Ужасна инфекция след ваксина

  • 4 404
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Дъщеря ми е на 4 месеца и много трудно приема тривалентната ваксина - тетанус, дифтерия, коклюш. Първият прием беше съпроводен с температура и такова подуване на ръката, че изумихме всички доктори дето видяха ръката й. Получи инфекция и имахме страшни проблеми. Доки реши, че иглата вероятно е била замърсена, но за всеки случай изчакахме два месеца и с празните си глави решихме да опитаме втори прием. Ужас. Вече мина един месец, а ръката и е инфектирана, поддържа температура от 37,6, наложи се да я водим при хирург, който сряза раната, за да изтече събралата се гной. На всичкото отгоре на памперса й се появяват бледо розови петна, които нямам идея от какво са. Ако някои има някакви предположения, нека сподели.

# 1
  • Мнения: 872
Взехте ли кръв и урина за изследване,да се види има ли действинелно инфекция и от какво са тези петна в памперса?

# 2
  • Мнения: 269
Заведи детето на лекар да пуснат пълни изследвания,ние само можем да предполагаме Praynig

# 3
  • Мнения: 1 424
Ами ние досега не сме имали проблем с ваксините, дори  температура не е вдигал. По-добре завиди бебока при друг педиатър и пуснете изследвания. Дано скоро се оправите Praynig

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Да и моя съвет е такъв,в случая само доктор ще може да каже.

# 5
  • Мнения: 1 796
Абсолютно същата работа беше и при нас-цепнаха и крачето 2 пъти. сега просто изчакваме до следващата ваксина.

# 6
  • Мнения: 860
Дано нещата се оправят Praynig Praynig Praynig, и идея си нямам какво става с детето ти. Момичета са казали иди на лекар - друг, ако трябва още един намери и питай. Направи изследвания още, за петната по памперса ако е някакво течение потърси друг специалист.

Незнам защо втория път не ти е предложила Пентаксим да сложите, а пак същата?! Да вярно 60 лв. струва, но тези притеснения сега по евтини ли са и за теб и за нея?!

И как така иглата замърсена бееееееее, #Crazy #Crazy нали я е отворила пред теб. ooooh! Ето това безхаберие не го разбирам, как ще ти каже че иглата била замърсена, друго да каже да.......но това #Crazy

Ще следя темата и ще се моля всичко да се оправи  Praynig Praynig Praynig и за третия прием помисли за Пентаксим попитай за нея, разпитай лекарите и тогава слагате. Някои лекари като моята за да намалят страничните ефекти препоръчват даването на калции /по 1/2 ампула/ 3 дни преди ваксината и 3 дни след нея, като в деня на ваксината също. Имаше тема затова и една майка написа за даване на витамин Ц, пак преди и след ваксината, точно с тази цел - намаляване на страничните реакции. Дали намаляват реално или не и учените май спорят, но поне не вреди това на детето - вит. Ц и калция са безопастни.

# 7
  • Мнения: 3 483
При такива реакции, и то два пъти, ако беше мое детенце не бих сложила НИКАКВА ваксина повече Shocked
Престъпно е!
Дано се оправи горкото, а ти хуууубавичко попрочети за ваксините Hug

# 8
  • Мнения: 67
Ох, от къде да започна? Изследвания правихме два пъти вече и /за щастие/ няма нищо нередно. Пентаксим няма как да сложим, защото вече сме почнали с тоя вид и понеже са на различна основа не може да й бъде бита. Парите е случая не са проблем изобщо, но ние нямаше как да предположим че ще стане така, за да започнем с платената ваксина. Доктори наистина сменихме купища и то все от различни сфери, защото всеки само се пули и общо взето нищо не казва. Дори се консултирахме с гинеколог, заради петната, но и той не можа да каже нищо конкретно. Можело да бъде всичко, дори предположи че може да има 'хлабава девствена ципа'. Звучи налудничаво, но и аз не знам на какво да вярвам.
Danu-Ani за калция и витамин Ц-то чувам за първи път иначе щях да дам със сигурност.
Мечка Малинарка толкова неща прочетох, че  повярвай, половината от тях ми се иска изобщо да не бях ги чела....  много е трудно да се вземе такова решение, все пак става дума за детенце. Това, което наклони везните, беше казано от един педиатър "представете си колко зле приема една хилядна от бактерията на коклюша, ами ако след време се разболее от тази болест?' .... не мисли че с лека ръка сме подходили, все пак третия прием няма да сложим в никакъв случай.
kristina23(1986) коя ваксина даде такъв резултат? В крачето не се ли бие само полиомиелитната, а пък тя нали уж не била от типа 'жива ваксина'? Как прие детенцето ти другите ваксини?

# 9
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Моля се детенцето да се оправи и никога повече да не преживявате подобни притеснения.

# 10
  • Мнения: 3 483
Кобра, питай го, мноооооооооого те моля, твоя педиатър следното нещо -" Нормално бактерията навлиза през устата и от там в стомашно-чревния тракт. Но, докато влезе дотам  организмът вече я разпознава, а докато се размножи и развие, имунитетът вече се е задействал и дава отговор. Има ли време имунитетът на детето ми да отговори на тази бактерия, която е инжектирана директно в кръвта???"

В нашата подотчетна на едно детенце отново му се проява алергията към кравия белтък след МПР Tired

# 11
  • Мнения: 668
Cobra , много съжалявам! Обадете се на хомеопат-има средства за оправяне на такива лоши ефекти от ваксина. И в никой случай не ваксинирай детето повече-очевидно организма му не понася ваксини.Ефектите биха могли да са ужасни и да засегнат и умственото развитие и т.н. Ако имаш нужда от име на добър лекар-хомеопат, пиши ми бележка. Успех!  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 483
Cobra , много съжалявам! Обадете се на хомеопат-има средства за оправяне на такива лоши ефекти от ваксина. И в никой случай не ваксинирай детето повече-очевидно организма му не понася ваксини.Ефектите биха могли да са ужасни и да засегнат и умственото развитие и т.н. Ако имаш нужда от име на добър лекар-хомеопат, пиши ми бележка. Успех!  bouquet
Подкрепям поста с две ръце......

# 13
  • Мнения: 67
Archangel, явно това е единственото ни решение. Ако имаш координати на такъв, моля те пиши ми. 

Мечка Малинарка незнам вече какво и кого да питам. Започнахме да си мислим, че нещо не е наред с детето ни и че има проблем, който е скрит. Нямаме идея към какъв доктор вече да се обърнем и как да подходим към ваксинациите изобщо. Измъчихме душичката...

# 14
  • Мнения: 3 483
Кобра, знам, че ти е трудно, но лекарите, самите лекари са го написали черно на бяло , че при подобни реакции децата се освобождават от ваксини.
Аз най-добре знам колко ти е трудно да вземеш решение Tired, но са прави.....може да стигнете до много жестоки психични проблеми......и не само.....
В един филм за ваксините имаше подобен случай - първият път -лоша реакция, вторият път - много тежка реакция със спиране на дишането чак....до трета ваксина не се е стигнало слава Богу.....

И то точно с ДТК-то...... За МПР да не говорим

Общи условия

Активация на акаунт