Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 088 277
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 13 485
  • Другата България
  • Мнения: 36 881
Напротив - именно основните консуматори като бойлер, готварска печка, хладилник, пералня и климатик ги няма при отсъствие от дома.
И определено има значение дали 10 дни всичко е било изключено или не, защото когато не сме в къщи понякога дори и хладилника изключваме заедно с останалите неща, и винаги сметката за ток е по-ниска.

# 13 486
  • Мнения: 46 429
При нас е огромна разликата, защото готвим всеки ден.
Мияната също е всеки ден.
Пералнята - през ден.
Ако отсъстваме повече дни в 90% от случаите ги перем, където сме, не обичаме да носим много дрехи, а и не ми е приятно да ги пренасям мръсни.
Ако бяхме на бойлер също би имало разлика. Ако ни няма примерно 10 дни, не бих го оставила включен. Има разлика за електромера дали 1/3 от месеца е топлил всеки ден за 3-4 човека или не е консумирал нищо.
Грубо лятото, ако сме тримата сметката ни е 30 лв., ако ни няма 10 дни, пада с 10 лв., т.е. 1/3 от сметката.

Оставяме включен само хладилник, но понеже не се отваря, харчи много малко.

# 13 487
  • Другата България
  • Мнения: 36 881
Именно, и при нас е така.
И ние готвим всеки ден.

# 13 488
  • София
  • Мнения: 2 995
Казах, че разбирам защо го пишете.

Но ние няма как да изключим поливната, защото градината ще загина. Водата преди нея подгрява бойлера и няма смисъл да спираме и него, защото консумацията му е минимална, а и предпочитам да има топла вода, когато се приберем.
Хладилник и фризер и осветлението са ясни, а на почивка не пера.
Затова и летните ни сметки са константа.

# 13 489
  • Мнения: 371
За трети път тази година - 0,00 лева фактура.
Електроразпределение Юг отново не могат да накарат техен служител да дойде да отчете електромера вкъщи, макар че държах двама тийнейджъри вкъщи цяла седмица да ги чакат.
И не - не сме на край света. В центъра на доста оживен град сме. Пак ще пиша жалби...

# 13 490
  • Мнения: 46 429
Пиши задължително, няма друг начин Hands Plus1

Казах, че разбирам защо го пишете.

Но ние няма как да изключим поливната, защото градината ще загина. Водата преди нея подгрява бойлера и няма смисъл да спираме и него, защото консумацията му е минимална, а и предпочитам да има топла вода, когато се приберем.
Хладилник и фризер и осветлението са ясни, а на почивка не пера.
Затова и летните ни сметки са константа.
Явно малко готвите. Ние сме на ТЕЦ и нямаме бойлер, но готвенето е голямо перо.
А за бойлера - страхлива съм, даже по принцип и хладилника изпразваме, когато може и спираме централно тока и водата. Всякакви аварии се случват, машини са все пак. Ако сме на бойлер предпочитам да изчакам 1 час, но да не го мисля 10-15 дена.

За градината - да, там няма начин.

П.П. Ние сме в блок, изнасяме цветята и подправките в саксии в коридора и чистачката ги полива.

# 13 491
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Не изключваме хладилника, когато пътуваме. Половината от него е фризер и ще стане мазало. Бойлера се изключва, че да не стане някоя мизерия. Водата я затварям при отсъствие повече от 2 дни.

# 13 492
  • Пловдив
  • Мнения: 40 595
56лв.

# 13 493
  • София
  • Мнения: 11 942
118 лв

хич не ме радва

# 13 494
  • София
  • Мнения: 5 882
незнам колко е..... мъжа ми я плаща
но не е малко де... към 40-50 - до 80 лв. зимните месеци
никога не сме пестили
само пускам миялна машина и пералня на "нощен ток".... това ми е "пестенето"
инак сме на ТЕЦ , нямаме бойлер или климатици

# 13 495
  • Мнения: 4 706
Мога да предположа защо споменавате дали сте били вкъщи или не, но обикновено основните консуматори не зависят от присъствие.
При нас това са фризер, хладилник, бойлер, поливна система и градинското осветление.
Пералните и сушилните също не са по-малко, само заради това, че сме отсъствали.
Е как да не зависят, нали бойлерът не е работил цяла седмица, пералнята, тв и тем подобни също, само хладилника/комбиниран/.

# 13 496
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 649
То зорът е да заспя в 22 часа нормално, а не в 2 часа да се събудя от кучи студ. А и кучи студ в Пловдив след 1.10 може да има, сега си е топличко.
В коя част това?
Аз съм в центъра и след 22-23 часа си става хладно навън....спя с тънка ватирана завивка и одеяло отгоре, с тънка пижамка.На отворен прозорец...

То си е до човек и изложение - ние сме западно. Вече спим на прозорец с чаршаф, но ако е над 30 градуса, с климатик. Истински хладно вкъщи става към 2-3 часа през нощта. Преди това си е топличко.

# 13 497
  • София
  • Мнения: 853
25-35лв. От както ходя на работа предимно се движим около 25лв.

# 13 498
  • Мнения: 1 711
3,58 за последния месец. Не се готви, и няколко дни не съм си бил вкъщи. Хладилник, компютър, телевизия и осветление се ползват, както и газово котле. Иначе нормално около 18 лв (2-ма човека).

# 13 499
  • Мнения: 68 345
Аха..повярвах ти.

Толкова плащаме в необитаем апартамент...ходим само да го нагледаме.

Общи условия

Активация на акаунт