ПЪРВОКЛАСНИ страсти - тема 4

  • 34 852
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На края на старата тема съм пуснала линк със задачите и как става оценяването. Погледни там.

# 31
  • Мнения: 133
ivben, благодаря  bouquet

# 32
Може ли някои да ми каже условието на задача 8 от Коледното математическо състезание.Благодаря ви.

# 33
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ами задачата представлява пирамидки и всеки две съседни кутийки трябва да се съберат и кутийсата над тях да дава сбора им...не знам дали ме разбра де...такива задачи има в помагалото Искам да знам на изд.Слово.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А моята дъщеря е следвала логиката на всеки ред сбора от числата да е равен на върха на пирамидата. ...

# 35
Благодаря за бързия отговор.

# 36
  • Мнения: 283
А последната задача как ви се стори? Чета, че задачите не били трудни, ама май на нас са ни по-труднички. Такъв тип в ъ=ще не са решавали, още по-малко с няколко отговора. Добре, че прегледахме точно такива вечерта преди състезанието. Аз, докато разбера какво се иска мина доста време, а детето? Ако я бах оставила сама, може би нямаще да се сети, а още по-малко да я реши с няколко отговора

# 37
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, тази последната иска мислене.
По правило само част от задачите на състезание са съобразени е материала по този начин. Иначе задачите бяха копие на минала година.

ПС Помня, че на първата ми олимпиада навремето имаше задача за след клас - два. Оценявали посоката на мислене и фазата на решаване, защото пълно решение изобщо не са очакавали. Това го разбрах след години де. Кой ти да мисли над такива неща иначе Simple Smile

# 38
  • Мнения: 4 204
Денят плреди състезанието отворих един линк със задачки от миналата година и там имаше същите типове.

Знаете ли за 1 клас дали има друго състезание през учебната година?Май ни хареса! Laughing

Последна редакция: нд, 13 дек 2009, 23:39 от gerka

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Май имало по български, роден край и още нещо беше... една приятелка тези дни ми каза, но ще я питам и тия дни ще пиша.

# 40
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има Великденско на пролет по математика;)
Понятие няма за другите предмети, а би било интересно

# 41
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Има състезание към Сдружението на началните учители,то е по всички предемти....http://www.sbnu.org/tests.php -само където не помня откъде точно съм сваляла задачите и не мога да ви дам линк Embarassed,но утре ще ги кача-елементарни са,нямат нищо общо с КМС,за другите предмети не съм ги и разглеждала честно казано...

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 11:05 от svetlaem

# 42
  • Мнения: 370
Благодаря за новата темичка. Hug
Момичета,браво на всички ви и на дечицата ви,които са участвали в състезанието по математика. Не е,чак толкова важен резултата,колкото желанието за участие и това,че децата са се справили.Видя ли са какво е да си на такова състезание.Преодоляли са неудобството и вълнението.Това ги е направило по-силни,по-дейни.Браво на децата.  bouquet
Моята хубавице и тя е много добра по математика,но аз не съм от дейните майки и затова нея записах сега.Да я похваля и по БЕЛ.Много добре се сп равя и пише все по-хубаво.Цели изречения пише ръкописна и не се запъва.Помагам с някоя друга буква ,но това е.Интересно й е.Опитва се да чете и субтитрите по филмите.Хахаха,много е смешна.Сменят ги бързо и тя стига до някъде и се ядосва,че не може да прочете цялото изречение. JoyСъбота и неделя имам повече време да се занимавам с нея.През седмицата  не толкова.Но като  някъде има трудности  и обръщам внимание.Карам я почти всяка вечер да ми прочита урока  по Бел.Това много не й харесва. JoyАбе деца.

# 43
  • Мнения: 370
Лунният пясък ние го купихме още през лятото...голяма простотия е.Колкото и да внимават децата пясъкът се разпилява по килима, по масата, залепва по ръцете им и т.н.

В краен случай, ако живеем в къща бих им позволила да играят с него на двора, при което резултата ще е-свършил пясък.  Laughing


А за този лунен пясък,и ние лятото го купихме.Резултата е,че Ния игра с него два пъти и това е.Тъпо та тъпо.После пък чистенето е да не ви обяснявам.Постилям на терасата вестник и тя си играе.Обаче всичко се попилява,омешва и после по чехлите пясък лепне и т. н.Само където дадохме 40 лв за тая простотия. #Cussing out

# 44
  • Мнения: 372
По повод лунния пясък да споделя как се справих аз с цапането - Два цвята е нашия и ги сложих в по една метална кутия /от тези големите от бисквити/. Отделно съм дала една мушама само за целта. Та застилам цялата маса, слагам кутиите, тя си взима и други фигурки, освен тези в комплекта и се занимава с часове. Пълни си фигурките над кутиите и се цапа само по мушамата. После си събира, бършем мушамата и по пода е чисто. Аз съм доволна, защото с това се занимава много време, готви си на куклите и си прави разни неща. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт