силно зачервени бузи

  • 6 620
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 240
Добър вечер !
малко съм притеснена .

Малката се събуди от сън със силно зачервени бузи,преди половин час и още не и минава зачервеното.
Моля дайте мнение.


Отделено на това е с изпръхнала кожа на коремчето и се люпи  ,ако може да ми пмогнете ,да не пускам нова тема
бих била благодарна ако бихте дали  мнението си.
 newsm03

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Премери й температурата, а коремчето мажи с бебешко олио.

Последна редакция: пн, 04 яну 2010, 21:51 от nana77

# 2
  • Мнения: 85
Да, ако няма температура, може би е много топло в стаята, където спи. Когато им е горещо на децата така се зачервяват. Дано това да е. И на моето дете на същата възраст кожата й се лющеше на места, защото беше много суха. Не знам дали и при твоето е така, но когато разредих къпанетата и с подходящ лосион се оправиха нещата.

# 3
  • Мнения: 269
И моето дете се буди със зачервени бузи понякога но когато в стаята е по топло от нормална температура.А колкото до лющенето на кожата нормално е  то още е малко. Wink

# 4
  • Мнения: 3 929
Зачервяването на бузите при сина ми на тази възраст беше сигурен признак за предстоящо избиване на зъбче, винаги! понякога се е случвало да зачервява бузки, когато е много топло в помещението или навън, ако сме на разходка, но много рядко.
Що се отнася до кожата на коремчето, не знам на какво може да се дължи, ние такъв проблем не сме имали.

# 5
  • Мнения: 206
Ако преди да я сложиш да спи сте били на разходка на вън, без намазани с кремче бузки против лошо време, може и от това да е!
Ако и е нежна кожичката, така се получава- от студено на топло се зачервяват бузките!
Премери температурата все пак и ако всичко е точно намажи бузките с кремче, ще минат!
На моето дете така му става от промяната на температурата през зимата, лятото не!

# 6
  • Мнения: 34
Ако го сърбят бузките може и да е дерматит. Моят син има дерматит от 3 месечна възраст.

# 7
  • България
  • Мнения: 757
При нас също имаше подобен момент,но го бях изкарала миналата зимата да подиша въздух,а си беше доста студено.
Това продължи четири-пет дни!
Консултирах се с педиатъра и ми каза да не го мажа с нищо!
Не знам при вас дали е от това,но на него червенината по бузите се променяше с температурата в стаята-колкото по-топло ставаше,толкова повече се зачервяваха бузките.
Дано да е нещо моментно!

# 8
  • София
  • Мнения: 44 084
обади се на педиатъра ви да каже с какво да мажете или да не мажете.
може да е от топло, от студено, да е вдигнало температура, да е алергично или дерматитно....

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591

Причините могат да са много, различни и комплексни.
Ако не премине до ден- два, потърси лекар.

# 10
  • Мнения: 1 677
Може би детенцето се разболява, има ли температура?

# 11
  • Мнения: 11 333
А днес как сте?

Дано сте здравички  Peace
Да сте сменяли млека скоро? Дали е възможно да прави алергия към краве белтък?

# 12
  • Мнения: 3
и при нас бузките се зачервяват.Като спи по някога когато е по топло но  като стане и  му минават

# 13
  • Мнения: 1 763
И моят син от няколко дни е със зачервени и лющещи се бузи. Ходихме на лекар, каза, че е от студа и изписа нахткерцен балсам. Ще видим за колко време ще подейства.

# 14
  • Мнения: 78
тази комбинация прилича на симптоми при алегрия, задължително се консултирай с педиатъра; може да е от нова храна, от имунизация и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт