СЕПТЕМВРИ'09, тема 10

  • 15 823
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 38
записче отивам да ви чета

# 16
  • Мнения: 233
Здрасти гърлс!
Честито на всички именници! Живи и здрави   bouquet

Моята мома от известно време насам си смучи езика и го дъвче като дъвка, все едно умира от глад и примлясква - много е смешна.  hahaha
Вашите правят ли така? И друго исках да ви питам - вашите деца държат ли вече играчки - дрънкалки, или само моята е толкова неориентирана какво се прави с това и няма никакъв интерес да я хване само, не да играе с нея.
Иначе сме на фаза плюнчене и бръмчене с плюене  ooooh! Цялата е мокра  Laughing и определено иска повече внимание - преди я оставях и си гледаше играчките над леглото, а сега след кратко време почва да вика в буквалния смисъл, за внимание  Heart Eyes
Оставям ви Hug

# 17
  • Мнения: 16
леле, аз по тази схема съм допуснала някоя и друга грешка. за всеки случай емо много харесва пюрето от моркови и праскова.  Grinning от всички плодови видове всъщност не е опитал само дюля и сини сливи и има едно с портокал, но никъде не го намирам. а зеленчуковите на ганчев имат домат и капия. емо не пожела, не му и настоях де, само му дадох да опита и го изхвърлих. най-вероятно ще трябва и аз да си ги правя. някой ако желае може да сподели рецепта  Simple Smile
  Ладидка  bouquet
 мам-ма, емо и той си търси вниманието. най-вече като види баща си и започва да писка  Grinning има и една играчка на която много говори. иначе с мен го кара по-скромно. не ми се смее с глас така, както на баща си и изобщо усещам дялба  Grinning

# 18
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Честито на всички именници днес .
Между другото днес ли се ходеше на кумовете на гости  newsm78 ?

# 19
  • Мнения: 233
dreems не беше ли на заговезни /прошка/? newsm78

# 20
  • Мнения: 14
Хоп,и аз тук!!! GrinningЛадидка Hug

Благодаря на всички за съпричастността! HugМай-наистина имаме ангел-хранител,както Веси писа!!!

mam_ma,и Ивайла не може да хваща,но тя не е забелязала все още че има ръце Mr. GreenАма нали е и най-малка от всички бебоци тук,та мисля че тези дни ще се светне!!!
Аз също сокове не давам.Не мисля да предлагам и занапред!!!Ще захранвам към 5 месец със зеленчуково пюре.
И да не забравяЧестит Йордановден.Да са живи и здрави всички именници!!!

# 21
  • Мнения: 141
Здрасти гърлс!
Честито на всички именници! Живи и здрави   bouquet

Моята мома от известно време насам си смучи езика и го дъвче като дъвка, все едно умира от глад и примлясква - много е смешна.  hahaha
Вашите правят ли така? И друго исках да ви питам - вашите деца държат ли вече играчки - дрънкалки, или само моята е толкова неориентирана какво се прави с това и няма никакъв интерес да я хване само, не да играе с нея.
Иначе сме на фаза плюнчене и бръмчене с плюене  ooooh! Цялата е мокра  Laughing и определено иска повече внимание - преди я оставях и си гледаше играчките над леглото, а сега след кратко време почва да вика в буквалния смисъл, за внимание  Heart Eyes
Оставям ви Hug

И Невена е така Simple Smile Освен това от 3-тия месец почна много да й пада косата, та редовно е с косми в ръцете, лапа ги, после прави странни физиономии, плюе, прави балончета от плюнки.. абе картинка Simple Smile Въпреки, че постоянно й почиствам ръцете и дрехите от косми, тя пак намира начин да папа коса- дърпа си ч и после хоп в устата Simple Smile

# 22
  • Мнения: 243
Привет и от мен! Направо се побърквам бебе, захранване, Ла редут чудя се кое по напред да преглеждам Mr. Green
Абе може да ви се стори много тъп въпроса ми ама като не мога да си отговоря сама: нали започваме да даваме храната след половин мас като бебето се е накърмило. Дефакто то е нахранено, та как ще яде повече от 1-2 лъжички newsm78 и как в последствие ще стане увеличаването, като му е пълно тумбачето?? Много съм зле Crazy
За мамите от Варна -  видяхте ли програмата на 9 месеца - на 26.01 темата е захранване и хранене на кърмачето Flutter Ще се организираме ли?

# 23
  • Мнения: 116
Горска,да не спамя сега тука,ама горе долу нещо такова се прави:
1 ден:1 лъжичка
2 ден: 2 лъжички
3 ден:4 лъжички
4 ден 6 лъжички
5 ден 7 лъжички
Млечно хранене не се измества напълно до годинката,може да даваш изцедена кърма,ако сте на разходка примерно.
До една годинка детето би трябвало да има 3 твърди хранения.Това е примерна схема,всяко дете си е индивидуално,не е задължително да е в този ред.Ако има нещо питай на лични,бая попрочетох.
Някой пита за карфиола,слаб алерген е,може да е от първите храни,цвеклото,брюкселското зеле и броколите обаче, имат високо съдържание на нитрати.
бибоче,то затова не се измества млечното хранене,защото твърдата храна се дава за опитване, а не за наяждане Peace

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 12:22 от Gaci_mama

# 24
  • София
  • Мнения: 54
Значи с картофеното пюре ударих джакпота Ана Мария мнооого го хареса чак се разплака, когато свърши. След първата лъжичка (когато най-вероятно се чудеше дали пак ще й давам отвратителният сок от моркови от вчера, щото беше намръщена  Grinning) взе да се хили и да отваря широоооко устата, само дето не може още да говори да си поиска още  Laughing Значи ще продължаваме засега  картоф, после мисля тиква , че вчера свекър ми ни донесе една огромна тиква.

# 25
  • Мнения: 493
Аз се навих да си купя оня уред на 4ико за правене на пюрета, само не ми стана ясно може ли отделно само да размразява? Ако някой го има да сподели.
За лекцията в мола, като ги знам какви лекции правят предпо4итам да пропусна. Бях на лекцията в майчин дом на ЛЛЛ и наистина страшно много ми помогнаха! Даже успях да взема записките на едната мама и сега мога да си припомням какво и как. Ние ще запо4нем с картоф на 6.03- тогава правим 6 месеца. Ще из4акам главно заради възможността от месна и мле4на алергия,наследени от мен Confused Много се радвам 4е обсъждате захранването, че да черпя опит. Аз съм решила така: зеленчук, плод, каша, че сме много шошести!


Ани, дано малката се оправи скоро, 4е тея лекари са за бой!
Горби, радвам се 4е всичко е минало благополучно и няма последици. При нас, прибирам се една ве4ер, няма ток, та накратко първата връзка след електромера изгоряла, та5 часа без ток, викахме еон и така... много гадно.

# 26
  • Мнения: 0
Здравейте,момичета!
Честита нова година! Пожелавам ви новата година да ви донесе много радост и хубави неща кото изминалата.
Нещо нямам много време да пиша но гледам да ви следя редовно.
Исках да ви почерпя на 31 имах рожден ден но нямах нет.Ние празнувахме в къщи,беше добре,малкия се събуди в 22 часа и после посрещна новата година с нас.

Ако някой прави домашни пюрета моля за рецепти.Аз пробвах на Ганчев но той харесва само ябълка и круша.Тиква и морков неиска.
Чао! Hug Stop

# 27
  • Мнения: 17
 Здравейте и от нас  Hug
 Мерси за кафенцето   bouquet
 Не можех да вляза вчера цял ден във форума, добре че вече всичко е наред, сякаш някой ми беше откраднал нещо, така се чувствах.  Sad
 Моята мома много си лапа ръчичкитеее... първо пробва с юмруче като не стане дава с показалеца и средния пръст заедно, намерила му е чалъма, че така по-лесно ще ги пъхне в устичката си  Joy Ама така да ги пъха навътреее... чак в гърлото си бърка и и се повдига, лудницата пълна.  Shocked
 Иначе и ние много говорим... я на бравата, я на абажура. Вчера я бях сложила в шезлонга, но обърната почти с гръб към ТВ. След малко млъкна това дете, аз бях в другата стая и отивам след малко. Еми то милото като дърто се обърнало и наместило и си зяпа в захлас. ще и се изкриви вратлето, но не и пречи, гледка си шоуто на Славиииииии  hahaha Онзи ден пък я бях взела на спалнята до мен да поспим заедно и по едно време усещам някой ми дърпа косата. Но аз понеже спя като пън, та бая време си е подърпала. Един кичур намотан на ръката и дърпа, дърпа, но не може да си махне ръката, той се намотал, направо ми се прирева. Не знам откъде тая сила... Simple Smile Но определено става все по-забавно.
 Милички, ние утре сме на ваксина, малко ми е притеснено, стискайте палци. Ние още не сме се захранили, но скоро ще е. Утре ще питам педи да видим какво ще издума. Много съм се шашнала, понятие си нямам кое е добро и кое не. Как се правят пюрета, каши и т.н. Направо ме е срам.  Blush Blush Blush
 Оооо, щях да забравя. честито на всички именници днес   bouquet Живи и здрави.

Находке, айди де, кво стана с тоя комп. До ся 483742 пъти да го бях преинстал. Ама те сигурно искат от тая фирма да идеш на място да 'се поразправяш' с тях, че да ти се порадват, нали си хубавелка, ай ся...  smile3508 smile3508 newsm62
 Айде няма ме, до после  Hug

# 28
  • Мнения: 243
Аз като ви казвам че съм зле!  Mr. Green Значи само да опитва и дори и да яде по 50-60 гр пак се дава половин час след кърмене Hug Дано съм разбрала правилно Mr. Green

Честит имен ден на именниците! Живи здрави и много щастливи   bouquet

# 29
  • Мнения: 82
Здравейте  wavey

Аз както казах, още не сме пробвали нищо различно от кърма и АМ. Но съм се заредила с картофи и тиква от едно смолянско село и чакаме да дойде момента. Аз не си падам много "БИО", та не съм се заглеждала по тези продукти.
Иначе всичко си слагаме в устата, хващаме си го с ръчичка и право там....даже сега има мерак сама да си държи шишето, постоянно ми бута ръцете и е голяма борба. Дядо Коледа й донесе активна гимнастика  - идеята ни беше да има къде да се търкаля, но няма такива мераци за сега. За това пък там се превръща в малко траперче - иска да си намуши всички играчки едновременно в устата и надава бойни викове.

Честит празник на всички празнуващи днес   bouquet


Общи условия

Активация на акаунт