да вади и да си хапва хр. отпадъци), пералнята, изобщо за каквото се сещаш. Едва тази година ги махнахме, защото вече е голяма и разбира. Мен лично ме беше страх да не се затвори в хладилника.  Laughing  Laughing

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Лаура, и аз мислех да взимам, но се отказах... Още нямаме кухненски мебели, като ги направим, ще има нейно чекмедже, в предната къща така беше - да рови вътре, с дървени лъжици и прочие.
Хладилникът ни засега е толкова малък, че и котка не може вътре да влезе, камо ли цяла Мая  Laughing

# 19
  • Мнения: 3 379
Да ви кажа и аз нашия номер. Обикновено като се върна вечер от работа, Гошко иска да суче веднага като ме види и ме нахапе хубаво от радост. Разбира се, това и правим - кърмим се. Но от няколко дни се е научил като посуче 2-3 минути и се обръща по корем и започва да си играе, като междувременно иска да седя до него и да не си прибирам цицата, защото както си е по корем изведнъж се нахвърля към мен и започва да суче в това положение. После вдига глава, хили ми се и продължава д аси играе. като тръгна да се обличам обаче се сърди  Simple Smile  Абе голям малък дявол взе да става.

# 20
  • Мнения: 2 452
Цитат на: boo
Лаура, и аз мислех да взимам, но се отказах... Още нямаме кухненски мебели, като ги направим, ще има нейно чекмедже, в предната къща така беше - да рови вътре, с дървени лъжици и прочие.
Хладилникът ни засега е толкова малък, че и котка не може вътре да влезе, камо ли цяла Мая  Laughing


О.к. Нашият е голям и затова го заключвахме, но тя се научи да го отваря и махнахме грозните лепки.  Laughing  Laughing Идеята за чекмеджето е отлична. Ние имаме такова само с нейни неща и тя отдавна самичка си ги вади оттам - чинии, чаши и прочие. Разбира се 90% от тях са все-още пластмасови. Ако в България има ИКЕА, оттам си купих пластмасови комплекти с чинии, чаши и купички в различни цветове и съм много доволна. Горещо ги препоръчвам!

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Гледа ме тази сутрин как си режа ноктите на краката. Следобяда сяда на пода пред мен, и започва да пее "тапчи, тапчи...", докато аз се сетя да събуя чехлата и после тапчето, демек чорапа. С докопаната кой знае как нокторезачка започва с голямо удоволствие да ми "реже" ноктите и тя...

# 22
  • Мнения: 3 634
Може ли и аз да се включа?
Нашата случка няма общо със шкафове, хладилници, нокторезачки или сучене... но стана следното...

Ходех в клиника за бездетни, имахме проблеми със забременяването, и един ден ми се наложи да отида там с Оливер, тогава на 3 годинки и половина.
Прегледа се състоеше от вагинален ехограф и дискутиране на какво ще правим с лечението... И така, по време на ехографа Оливер беше зад гърба ми с една от акушерките, тя го забавляваше.
После седнахме да дискутираме за по нататъшните изследвания и подобни...  а Оливер беше застанал до мене... или аз така си мислех, че той стои... И изведнъж чувам акушерката изумено да казва: Оливер, какво правиш?
Обръщам се... и какво да видя? Наша прелест си смъкнал гащите (всичките) и се дупи за целия свят да види... Ама срам срам срам... Награбих го и се изнесохме бързо бързо... акушерката преди да стигнем до вратата вече благодареше през сълзи и смях на Оливер за това, че й е показал... всичко! Добре, че тези двете не бяха при следващия ми преглед... а след това не се и наложи повече да ходя там.... Ама позор голям беше де.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Хахахаха, МОф, разсмя ме!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Монката е с включване от днес.
Учили са нова песничка, звучаща брилянтно в негово изпълнение "Мечоо си облече тъпото елече.."..... знаменателно  Sunglasses .
Другия хит беше преди лягане . Донася се в кухнята с конкретен въпрос "Тати , ти обичаш ли моята мама ??", аз .... поглеждам умно и отговарям откровено "Да, много!" , той поклаща глава разбиращо и заковава "Добре, тогава да ходя да си гледам Биг Брадър"  Shocked

