Брюксел - Брюж - Гент

  • 36 170
  • 101
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10 597
Ооо, изчакай за Гент - той е в такива разкопки, че хич няма да ти хареса, най-много да се изнервиш от прахоляк и строителни машини...

# 91
  • Мнения: 914
Ирина, жалко, че не ти е харесал Брюж! На мен ми харесва самата атмосфера на града, ей така просто да си се разхождам по улиците - и наистина от всички градове които посетих в Белгия в този  ми  беше най-уютно! А иначе не съм разочарована от нито един град от тези които посетих! Само съжалявам за Гент, че беше толкова ужасно разкопан, защото малко или много това отнема от чара му!

# 92
  • Мнения: 10 597
На мен всичко ми хареса много заради архитектурата. Най-близката държава, в която съм била е Германия и тя, както знаете няма много общо.
За един човек, който живее в Белгия или в Холандия вероятно не е толкова впечатлително  Hug

# 93
  • Мнения: 148

-1 ден до Атомиума, там е и Миниюръп, вече има местенца и за БГ и Румъния, но няма сграда която да ни представлява. Това всъщност е половин ден работа, но с един по-дълъг обяд с няколко кани хубаво вино си отива деня 
севижда.
За мини юръп, да, на място, 12 и 20 е билета, за Атомиума е 9 евро, ако искаш да се качиш, а може и само отвън да го видиш

А щом ти отпадат бирата и мидите за консумация, мога да ти препоръчам да опиташ други местни гордости: пържени картофи (до сградата на Борсата има една барака, където продават най-вкусните пържени картофи на света  , ядат се от хартиени фунии в движение, има с най-различни сосове, но аз ги предпочитам без), гофрети (те виж не са удобни за ядене в движение според мен, макар че на много места ги продават, но ги има и в кафенетата, така че можете да ги опитате на спокойствие),

Искам само да уточня за Mini Europe, че отдавна има сгради на България (Рилския манастир) и Румъния. Посещението определено си заслужава, особено ако има деца, като и за възрастни е достатъчно интересно.
Най-вкусните гофрети са всъщност лиежките или гофрети натюр. Тяхното тесто е много вкусно и сладко и те не се нуждаят от никакви добавки. Останалите гофрети са само капан за туристите.
Най-известните картофки се намират на площад Жордан (Place Jourdan), павилиончето се казва Maison Antoine. Определено си заслужават. Може да се вземат картофки и после да се внесат в някои от бирариите на площада (на входа им е нарисувана фунийка с пържени картофки).

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 603
Ирина, след като живееш в Брюксел, нормално е да правиш сравнение с него, все пак и Брюж е в Белгия  Grinning. Аз също като Зозиния харесах излъчването и атмосферата на града. Правя уточнение, че ходих през лятото, с групата ми за народни танци/т.е. яка компания/, като градовете, които посетихме бяха Турут/там спахме реално през целия престой при семейства, пожелали да ни подслонят/, Остенде, Де Пан, Брюж и още един, на който въобще не запомних името. Даже за гореизброените не съм сигурна в изписването  Embarassed. Това лято пак има турне за там, дано се натътря и аз да ида.

# 95
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Здравейте момичета, имам конкретен въпрос. Има ли в Брюж и в Гент места, където да се остави багаж и ако имате представа от цената. Идеята ни е от Шарлероа направо да отидем до Брюж преди престоя в Брюксел и после по същата схема до Гент преди Шарлероа.

# 96
  • Мнения: 2 849
Здравейте момичета, имам конкретен въпрос. Има ли в Брюж и в Гент места, където да се остави багаж и ако имате представа от цената. Идеята ни е от Шарлероа направо да отидем до Брюж преди престоя в Брюксел и после по същата схема до Гент преди Шарлероа.

На жп гарите в Гент и Брюж може да се остави багаж, има и автоматични локъри/клетки за багаж (различни размери).

Адресите на жп гарите в Гент Gent-Sint Pieters и Брюж:

KONINGIN MARIA HENDRIKAPLEIN, 1  9000 GENT
http://www.belgianrail.be/fr/gares/recherche-gares/11/gent-sint-pieters.aspx

 STATIONSPLEIN, 5 8000 BRUGGE
http://www.belgianrail.be/fr/gares/recherche-gares/13/brugge.aspx

Общи условия за съхранение на багаж на националната жп компания NMBS/SNCB:
http://www.belgianrail.be/fr/gares/voyager-avec-bagages.aspx

Плаща се фиксирана тарифа за парче багаж или за автоматичен локър в зависимост от размера.

