Зверски колики и запек-да сменям ли млякото???

  • 6 569
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Само да припомня, че ФРИЗО вече също направиха млякото си с пребиотици, което пък от своя страна прави Нутрилон, Фризо и Аптамил с 99.9% идентичен състав.

Frisolac 1 - за възрастта на твоята бебка!   newsm10
А ако повръща или запека продължи - 1 ден Фризомел и после пак Фризолак!

Фризомел е за бебенца над 6 месеца, предполагам препоръчваш ФРИЗОВОМ.

viliandar, мерси за корекцията!!!
Олееее, много се извинявам за грешката ми! Абе докато го пишех и все ми беше нещо в акъла, че бъркам името на млякото за повръщане и запек!
Правилно - казва се Frosovom! Frisomel са кашите на Friso (от тях има и за над 4 месеца)!

# 16
  • Мнения: 514
Аз знам че Нан-а запича (в повечето случаи). А от Аптамила съм ммного доволна newsm10

# 17
  • Мнения: 1 032
Сменяй млякото. Момичетата са ти предложили достатъчно добри млека, с което и от трите да опиташ няма да сгрешиш.

viliandar, мерси за корекцията!!!
Олееее, много се извинявам за грешката ми! Абе докато го пишех и все ми беше нещо в акъла, че бъркам името на млякото за повръщане и запек!
Правилно - казва се Frosovom! Frisomel са кашите на Friso (от тях има и за над 4 месеца)!

Цитат

Опаа, някой май е малко разсеян тази вечер  smile3534 кашите са фризокрем, а фризомел е старото име на Фризо 2

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Опаа, някой май е малко разсеян тази вечер smile3534 кашите са фризокрем, а фризомел е старото име на Фризо 2
Как бей, лелееее, аз съм мноу зле значи!  После ще ходя да видя, че днес купих първата каша на фризо, ама бебо спи и не искам да скърцам с шкафовете!

# 19
Привет мамчета!

Ние сме на 5 седмици и се дохранваме с Аптамил от самото начало
Лошото е че последните 4-5 дни малкия се напъва да ака, а не може.
Успява по веднъж на ден, и то с мъка.

Не мисля, че е от млякото, понеже вече дълго го ползваме.

Кажете повече инфо за тези млека, който помагат при запек евентуално и дали да пробвам с тях???

# 20
  • Мнения: 1 032
Ако си доволна по принцип от млякото и мислиш, че проблемът не е точно в него, прави повече гимнастика на бебче вместо да търсиш друго. Масажи на коремчето по часовниковата стрелка, крачетата все едно карате колело и т.н. Ние сме на фризовом заради силно повръщане- за него млякото ни помогна, но в интерес на истината акането ни се регулира едва когато започнахме да ядем каша и зеленчукови пюрета.

# 21
  • Мнения: 381
gigio и ние много повръщаме.Пихме фризовом но ни помага само като сме на него .Спукаха ни от изследвания и няма и няма не знам вече какво да правя.Лекарката каза че не било повръщане а изплюване на храна/за мен притеснението си е същото.

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ние също имахме проблеми докато намерим подходящо адаптивно мляко, колики, повръщане и запек беше нещо нормално, докато педиатърката не ни препоръча Нутрилон ОМНЕО (има само Нутрилон, но то е друго), това мляко също е хипоалергенно мляко с бифодогенен ефект, за бебета с храносмилателни проблеми (оригвания, колики, запек) за бебета с фамилно обременена хранителна алергия. На нас ни помогна и още сме на това мляко, не смея да го сменя.

# 23
  • Мнения: 1 032
Пихме фризовом но ни помага само като сме на него.

А като ядете друга храна как е

# 24
  • Мнения: 1 032
Пихме фризовом но ни помага само като сме на него.

А като ядете друга храна как е че нашта мома започна да ми повръща и от местните пюрета и се чудя тежички ли и идват или някакъв проблем има  newsm78

# 25
  • Мнения: 46 488
gigio, София ми повърна първите 2 пъти месното пюре, според мен просто не му беше свикнала с вкуса. Изчаках 1 месец и пак дадох, нямаше проблем  Wink

# 26
  • Мнения: 25
 Каквато и марка  адаптирано мляко да даваш ще се запича бебето. Миро от самото начало е на Аптамил и се запече и той, но след консултация с педито започнах да разтварям млякото с овесена вода и това го оправи (на 200 гр. вода запарявах 1 супена лъжица овесени ядки). Също така подобрение ще има когато започнеш да даваш сокчета.Не забравяй обаче че ябълката запича, заради пектина. Има на Хип едно сокче от грозде и ябълка- то е много добро. Много ми помогна и крушата.Относно цвета на акото не се притеснявай-нормално е.
Според мен започни да даваш Аптамил или милумил.

# 27
  • Мнения: 46 488
Каквато и марка  адаптирано мляко да даваш ще се запича бебето ......... започнах да разтварям млякото с овесена вода и това го оправи (на 200 гр. вода запарявах 1 супена лъжица овесени ядки).......

Адаптираните млека не запичат. Запека обикновено е наследствен.
Майката, която е пуснала темата казва, че детето е на 8 седмици, не може да приема глутеносъдържащи храни, каквито са овесените ядки. Иначе много ги уважавам за по-нататък, всекидневно присъстват в менюто ни.

# 28
  • Мнения: 260
Благодаря ви на всички за съветите!  HugБебка май се пооправи, само от време на време има дни в които се запича и много я боли коремчето, явно не е проблема в млякото все пак. Ще питам педито за някакво чайче или добавка, което да и давам само в тези случаи. Никол, наследствен казваш Thinking...май това обяснява нещата, аз съм била така, но като по-голяма. Явно ще се борим, докато почне да яде пюренца и сокчета.

# 29
  • Мнения: 143
Ако искаш смени млякото ,но аз бих ти препоръчала сироп против запек Дуфалаг.Давам го на дъщеря ми сутрин като го смесвам с малко карма или adapt.мляко.От както го пие ака радовно.Дъщери ми е на 10 седмици

Последна редакция: пн, 24 окт 2005, 16:46 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт