РЕАКЦИЯ от Ваксина на 1.1г - морбили, рубеола, паротит?

  • 43 287
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391


Биха ваксина на бебката на 1.1г - морбили, рубеола и паротит май беше

Всичко точно - реакция се очаквала от 8 до 15 ден...

и ето Ели се изпъпчи, почна да спи неспокойно,  и всичко това почна около 15 ден след поставянето на ваксината!

Водихме я вчера на лекар - цялото гръбче и коремче е в ситни пъпчици, без връх, като петънца...

Интересното е че почна от гърба - нали шарките почвали от корема - водихме я при педито вчера - каза че не било шарка, а реакция от ваксината?!
Щото пък иначе е здраво детето - няма температури, сополи и тн.

Та ни даде да пие Клемастин - това е сироп за алергия?!

Та от него щяло да мине, но не било алергия....

с други думи нищо не ми стана ясно, само разбрах че е реакция -

казвайте имали ли сте подобни "реакции"???

# 1
  • Мнения: 8 585


Биха ваксина на бебката на 1.1г - морбили, рубеола и паротит май беше

Всичко точно - реакция се очаквала от 8 до 15 ден...

и ето Ели се изпъпчи, почна да спи неспокойно,  и всичко това почна около 15 ден след поставянето на ваксината!

Водихме я вчера на лекар - цялото гръбче и коремче е в ситни пъпчици, без връх, като петънца...

Интересното е че почна от гърба - нали шарките почвали от корема - водихме я при педито вчера - каза че не било шарка, а реакция от ваксината?!
Щото пък иначе е здраво детето - няма температури, сополи и тн.

Та ни даде да пие Клемастин - това е сироп за алергия?!

Та от него щяло да мине, но не било алергия....

с други думи нищо не ми стана ясно, само разбрах че е реакция -

казвайте имали ли сте подобни "реакции"???

Коя е ваксината-търговско име? Къде е поставена? Как?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Ваксината срещу морбили, паротит и рубеола често дава реакция от рубеолната компонента. Колибри, понеже знам, при коя педиатърка сте Wink - можеш да и имаш пълно доверие, не се тревожи излишно - скоро ще отшуми.

# 3
  • Мнения: 1 391
не зная коя е марката на ваксината...
нямам никаква идея...

не съм много притеснена, защото бебка е добре иначе

помислих си и аз че е рубеола, но педиатърката, след подробен оглед, на пъпките, зад ушите ит.н. каза че не е шарка....

възможно ли е реакция на петънца, без да е шарка??

а срещата с други деца опасна ли е?

# 4
  • Мнения: 277
Колибри и ние имахме реакция след ваксината. При нас започна на 9-я ден с висока температура и зачервено гърло, отидохме при педито(ние сме при същата лекарка), тя ни каза ангина и предписа Оспамокс. 24 час след приема се появи описаният от тебе обрив, отидохме при дежурният педиатър(беше събота), прегледа ни каза, че не Рубеола,а реакция от антибиотика и ни изписа Еролин(противоалергичен). Аз за да съм сигурна поисках имунологично изследване за Рубеола, прави се от ХЕИ с венозна кръв. Само си измъчих детенцето тъй като не се доверих на преценката на лекарите, оказа се че не прекарал Рубеола.

# 5
  • Мнения: 8 585
Ваксината срещу морбили, паротит и рубеола често дава реакция от рубеолната компонента.
Не съм забелязал такова нещо-правил съм стотици дози, вкл. и на деца над 4 годишна възраст.

# 6
  • Мнения: 8 585
възможно ли е реакция на петънца, без да е шарка??
а срещата с други деца опасна ли е?
Не мисля, че обрива Ви има нещо общо с ваксината. Кожата изглеждаше като грапава? (вид на дребна шкурка) по гръбчето? или само червеникави петна тук-там сливащи се?...

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Ваксината срещу морбили, паротит и рубеола често дава реакция от рубеолната компонента.
Не съм забелязал такова нещо-правил съм стотици дози, вкл. и на деца над 4 годишна възраст.
Ами почети из форума и не само из този - много майки споделят за такава реакция и не само нашата, а и почти всички педиатри тук предупреждават за това, за да не се паникьосат родителите. И не развивай, моля, теории, че това се дължи на некачествената ваксина и некомпетентните български падиатри.

# 8
  • Мнения: 1 391
не, не е грапава кожата - само като петънца -
сега ще видим дали антиалергичното сиропче ще подейства

но така и не разбрах, има ли опасност за други деца при контакт??

# 9
  • Мнения: 1 753
Съвсем вероятно е да е реакция!
Анна беше ужасно болна в продължение на 3 дни, след като спадна температурата и аз реших, че вече оздравява, тя се изрина цялата. В съвсем ситни пъпчици и червени петна. Лекарката каза, че е реакция на организма след болестта, защото имунната система е отслабнала и също ни предписа противоалергични капки - Зиртек. За 2-3 дена отмина обрива.
Мисля, че ако беше нещо по-страшно щеше да има и други симптоми

# 10
  • Мнения: 8 585
Ваксината срещу морбили, паротит и рубеола често дава реакция от рубеолната компонента.
Не съм забелязал такова нещо-правил съм стотици дози, вкл. и на деца над 4 годишна възраст.
Ами почети из форума и не само из този - много майки споделят за такава реакция и не само нашата, а и почти всички педиатри тук предупреждават за това, за да не се паникьосат родителите. И не развивай, моля, теории, че това се дължи на некачествената ваксина и некомпетентните български падиатри.
"Не съм забелязал" написах, не твърдя "няма такъв вид странична реакция"-колкото е по-качествена ваксината, толкова вероятността за реакция към rubella съставката е по-малка.

# 11
  • Мнения: 8 585
не зная коя е марката на ваксината...
нямам никаква идея...

не съм много притеснена, защото бебка е добре иначе

помислих си и аз че е рубеола, но педиатърката, след подробен оглед, на пъпките, зад ушите ит.н. каза че не е шарка....

възможно ли е реакция на петънца, без да е шарка??

а срещата с други деца опасна ли е?
За да се докаже връзка с ваксинацията, освен обрива е необходимо наличието и на други симптоми (уголемени лимфни възли например). Вижте тук:
http://emc.medicines.org.uk/emc/assets/c/html/displaydoc.asp?documentid=2054

Недобре пречистените ваксини ММР често дават реакция от алергичен тип, ако децата, консумират яйца, шоколад 2 до 4 седмици след ваксинацията, като картината на обрива е по-скоро пигментна уртикария и без петънца зад ушите.
За околните деца няма опасност...

# 12
  • Мнения: 8 585
Съвсем вероятно е да е реакция!
Анна беше ужасно болна в продължение на 3 дни, след като спадна температурата и аз реших, че вече оздравява, тя се изрина цялата. В съвсем ситни пъпчици и червени петна. Лекарката каза, че е реакция на организма след болестта, защото имунната система е отслабнала и също ни предписа противоалергични капки - Зиртек. За 2-3 дена отмина обрива.
Мисля, че ако беше нещо по-страшно щеше да има и други симптоми
Вероятно exanthema subitum... много типично протичане. Някой други детски екзантеми, протичащи с температура също могат да влязат в съображение...

Общи условия

Активация на акаунт