За и против противогрипните ваксини

  • 5 839
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
Пуснах такава анкета в здравната рубрика, но май много малко хора се включиха.
Затова пускам нова тук и се надявам да се получи по-представително проучване.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 102
Аз съм ЗА противогрипните ваксини ! Не предпазват 100%, но все пак е нещо .. Досега съм се ваксинирла всяка година, изключая годината когато бях бреми.  Wink

# 2
  • Мнения: 18 542
Не съм убедена в ефективността им. До сега не съм си слагала де. Може би е подходяща само за рискови групи -  възрастни хора и малки деца, които боледуват често.

# 3
  • Мнения: 5 500
Никога, никога, никога.

# 4
  • Мнения: 1 080
Малко се обърках и посочих да със задръжки,ама си мислех,че става дума за ваксините по принцип....тъпо е да мисля,а да не чета ама тва е друга тема.....
Та аз съм твърдо против тези ваксини и никога не бих сложила на себе си или на детето си. Имам познати,които ползват, но пропуснат ли задължително се разболяват. Аз да хлопна на дърво не съм боледувала от грип.

# 5
  • Мнения: 7 186
Против съм.  Crossing Arms
И не съм боледувала от грип от години.

# 6
  • Мнения: 4 187
Не, имам някой резерви !

# 7
  • Мнения: 191
Никога не съм използвала. Преди две години си купих, но така и не намерих време да отида  да ми я поставят.Не съм боледувала сериозно. В същото време моя колежка и приятелка всяка година е ваксинирана, а от простудни заболявания не може да се отърве. Съпругът ми пък е доволен от ваксините, защото от  както ги ползва, не се е разболявал.
Поради всичко това - нямам еднозначен отговор

# 8
  • Мнения: 2 755
ПРОТИВ! Аз съм За ваксините, които създават траен, доживотен имунитет. Останалите са бошлав работа, противогрипната също. Ваксинират се против един щам, обаче през зимата се появява друг и пак се тръшват.

# 9
  • Мнения: 1 100
Миналата година дядо ми и баба ми се ваксинираха против грип, но се разболяха и двамата  Crazy   А пък ние, които не се ваксинирахме нямахме и помен от грип. Дори аз бях в контакт с тях Shocked

# 10
  • Мнения: 3 562
Против Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 827
Аз съм ЗА противогрипните ваксини ! Не предпазват 100%, но все пак е нещо ..
И аз съм на това мнение.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз също съм ПРОТИВ.Като мед.работник имам малка представа за какво иде реч,а и съм виждала такива странични реакции,че ....брррррррррррр.
Първо-дадена противогрипна ваксина покрива само определени щамове вируси,а други не.Следователно вреоятността да се разболееш е 50/50.
Второ какво представлява васкините? - Това са умрели бактерии причиняващи грипа ,които се вкарват в организма с цел да той (организма) да си създаде имунитет!
Не бих си направила,а на детето си още по-малко!

# 13
  • ново
  • Мнения: 5 884
Твърдо ПРОТИВ!
Предпочитам да давам на дъщеря си витамини, пчелен прополис, дори екстракт от водорасли, но не ваксина.
Цитат
  #Cussing out

# 14
  • Мнения: 2 792
 Аз съм против, след като Димана, разви бактериална пневмония, след слагането на противогрипна ваксина. Ефекта на ваксината беше да тушира външните прояви на вируса и да благоприятства развитието на инфекцията, в момента, който стана бактериална се прояви, Димана беше на 2 години и явно организма и нямаше достатъчно изграден имунитет.
  Каляване,плодове, зеленчуци, витамини и имуностимулатор, са нещата, които дават резултата при нас, двамата не са боледували от 3 години, освен някой и друг сопол.
  Летни енторовируси, не се карали никога, да чукна на дръво, да е все така  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт