Какви са тези родители - безотговорни или луди?

  • 55 076
  • 1 252
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Въпросът ми е продиктуван от репортажа на БТВ снощи, за жена, която родила бебето си в къщи без медицинска помощ по нейно желание,акуширал мъжът и.
Това което най-много ме втрещи, че втори ден държат бебето свързано с плацентата, която беше поставена в едно тиганче със сол до бебето.
Майката , бащата , новороденото и кучето се търкаляха на един не особено чист дюшек на пода Shocked
Само да уточня , че тези хора не са от малцинствата, млади, сравнително интелигентно изглеждаха...
Моля, някой да пусне линк.

# 1
  • Мнения: 1 174
А добре ли са се чувствали хората ? Щото ако всички са били добре, не виждам проблема  newsm78 В Африка например, това е напълно нормално и никому не прави впечатление. Има доста жени, които искат да родят вкъщи, има и такива, които са го правили. Я кажи теб какво те потресе точно, кучето ли, мръсния чаршав или какво ?  
А за този случай какво ще кажеш:
http://www.zdravnitza.com/a/nav/news/s/s/news_id/3d863b367aa379f71c7afc0c9cdca41d
пак ли са безотговорни родителите ?

# 2
  • Мнения: 25 569
Брей, чудех се досега как още не е пусната такава тема.  Laughing
Единственото, което ме озадачи в случая е непрекъснатата пъпна връв и кисненето и, заедно с плацентата, в солена вода. Това не е ли вредно за бебето?
Също ме озадачи твърдението на родителите, че така било природосъобразно. Не, не е. Няма бозайник, който да не прекъсне пъпната връв, след като роди малкото си. Даже обикновено изяждат плацентата, за да не ги открият враговете по нея, ама това е друг въпрос...
Все пак да попитам - ако това, което правят родителите, застрашава живота на детето, какво следва?

# 3
  • Мнения: 22 414
В това да родиш в къщи няма нищо странно, или откачено.
Виж това с плацентата вече ми е любопитно от какъв зор се прави...че и осолена...) сигурно после по стара българска традиция ще осоляват и бебето, нищо че са чужденци...))))
за хигиената в стаята....няма да говоря....)

# 4
  • София
  • Мнения: 1 344
Защо е свързано с плацентата все още,това ме втрещи мен?
Доктор се изказа,че това е изключително опасно и може да доведе до смърт на бебето...

# 5
  • Мнения: 686
Това и аз го гледах #Crazy #Crazy #Crazy .
Направо не ми го побира ума.Ми хубаво,щом е решила да ражда вкъщи,но поне лекар да си беше осигурила.Мъжът й пуснал музика и запалил свещи  Rolling Eyes(това много трябва да е помогнало за раждането).Имала е 16 часово раждане,слава богу,че е минало без проблеми,че не ми се мисли дори как е можело да завърши.
Освен  дюшека на земята и кучето в непосредствена близост Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick и друго ми направи впечатление,бебето беше голо голеничко,наметнато с една пелена бащата и майката обаче си бяха доста добре облечени,така че да стои голо пъпчето му(свързано с тенджерата с плацентата).Бог да му е на помощ на това детенце.

п.п.Ето линк
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=149838

Последна редакция: нд, 03 яну 2010, 12:41 от Мама Яни

# 6
# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мен най-много ме притесни тази плацента и изказването на лекаря, че това е безумие. Мисля, че би трябвало да се намесят институциите за това конктретно нещо. Ако е толкова опасно бебето да седи свързано с плацентата, значи родителите пряко застрашават живота му.
Освен това то наистина беше голо и ревеше през цялото време.

# 8
  • Мнения: 660
По новините ли го даваха това?Дайте линк ако има разбира се...
Това с осоляването на пъпната връв не ми харесва изобщо Shocked

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да, аз го гледах по БТВ, нагоре има линк към новините на про.бг

# 10
  • Мнения: 660
Мерси за линка,бебето не се чувства определено комфортно,то милото не спря да плаче,защо го мъчат така,това наистина е абсурдно.Освен това с тази тънка пеленка,досега е било на топло в утробата,изведнъж го изкарват в студена среда и дори не са го облекли или поне увили в по-дебело одеалце,краката му босички,що за безумие ooooh!

# 11
  • Мнения: 21
До колкото знам става модерно да се ражда в къщи...Напоследък налитам на доста млади,много интелигентни момичета,решили да родят в къщи...Е,все още не са бремени де...И надявам се за това не осъзнават риска който поемат за себе си,и децата си...Но тези манииявно минават всякакви граници,до колкоато личи отрепортажа... Crazy

# 12
  • Мнения: 25 569
Солта не преминава ли през плацентата и пъпната връв и не се ли просмуква в организма на детето?
Дано да не е така!

Иначе раждането вкъщи не ме потриса. (Пра)бабите ни като са раждали на нивата или в обора, че какво? Пак сме оцелели.  Laughing

# 13
  • Мнения: 152
Пак ли като съдници се изявявате бре? Ейииии, няма оправия...

# 14
  • Мнения: 599
Единственото, което ме притесни, е непрерязаната пъпна връв. Дано да знаят какво правят, ще е жалко ако се случи нещо с детето.
За начина им на живот(условията) си е тяхна работа. И такива хора има.

Общи условия

Активация на акаунт