Дуфалак?

  • 6 420
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 175
Привет мамчета Simple Smile Педито изписа на малката Дуфалак - по 3мл всяка сутрин цял месец ??? Нормално ли е толкова време да се дава и всъщност сиропа разтваря ли се с вода или кърма?! Предварително благодаря! Весели празници!  Hug

# 1
  • Мнения: 8 242
Здравей Simple Smile
Я кажи опиши какъв е проблемът - да видим може ли да се реши без Дуфалак Simple Smile .. или лекарят е изписал нещо, че да не изглежда некомпетентно, ако не изпише нищо  Crazy
Малката е много малка, че да я захранваш от сега с лекарства  Rolling Eyes
То явно проблемът е, че не ака - ама опши, моля те - с какво се храните, колко често, колко често ака, с каква консистенция.. как наддавате, кога се появи проблемът - и всичко в този ред на мисли, че да помогнем на коремчето  Hug

# 2
  • Мнения: 4 406
вероятно си притеснена от нередовното изхождане на бебка? нали все още сте само на кърма? като допълнение на въпросите на Духи- пухи: опиши и твоят хранителен режим- какво е менюто ти, колки и какви течности поемаш, взимаш ли някакви лекарства в момента?

# 3
  • София
  • Мнения: 175
Ами бебка определено няма запек, дори обратното, но не се изхожда сама?! Преди около месец започна с едно шестдневно неакане - отидохме при педи, сестрата я изака с термометър и наистина излезе огромно количество... Педи реши, че не си дояжда малката и каза да дохранвам. Да де, ама много не ни се получи дохранването- бебка все плюеше и неискаше нито АМ, нито кърма допълнително! За цял месец борба без дохранване и само на кърма си наддаде 1кг!!! Но пустото ачкане не се случваше самостоятелно и това си е  newsm78. През два дни ставаше много неспокойна, плаче, надува се, напъва се и нищо - само газове, и ние с тати й помагахме с термометъра  Rolling Eyes като пак си излизаше мека течна жълта каша! На консултацията разказвам всичко на педи и тя вика, че явно става въпрос за лениви черва и изписа Дуфалак. Каза, че той ще регулира спонтанни, самостоятелни изхождания! Междувременно понеже имаме позната в ХЕИ дадохме проба от акито за изследване и излязоха някакви бактерии Е коли  Thinking Обаче не написали микробното число и педи неможела да прецени нищо, та след празниците пак ще изследваме! Но тя каза, че Дуфалак-а ще попрочисти и това, ако не е много сериозно. На 23-ти бяхме на консултация и ни биха първия Пентаксим, та покрай него прие и две дози Панадол. От него ли или не бебка до 27-ми се изхождаше сама по веднъж на ден- не много обилно, но все пак акаше!  Naughty Но ето пак вчера няма никой, а тя неспокойна и се мъчи... вечерта с термометърчето и отново бая си беше насъбрала - течна, жълта, прекрасна каша с извинение!  Crazy Хич не ми се иска да давам лекарство, но явно бебка неможе сама!  Rolling Eyes  Иначе и аз започнах доста разхлабващи неща да ям - овесени ядки,тиква, сушени сливи, кайсии, супички, манджички ... само сега покрай празниците малко се разтури режима. Пия доста вода и невзимам никакви лекарства! Незнам вече как да постъпя - ако отида на друг лекар ще ми каже нещо друго и тогава съвсем ще се объркам! Може би да започна с Дуфалак, но да не е цял месец или ... и отново да попитам разтваря ли се сиропа?! Благодаря ви за загрижеността и подкрепата!  Hug

# 4
  • not found
  • Мнения: 581
Не , Дуфалак-а не се разтваря във вода . Дава се така както е в шишенцето  Peace
Моето мнение е да не мъчите детето , аз даже не виждам проблем , нормално е да не ака всеки ден в тази възраст , моят син също беше така и от компетентата ни лекарка ми се налагаше на 3-4 дни да го изаквам с термометър  #2gunfire / сега като се сетя и ми призлява / . Аз също си мислих , че има лениви черва , но се оказа абсолютно неправилно , детето ни няма проблем , не може на този етап да се определи дали има лениви черва , понеже не яде твърда храна  Flutter Моят се оправи около 5 мес. , започна да ака всеки ден , а преди това му давах от чайчето на Хип с лайка , а около 2-3 мес. направо съм плакала с него докато го изаквахме с термометъра  Confused
Ако искаш и най-добре така направи - иди при друг лекар  Peace

