Зверски колики и запек-да сменям ли млякото???

  • 6 555
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Здравейте, имам нужда от съвет, защотот не съ сигурна доколко е права педиатърката в конкретния случай. Бебка е на 8 седмици почти, 2 седмици я кърмих изцяло, после се оказа, че не и стига и почнах да додавам адаптирано мляко. От мен суче по 30 грама горе долу, започнах да додавам по 40, сега вече по 100, така че добавката всъщност и е основната храна, кърмата е като за лекарство.  Първото мляко беше Нан хипоалергично, лекарката каза за всеки случай, отначало го понесе добре, но после започна да не ака, зверски колики, да се напъва и да пищи, и от некмайкъде и бърках в дупето с термометъра (така каза лекарката), и изкарваше една гадна тъмнозелена маса, гъста като туткал, цялата в мехурчета газове, зачервяваше и дупето на секундата. МИнахме на обикновен Нан и уж се оправи за една седмица, акаше си нормално, поминаха и коликите. Сега обаче от една седмица пак се гърчи и пищи, по време на хранене суква няколко пъти от шишето и почва да пищи, трябва да я успокоявам, така се храним по един час, после пак я боли и не може да спи. Лекарката казва, че отнема време да свикне с млакото, скоро щелисамички да и минат коликите, но млякото не било хубаво да се сменя, като си почнал с една марка, трябвало да си караш с нея. Аз не съм съгласна, защото може пък Нан-а да не е подходящ за нея. Отгоре на всичко днес пак се запече и изкара едно аки като на голям човек-оформено и сухо. Познати мами ми препоръчаха Аптамил, казаха че от него няма запек, а и коликите минават по-леко, поне в техния случай. Какво ще ме посъветвате, да сушам ли лекарката или да пробвам как ще и се отрази Аптамила?

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Моята Габи беше по едно време на Нестле Н.А. и се запече много. Акаше през няколко дни, като редувах термометър, мушкато и сокове. Правехме масажи, аз пиех чайове и ядях разлабващи храни. Сменихме млякото на Аптамил и всичко се нормализира.

# 2
  • Мнения: 1 613
Бебка е на Аптамил и сме нямали проблеми с акането.
Пробвай да го смениш.

# 3
  • Мнения: 5 299
Мисля, че коликите нямат общо с адпт. мляко. Аз кърмих 18 дена и директно минах на Милумил. Първия месец беше голям зор с акането, докато и привикне организма, като минах от Милум,ил-1 на 2 пак същата работа - трябваше да мине 1 месец докато се настрои. А мисля, че за цвета на акото е нормално първите дни новороденото да ака така. Не се тревожи. Най-добре изчакай известно време, смяната на млеката няма да реши проблема със запека Grinning

# 4
  • Мнения: 46 436
Ако си решила да го сменяш, минете на Нутрилон, точно за случаи като вашия е.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Айде и аз като препатила да си кажа! Никога не съм кърмила! В родилното на бебо му даваха Фризолак! Така поне казаха! На изписване неонатоложката каза да продължим с NAN H.A. Фризолака бил по-хранителен от НАН! Купихме от аптеката 1 кутия и веднага в къщи! Бебо смени обстановката! Давам млякото - не яде! Бре... а в болницата ядеше! Викам си, че сигурно е от смяната на обстановката! Да, ама НЕЕЕЕ! Опитвам NAN-а и ... бляяяя - горчи! А в болницата опитах от Фризолака - мммм... сладичък! Е, как да го яде това горчивото? Давах го 2 дни, мислейки си и аз като теб че ще свикне! Не само че не свикна и че не искаше да яде, ами и аз като теб - наложи се термометъра да влезе в действие! Та... без съвети от доктори си минах на Фризолак 1 и детето почна да си яде и да си се изхожда нормално и то по няколко пъти! Тази фирма, която прозивежда Фризолак 1 има и разработка Фризомел, която е за бебета които имат проблем с изхождането или с повръщане на изяденото!  Дори понякога може да се дава профилактично комбинация от Фризолак 1 с Фризомел!
Четох много мнения за адаптираните млека! Някак си се е установило мнение, че Аптамил е най-добро! Не знам за него, може и така да е! Ние сме си на Фризолак 1 от самото начало, а вече сме и на Фризо 2, защото пораснахме! А и е по-евтин от НАН! В "Щъркела" върви 6.70, а в "Била" 7.10 лв. - за Пловдив говоря, но предполагам че една верига магазини, няма да има различна цена! Аптамила е по-скъп! Има и други млека! Фирми и марки - избор голям! Не е като едно време! Тук ще прочетеш много мнения, но крайната дума ще е твойта! А за това, че не било хубаво да се сменят млеката ... та ти няма да сменяш всеки път! Ще си харесате с бебка едно мляко и ще папате! Да няма да я мъчиш с това, след като не й понася?
Аз съм за Фризолак.  newsm10
Успех и много усмивки!   bouquet
Извинявам се за дългия постинг, ама ... отплеснах се!  Blush Дано поне инфото ми е било от полза!  baby_neutral