# 25
  • Мнения: 429
Снощи  в нашата къща имаше плачещи , имаше и смеещи се !!!
Та така на Рали и Ели косите им вече доста порастнаха , но естествено не дават нито да се сресват , нито да се вързват , позната история предполагам на мамите на момичета . А аз постоянно ги заплашвам ,ч е ще им одрежа косата .
Та така снощи , играят рисуват си малките , а на Ели косата всячески и влиза в очите и й пречи , но аз си мълча и само чакам сама да отреагира . По едно време тя идва при мен и ми казва :" Длижи кусата " ( т.е . Одрежи ми косата ) , ама с такъв заповеднически тон , сякаш наистина мога да й я одрежа . Аз естествено не я одрязах , но реших да я вържа на две рокчета , за да не й пречи и да продължи да си рисува на спокойствие . След  гооооолямо скубане и връзване , принцесата малка , готова отива пак да рисува , по едно време се пипа по главата и заключава : " Аууу , няма Васи кусата " ( т.е. че на Васи(така си казва тя, ама иначе се казва Елица ) я няма косата ) и продължава :" Али има куса " и следва 30 минутен плач , еди му обеснявай ,ч е косата й е вързана . Та пак разваляхме опашки , само и само мир да има ....

# 26
  • София
  • Мнения: 39 718
NaNa прибирай ножиците. Мойта буба решила, че й пречи косата и набързо с една малка ножичка (баща й я беше забравил на масата) си отрязала къдричките. След фризьорското дооформяне малко й се плачеше. На следващата сутрин става за градина пипа си косата и казва "ама мамо тя не е пораснала" Wink

# 27
  • Мнения: 8 769
Цитат на: boo
Гледа ме тази сутрин как си режа ноктите на краката. Следобяда сяда на пода пред мен, и започва да пее "тапчи, тапчи...", докато аз се сетя да събуя чехлата и после тапчето, демек чорапа. С докопаната кой знае как нокторезачка започва с голямо удоволствие да ми "реже" ноктите и тя...

При вас е по-цивилизовано. Моят звяр искаше да ми ГРИЗЕ ноктите на краката! Shocked

# 28
  • София
  • Мнения: 39 718
Цитат на: Туфи
При вас е по-цивилизовано. Моят звяр искаше да ми ГРИЗЕ ноктите на краката! Shocked




сетих се едно време братовчеда като беше някъде около 2г как се оптваше да ми смуче палците на краката, и на майка ми съответно Wink Отиваме на гости на село, той ни казва "лека нощ" и ще ходи да си ляга в другата къща, но изведнъж вдига одеялото и ми налапва палеца Wink

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Научила съм Мая като я питам "къде са ти циците", да си ги сочи с пръстче. Онзи ден обаче ме изненада. Посочи ги, и каза, че са "Ам-ам" (запазена марка за моите гърди) и се опита да си ги стигне с уста. Да си суче самосиндикално, един вид...  Grinning Като я попитах "ще дадеш ли на мама да амка", се врътна и ми даде да суча! Умрях от смях! Вечерта показахме номера на татко й - и на него му показа как суче от себе си и му предложи да суче и той - и щеше да падне от хилеж също Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 39 718
boo вие сте сладури Wink и сега колко е горда със себе си? Wink Мойта като малка обичаше да ме стиска, стиска с пръстчета 2-3 пъти и пуска, нали циците на мама са си нейни. То това хубаво, ама разхойдаме се по центъра и тя ме гепва за цицата и минаващите младежи само казват "глей, глей, къде я хвана" Wink

# 31
  • Мнения: 5 877
Запомнила е, че някои думи се членуват, и ходи из къщи да ме търси с крясъци:
"Майката! Майката!"
Като ме намери, ме тегли за ръката и вика "Стани се!"

Меси пластелин и обяснява: бебе пилинче, мама пилинка, тати пилин.

# 32
  • София
  • Мнения: 39 718
купили мандарини с баща си от магазина и тя го моли: "Тате обели ми лимонче, тате моля те обели ми няколко лимончета" Wink

# 33
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Цитат на: AnMary_
NaNa прибирай ножиците. Мойта буба решила, че й пречи косата и набързо с една малка ножичка (баща й я беше забравил на масата) си отрязала къдричките. След фризьорското дооформяне малко й се плачеше. На следващата сутрин става за градина пипа си косата и казва "ама мамо тя не е пораснала" Wink

Сещам се сестра ми на 4-5 години един ден как се скри под кухненската маса и така се оръфа, че после на нищо не приличаше. Нула номер я постригаха.

Общи условия

Активация на акаунт