Цитат на: Nadomma
През два дни ставаше много неспокойна, плаче, надува се, напъва се и нищо - само газове,
Сигурна ли си , че е от неакането , може да са колики например  Wink
Успех ви желая  Peace

# 5
  • Мнения: 4 292
Nadomma, ти убедена ли си, че бебето ти се мъчи от нередовното изхождане, а не от колики (присъединявам се към въпроса на ugly-duckling)? Защото пръцкането и газовете е възможно да са точно колики и реално да няма никаква необходимост нито от дуфалак, нито от термометър. За запек може да се говори, ако не се е изхождала поне!!! 5 дена и изпражнението е твърдо, а не кашесто. За лениви черва трудно може да става въпрос, защото бебето още е много малко и тепърва трябва да се проследи състоянието му. Това може да бъде констатирано едва, след като то бъде захранено и продължава да не се изхожда редовно. Много информация има по въпроса за кърмените бебета и  големите паузи при изхождането. Счита се, че това не е повод за притеснение, ако детето качва в норма, ако не изпитва болка, коремчето не е твърдо и подуто и изпражнението е с нормална консистенция.  
За да те успокоя ще ти кажа, че моята дъщеря правеше паузи от порядъка на 8-9 дена и не съм давала Дуфалак, нито съм прибягвала до термометър. В последствие количеството изпражнение е било доста сериозно, но явно не толкова много, че да и причинява дискомфорт.  Grinning След захранването имаше няколко седмици на регулиране и от тогава до сега си ака редовно.
Според мен, направете си новите изследвания и изчакай резултата. Едва ли ако има бактерии, те ще са причината за тези паузи, но пък нищо не пречи да се погледне и от към тази посока. Междувременно ти хапвай разхлабващи храни и прави масажи - с длан се натиска корема на пъпчето по посока на часовниковата стрелка и се свиват крачката към коремчето с лек натиск.

# 6
  • София
  • Мнения: 175
Ох милички, масажчето го правя от 1 месец, но явно не е с особен ефект ... Незнам защо но нашето педи твърдо отрича, че бебе на кърма може да не ака повече от ден-два. Не било нормално на естествено хранене поне веднъж да не ака ... а аз колко изчетох по темата и разбрах съвсем друго, но няма да споря с нея! А за коликите съм сигурна, че не ги бъркам - вече си познавам детето! Да знаете само как се усмихва след термометърчето  Rolling Eyes Ако зависи от мен няма да давам Дуфалак, но какво ще кажа на педито на следващата консултация?! Ако се влоши нещо или пък дълго време не се оправя и аз да лъжа, че давам ... Незнам  Thinking  Имам храносмилателен чай на Хип, но малката е много трудна със шишето ... а и чайовете отнемат много време и постоянство, пак ще опрем до термометъра! Направо много неприятна работа е тая "голяма" работа!  Peace

# 7
  • Мнения: 4 292
В такъв случай мога да те посъветвам да потърсиш още едно мнение. Защото моята лична лекарка не видя проблем при това неизхождане и никога не е съветвала да давам всеки ден дуфалак и да ползвам термометър. Тоест, тя ме поощри, че постъпвам правилно, а не обратното.  Simple Smile

# 8
  • Видин
  • Мнения: 4 921
За мен лекар, който поощрява изхождането с термометър е за разстрел.Били лениви червата, а след термометъра какви ще станат?  ooooh! Това направо е несериозно и е кощунство.Защо тогава не е предписала Дуфалак или нещо по-ефикасно, а директно термометър.Аз такова нещо не бих си причинила на детето никога.
Щом 1 месец сте ползвали термометъра за изхождане, честно казано не знам какво ще подейства....най-добре наистина идете на второ мнение...
Освен масажчето на коремчето - изхождай бебето в леген, като голямо дете.Дръж 10-15минути и ще видиш как ще има ефект.
Също така яж круши или пий сок от круши на Капи  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 175
Ама неее, нещо не сме се разбрали правилно... лекарката не ме е насърчавала да ползвам термометър, ние просто само така можем да й помагаме! Но сега се замислям, че на двумесечно бебе да изпишеш Дуфалак е по-голямо кощунство!!! В листовката пише от 5мес. ??? Все още не съм решила какво да правя ...