# 6
  • Мнения: 46 436
.........Някак си се е установило мнение, че Аптамил е най-добро!.......

Да, защото е на по-висока цена и като такова се смята, че е по-качествено. Но според мен всички млека са добри, просто пасват на различни бебета.

# 7
  • Мнения: 5 577
Милото бебенце  Sad

Във вашия случаи си мисля, че няма определено мляко.
Трябва да опитате няколко и да видиш кое е по-поносимо.
Но пък и честата сняма не е добра.  Naughty

Явно малката кукла е по-чувствителна.
Прегръщай си я, успокоявай я, ще мине.

# 8
  • Мнения: 4 068
Ние пък се запекохме от Нутрилона. Сега ще почна да я дохранвам с Аптамил и ще споделя впечатления.

Иначе я аз да питам. Има ли разлика между Нутрилон премиум 1 и Нутрилон 1? Четох на кутиите и гледам, че малко се различават в енергийността, но се чудя дали може от това да се е запекла.

# 9
  • Мнения: X
Хм Thinking...........много лошава работа.

За запек можеш да пробваш мляко, което е и против повръщане, те регулират стомахчето, помагат и за колики, но са малко по-гъсти. Аз така преминах през пет вида млека, докато почнах Фризовом и се родих Grinning

В НАН-а има допълнително желязо, което запича и акитата стават тъмни.

А и недей с термометър - ако много са зле нещата слагаш сапунче, колкото връх на термометър и ще се изака за минути. Един вид клизма се получава, но не дразни и не е толкова опасна, както термометъра.

# 10
Нутрилон и Фризо са двете силно конкуриращи се холадски адаптирани млека. Нутрилон е известен с това, че има пробиотични влакна, които осигуряват една добра работа на стомашно-чревния тракт. Дъщеря ми пие Нутрилон и никога не е имала запек.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 062
Само да припомня, че ФРИЗО вече също направиха млякото си с пребиотици, което пък от своя страна прави Нутрилон, Фризо и Аптамил с 99.9% идентичен състав.

Така че, пробвай с някое от тях и виж дали ще понесе повече на детенце.

Аз лично никак не подкрепям мнението, че трябва да смениш 5-6 вида млека, за да разбереш кое и понася най-добре. Пък и коликите според мен нямат нищо общо с Нан-а или което и да е друго мляко.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Само да припомня, че ФРИЗО вече също направиха млякото си с пребиотици, което пък от своя страна прави Нутрилон, Фризо и Аптамил с 99.9% идентичен състав.

Frisolac 1 - за възрастта на твоята бебка!   newsm10
А ако повръща или запека продължи - 1 ден Фризомел и после пак Фризолак!

# 13
  • Мнения: 381
Моят съвет е да смениш млякото.Аз съм кърмила само 20 дни и минах на адаптирано.Първото което пробвах ни докара запек затова питах веднага лекарката и тя каза че ако проблема не отшуми за 2 3 дни веднага да сменя млякото с друго.Смяната става постепенно като отначало даваш 2 части старо мляко 1 част ново след 1 ден 50 на 50 и след 2  3 дни 2 части ново 1 част старо така докато ти свърши старото и минаваш направо на новото.Знам че има мляко специално за запек и повръщане но то се дава само 1  2 седмици и след това купуваш друго.Важното е да преминаваш постепенно.

# 14
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Само да припомня, че ФРИЗО вече също направиха млякото си с пребиотици, което пък от своя страна прави Нутрилон, Фризо и Аптамил с 99.9% идентичен състав.

Frisolac 1 - за възрастта на твоята бебка!   newsm10
А ако повръща или запека продължи - 1 ден Фризомел и после пак Фризолак!

Фризомел е за бебенца над 6 месеца, предполагам препоръчваш ФРИЗОВОМ.

Общи условия

Активация на акаунт