Атопичен дерматит!!!

  • 2 842
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Днес бяхме на консултация и педиатърката ми потвърди моите съмнения за атопичен дерматит. За сега имаме много сухи участаци на крачетата и ръцете с леко зачервяване. Най вероятно сме алергични към нещо, но засега сме само на кърма и няма как да разберем, но ме изпратиха на гастроентеролог за консултация за хранителна алергия. Преди 10 дена имахме проблеми с храненето и наддаването дали може тази сухота да е причинена от недостатъчният прием на кърма? Моля ви ако и ма и други майчета с подобен проблем да споделят своя опит.

# 1
  • Мнения: 713
Здравей jen, не знам защо се случва аз да отговоря първа......Четеш ли английски? Има много страници с информация по въпроса за atopic dermatitis или още eczema.
Причините са в повечето случаи генетична обусловеност. Мойта дъщеря го има още не смея да кажа имаше. Това е най-разпространеното в света кожно заболяване. Ние никога не сме имали проблем с кърмене и наддаване, но тя го получи това и аз бях много притеснена. Получи го, когато беше само на кърма и нищо друго. Аз я преносих с 1 седмица и кожата и се обели след като се роди защото плацентата не е могла да я храни нормално вече и си се мажехме с разни бебешки мазила, но не помогнаха. При някои деца се израства с годините, но кожата си им остава чувствителна и стрес, груби материи, слънчево изгаряне или някакви такива дразнители могат да го предизвикат отново.
На въпроса - GP-то направо ни даде мехлем за мазане на лицето и друг за тялото и овлажнител за банята. Не ни изпрати никъде другаде само ме попита имаме ли такова заболяване в родовете и на двамата с баща и. Ние не знаем да има  ....но аз имам много суха и чувствителна кожа.
Тъй като не знам дали у нас ги има ще напиша и активните съставки:
за тяло - FUCIBET cream - Fusidic Acid Ph. Eur. 2% w/w and Betamethasone 0.1%;
за лице - EPADERM - Emulsifying waxBP 30%w/w and yellow soft parafin BP 30% w/w;
за баня - light liquid paraffin - добавя се във банята и е алтернатива на сапун. Не използвам нищо друго за измиване като я къпя, водата стои една такава мазничка.Само косата и мия със бебешки шампоан 1 път на 7 дена.
Обличам я само с памучни дрехи или поне тези които са до тялото са памучни, гладя ги все още за да са меки, като разбрахме какво е махнахме ританките - предпочитам чорапки и панталон, така че кожата да диша и да не се спарва. Ако ти кажат да не се къпете често, не ги слушай - кожата трябва да е чиста и да е подхранена с овлажнители.
Това нещо ги СЪРБИ и ако бебчо е необяснимо неспокоен е от сърбежа. Леко намажи овлажняващ крем за облекчение.
На 14 мес сме, няма нищо от 3-4 мес да чукна на дърво.
Пожелавам ви успех. Между другото наддадохте ли?

# 2
  • Мнения: 277
Благодаря ти за подробният отговор.Ние ползваме течност за вана на Бубхен и го мажем с мазило Linola Fet. Нямаме в родовете си точно такива заболявания, но баща ми има псориазис, а свекърва ми розацея. Гледам да го обличам също с чорапки и панталони, но не знаех че това може да е причина за раздразнение, а ние си мислим че е инатче и реве без причина.Чета свободно английски и видях някой статии по въпроса. Ние сме родени 20 дена преди термин, но кожата ни си беще суха от самото начало.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Много неприятно и упорито - чудесен крем за такъв тип кожа е Nachtkerzen Balsam на Др. Тайс - единственото, с което успях да овладея дерматита на Мартин - плюс това хубавото му е, че не съдържа кортизони и пр., затова може да се ползва дълго време. Струва ок 10 лв за 100 мл.

За атопичния дерматит погледни тук http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=159&Board=alergii&a … mp;sb=5&part= - има много информация

И още нещо - със сигурност сухата кожа НЕ е признак на недостиг на кърма Wink

# 4
  • Мнения: 713
jen, крема за тяло, който написах има кортикостероиди. Дадоха ни го с обяснението, че спира сърбежа. Имаше ефект. Използвахме го за много кратко време колкото да затихне това нещо. После само хигиена и мазане сутрин и вечер особено преди лягане с овлажнител както и овлажнителя за баня. Марките, които си написала не ги знам. На нас всичко ни е от аптека и е като лекарствен препарат. Не са бебешка козметика. Смяна на всички дрешки всеки ден дори и да не се къпе. Нищо друго не сме правили - освен традиционното въвеждане на нови храни през няколко дена за да се следи за реакция. Започнахме с бебешки ориз и банан или морков.  Слага си в устата каквото иска Grinning и си пипа навсякъде където може да достигне Grinning не я ограничавам.

# 5
  • Мнения: 277
Блогодаря за линка много ми беше полезен. Аз още не му давам нищо освен кърма, но мисля да включа след 1-2 седмица сокове. Преобличам го даже понякога и по два пъти наден, защото връща храна след някои хранения. Педиатърката не ми препоръчва все още костикостероидни препарат, така че ще ползвам крема на д-р Тайс дано да има ефект

Общи условия

Активация на акаунт