В последните общи условия на NMBS/SNCB няма посочени цени, но в тези от 01.02.2016 година можеш да се ориентираш за цените. Предполагам, че оттогава може да има леко повишение (стр.163):

http://www.belgianrail.be/fr/service-clientele/conditions-de-tra … 8094730385A8A.pdf
Dépôt de bagages
par objet jour calendrier 6.00

Coffres à bagages
petite taille 24 heures 4.00
taille moyenne 24 heures 4.50
grande taille 24 heures 5.00

# 97
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Може ли малко помощ, ако има някой живеещ в Брюксел? Имаше едни магазини, тип аутлет из целия град. С оранж надпис, кратко име. Доста невзрачни навън, но вътре съкровищници. Но ми избяга точното им име. Та някой сеща ли се за тях? Благодаря предварително Simple Smile

# 98
  • Мнения: 11
Здравейте ,може ли и от мен един въпрос за влаковете в Белгия😉😉, от четене на темите разбрах,че билетите са без час и не се валидизират , въпросът ми е ако купя комбиниран билет - Шарлероа -брюксел-брюж , мога ли да сляза за няколко часа в Брюксел и после да продължа за Брюж със същия билет. И ако може последна информация за цените на шатъли и влакове.
Някой наемал ли е кола за един ден директно от Брюж , а не по интернет ,и ако да , каква сума се задържа от кредитна карта?
Май много ми станаха въпросите, благодаря на всички, които ще се отзоват😘

# 99
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте, ние преди 10 дни се завърнахме от Белгия. Бяхме в Остенде, Брюж, Гент, Анверпен и Брюксел. Очарована съм от всичко, което видях и усетих от там.

danutka, не мога да отговоря на повечето ти въпроси. От летище Шарлероа до Брюксел, гара Миди (Midi/Zuid) пътувахме с шатъл. Седмица по-рано купих билетите онлайн и струваха 14.50 евро в посока. Много са удобни, тръгват точно пред летището и се пътува около 50 минути. Доколкото бях проверявала с влак се пътуваше повече време, а и гарата не е близо. Цените на билетите могат да се проверят на сайта на железниците им, който по-горе някой е беше постнал. На нас момчето от гишето на гарата ни препоръча да си купим билет за 10 пътувания, който струва 77 евро и може и повече хора да пътуват с него. Просто вписвахме начална и крайна точка (град, не гара) и пътувахме и двамата с мъжа ми. Иначе само от Брюксел до Остенде струваше 34 евро за двамата. За комбинирания билет не мога да отговоря. Когато ни проверяваха във влака, слагаха дупчици и някакъв печат на билета.

# 100
  • Мнения: 2 849
Здравейте ,може ли и от мен един въпрос за влаковете в Белгия😉😉, от четене на темите разбрах,че билетите са без час и не се валидизират , въпросът ми е ако купя комбиниран билет - Шарлероа -брюксел-брюж , мога ли да сляза за няколко часа в Брюксел и после да продължа за Брюж със същия билет. И ако може последна информация за цените на шатъли и влакове.
Някой наемал ли е кола за един ден директно от Брюж , а не по интернет ,и ако да , каква сума се задържа от кредитна карта?
Май много ми станаха въпросите, благодаря на всички, които ще се отзоват😘

Да, може да слезеш на гара Brussel-Zuid / Bruxelles-Midi и после пак от същата гара да продължиш за Брюж.

Еднопосочен комбиниран билет от летище Шарлероа до жп гарата на Шарлероа, от там влак до гара Миди в Брюксел и от там пак влак до Брюж 22,20 евро.

https://www.belgianrail.be/en/tickets-railcards/airports/charleroi-airport.aspx

https://www.belgiantrain.be/nl?gclid=CjwKCAjwwdTbBRAIEiwAYQf_E1O … BwE&journey=0


Защо искаш да наемате рентакар за един ден? Ако ще посещавате само градовете не ви трябва кола, трябва да ѝ търсите паркинг и задръстванията между градовете в пиковете часове са големи. С влак е по добре.

# 101
  • Мнения: 108
Здравейте!
Малко е позабравена тая тема, но да попитам и аз за същото, ама не съвсем:
Ако купя билет Брюксел-Брюж, мога ли да сляза на Гент и после да се кача на следващ влак за Брюж със същия билет?


Общи условия

Активация на акаунт