# 10
  • Мнения: 8 242
Пробвай ЕБХ (Естествена бебешка хигиена) ...
Просто махни памперса .. и я издържай и за пишкане, и за акане..
Със свити крачета е по-лесно Simple Smile

# 11
  • sofia
  • Мнения: 562
Здравей Nadomma,
Разбирам огромното ти притеснение за нередовното изхождане на бебето ти, както и за това, че в твоите очи то се мъчи. "Незрялата нервно-мускулна координация на дефекацията налага допълнителни усилия, които погрешно могат да се приемат от близките за запек. В такъв случай внимателната преценка, включително и с помощта на семейния лекар, открива отделяне на меки, в голямо количество изпражнения, до един път на 72 часа, с което се изключва наличието на запек.
" това е цитат от страницата на клиниката по детска гастроентерология. Споменаваш, че правиш масаж на коремчето, но е изключително важно такъв масаж да се прави при всяка смяна на памперса, така ли процедирате вие? Докато вземеш решение как точно да процедираш можеш да поставяш бебка на коремче всеки път преди хранене, както и да правите упражнение тип каране на колело на всяка смяна на памперса.
Разбирам огромното ти объркване между майчинския ти инстинкт, мненията тук и мнението на лекарката на бебка.....тук много би помогнало второ лекарско мнение, особено ако мнението е на специалист детски гастроентеролог  Simple Smile
Стискам палци в скоро време да се похвалиш, че проблемът е решен

# 12
  • Мнения: X
Здравей Nadomma,
Искам да ти кажа, че ние имахме същия проблем. Дъщеря ми е недоносена, родих я в 34 седмица. При изписването лекарите казаха, че се изхожда редовно като храненето беше с Фризолак 1. Малко отклонение - никога не е хранена с кърма за съжаление, тъй като и аз бях много зле доста време след раждането и на сериозни хапчета.
Прибрахме се в къщи 42 дни след раждането и започна мъката с акането. Пробвахме абсолютно всичко (без Дуфалак защото аз казах че няма да дам лекарство на недоносено) - сменяхме млякото с Фризовом, масажи постоянно, напъвахме заедно с нея (много смешно беше) и все не се получаваше. Най-накрая успяхме с термометър. И така до към 4-тия месец на бебка. Тогава тя започна сама да се изхожда по 1-2 на ден.
Личното ми мнение е че просто храната не напълва достатъчно храносмилателната система и в комбинация с това, че нямат навици за напъване и достатъчно силички се получава това което ние наричаме запек. Всъщност консистенцията на акото си е нормална, но поради преседяване доста дни се сгъстява и така порочен кръг.
Ти кърмиш (което е супер) така че просто си коригирай хранителния режим. Следи и бебето - има огромна разлика между колики и неспокойност заради акото. Това сама ще го усетиш... Прави масажчета и другите неща които са те посъветвали момичетата. А аз за разлика от някои момичета не виждам нищо лошо в термометъра, ако се налага. Ния акаше с него близо 3 месеца и по никакъв начин това не и навреди, напротив. Когато поотрасна тя сама се напъна един ден и се изака сама. В този ден престанах с термометъра.
Аз също съм против Дуфалак макар да може да се дава на бебета и да пише че не се привиква към него. Смятам, че колкото по-малко лекарства толкова по-добре. Но ако нищо друго не даде ефект, и това е вариянт - последен.
Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 175
"....особено ако мнението е на специалист детски гастроентеролог... " - можете ли да ме насочите към такъв лекар!!!  Иначе и аз мисля, че термометра е по-безвреден от Дуфалак-а!!!  Peace

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 606
И ние бяхме същата работа до 5 месец,а след захранването нещата са супер,не съм ползвала термометър,само 1 или 2 пъти,правих масажи на коремчето,хапвах разхлабващи храни и сокове.Виждам че бебето е малко но може да и дадеш 1 или 2 лъжички пюре от сини сливи,аз съм давала като видя зора и детето се изакваше без зор.

Общи условия

Активация на акаунт