Чакаме през МАРТ събитие, в темата следим развитие. (28)

  • 16 705
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68
тасти Hug
мамма Hug
мнооого благодаря сега пробвах и да видим дали е станало

та сега към въпроса ми" БУ "бих искала да те попитам-една приятелка ми каза че е хубаво да започна да правя лек масаж на гърдите щом имам повечко коластра и даже ми каза ако имам помпа за кърмене да я използвам по малко,но аз мисля че още е рано-какво ще ме посъветваш
благодаря Hug

хахааааа супер-стана
много ви благодаря мамчета Heart Eyes

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
БУ "бих искала да те попитам-една приятелка ми каза че е хубаво да започна да правя лек масаж на гърдите щом имам повечко коластра и даже ми каза ако имам помпа за кърмене да я използвам по малко,но аз мисля че още е рано-какво ще ме посъветваш

eniq, в някои случаи пренаталното цедене на коластра - т.е. преди раждането - се практикува, за да е сигурно, че ще има готови количества - например, ако се знае, че по някакви причини бебето ще се появи по-рано, защото за недоносено или бебе с проблеми може да е още по-важно да получава коластра.

Но при нормален ход на бременността и раждането обичайно няма нужда предварително да се цеди, защото стимулирането на зърната отделя хормона Окситоцин, отговорен както за рефлекса на потичане на кърмата, така и за предизвикване на контракции на матката при раждане - тоест би могло да повлияе с нежелани контракции преди да е време за раждане.

Гърдите и зърната обичайно нямат нужда от масаж или "загрубяване" преди раждане, най-често грижите, които таткото полага за тях преди и по време на бременността са достатъчни  Laughing Допълнително влияе добре ходене без сутиен (при допира до плата на дрехите кожата съвсем достатъчно се "тренира"), или носене на сутиен с изрязани върхове, ако не е комфортно без; въздушни и слънчеви бани, даже на зимно бледо слънце, закаляват; при прекомерна сухота на кожата, която носи дискомфорт, може да се обмисли мазане с ланолин за кърмачки, но ако няма такава, предварително мазане обичайно не е наложително - при нужда след раждането винаги може да се купи такъв крем (за предпочитане - без отмиване).

# 17
  • Мнения: 97
Добро утро,  мамита !
Записвам се и аз тук и тогава ще ида да ви чета назад  Mr. Green
Днес си имаме рожденничка та да мине да почерпи  Mr. Green
moon  newsm51 nbirthday  Gift Tada

# 18
  • Мнения: 307
Добро утро и от мен. Честит Рожден Ден на moon! Здраво и пухкаво бебе догодина!
Аз пак да кажа - ако може едни розови гащи на първа страница.
Като гледам снощи след 12 колко сте писали, явно всички ви гони безсъние.

# 19
  • Мнения: 365
Добро утро МАМЧЕТА!Желая ви приятни емоции и весел ден!Аз вчера бях на банкет и се прибрах към 1часа,но не ми попречи да се ококоря още в 6,30часа #Crazy
П.П. ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  НА МOON!

# 20
  • Мнения: 2
Добро утро! Хубав ден.

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  НА МOON!

# 21
  • Мнения: 3 246
Добро утро и от мен Hug
МOON, честит рожден ден!

Челси, важното е че сте били инжекцията за дробчетата на бебоците, сега си почвай повечко, полежавай си, а ние ще стискаме палчета бебоците да останат още малко на топло при мама Praynigмного добре те разбирам как се чувстваш, всичко ще бъде наред, а ти погали коремчето от мен:hug:

# 22
  • София
  • Мнения: 275
Леле колко много много сте изписали от снощи.  Grinning
Челси мила, стискаме ти палчета бебчовците да поседят още на топло в коремчето на мама, и да не забравя ЧРД на MOON.   bouquet

# 23
  • Мнения: 446
Мерси за пожеланията освен че имам ЧРД имаме и годишнина  от сватбата
макар и да не пиша често постоянно ви следя , и се радвам че има къде да споделя човек всичко което го вълнува  Hug
не знам как се вмъква картинка за дави почерпя макар и виртуално  Wink

# 24
  • Мнения: 206
 newsm38 newsm59 Честит рожден ден и честита годишнина на Moon!!!

# 25
  • Мнения: 16
moon smile3525 newsm59  party023 и честита годишнина:1dating:
успешен ден на всички и само хубави новини

# 26
  • Мнения: 131
Добро утро, прекраси момичета. Hug Благодаря за подкрепата от сърце. Heart Eyes
 newsm59 на мама moon, да е жива и здрава.
Аз отивам в поликлиниката за тест за диабед и анемия и да ми сложат анти Д за отрицателния резус фактор. Следобед от 6 ( ваше Sunglasses отивам в болницата да ми сложат другата част от стероидната инжекция за дробчетата на бебе Хрис и бебе Филип. Днес ще ми надупчат гъзенцето, ама няма как.
Моля ви стискайте палчета, от тези вашите- вълшебните. Two Hearts

# 27
  • Мнения: 521
Добро утро момичета! Чак сега успях да ви изчета и да пиша...

Евче, дръж се миличка! Стискай ги тия бебочета да стоят на топличко още малко, няма да се давате!!! Ако пък все пак решат да излизат сигурна съм, че ще сте добре и тримата и няма да има никакви проблемчета. Но ти им обясни, че до февруари поне трябва да кротуват! Стискам палчета за вас! Днес само добри новини да има от тестовете! fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Hug

Моон честит рожден ден nbirthday  и честита годишнина!  newsm67  Пожелавам ти само прекрасни емоции и здраво, пухкаво, щастливо бебче през март!

Имам да ви се похваля, че ми излезнаха резултатите от изпита през октомври и съм си го взела и то с по-висока оценка от колкото се надявах и, ще си взема сертификата! Много съм доволна, че се справих с изпита въпреки бременния мозък!  newsm44

# 28
  • Мнения: 131
Тинк, ти си нашата гордост, естествено не и единствената.  newsm44ь Аз изчезвам сега, до скоро. Hug

# 29
  • Мнения: 521
Успех 4elsy!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт