В помощ на кандидат-осиновителя

  • 279 272
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 485
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Няма такова изискване.

# 1 486
  • Мнения: 2 572
Много благодаря, perunika! Heart Exl

# 1 487
  • Мнения: 335
Няма изискване за продължителността на брака преди осиновяването. Въпреки, че сме заедно от много години, при подаването на документите за осиновяване нямахме сключен брак, сключихме го по време на процедурата именно за да не минаваме процедурата два пъти.
Подадохме заявление от мое име, като с мъжа ми се водихме като двойка в съвместно съжителство. Месец по-късно сключихме брак и добавихме допълнителни документи - свидетелство за брак, нова лична карта заради смяната на фамилията ми и удостоверение за идентичност на имената. Накараха ни да попълним и ново заявление, като в него вече се водехме съпруг и съпруга, но реално тримесечния срок на процедурата се смяташе от първото заявление.

# 1 488
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
И аз съвсем забравих, че като се вписвах в регистъра, още нямах брак с мъжа ми. Тогава сама бях кандидат осиновител, сама минах курса. По-късно се оженихме и той беше вписан, направиха ни нов доклад, той мина курса и така.

# 1 489
  • Мнения: 1
Здравейте, току-що се регистрирах, дано да пиша на правилното място. Решили сме да осиновим дете. Скоро ще подадем документите. Въпросът ми е свързан с майчинството и кога точно се уведомява работодателя? До колкото разбирам, повечето хора са чакали около година, докато вземат детето вкъщи, но при някои е станало доста бързо, попаднах на хора, които бяха написали 2-3 месеца, а пък една дама сподели, че е чакала само 9 дни след регистрирането. Мисълта ми е - все пак човек излиза в майчинство и едва ли може да го каже в офиса в последния момент? При раждане има 9 месеца, но при осиновяване няма как да се предвиди кога точно детето ще пристигне вкъщи. Как / кога е точния момент да се предупреди работодателя, че ще осиновавам и ще излизам в майчинство, макар да не знам кога точно ще стане? Моля за информация, ако някой е минал през това и благодаря предварително!
Деси

# 1 490
  • Мнения: 335
Съобщих, след като ни вписаха в регистрите и предупредих работодателя си, че е възможно и "утре" да ни се обадят или пък след две години.
След 9 месеца получихме предложението и чак след като взехме решение, че ще го осиновим и ни насрочиха дата за дело, казах от кога ще съм в майчинство.

# 1 491
  • Мнения: 11 924
Аз уведомих работодателят, след като вече имах дата за делото, защото беше свързано е с графици. Осинових октомври 2013 дете на 3г и чаках до януари 2014г да влезе в сила промяната, за да имам право на платено майчинство. До тогава два месеца бях неплатен за гледане на дете до 8-годишна възраст или болничен, когато детето беше болно.

# 1 492
  • Мнения: 13
Предварително се извинявам за въпроса .За какво дете става въпрос?Ние сме писали изцяло Бг пройзход.За ромче не сме съгласни.
Не е ромче имахме доста откази там.Жокер- пишете и турски пройзход.

# 1 493
  • Мнения: X
Здравейте. Интересувам се от частичното осиновяване. Вторият ми съпруг иска да осинови сина ми, който скоро ще стане на 15 г. Интересува ме, трябва ли съгласие от първия ми съпруг /бащата на сина ми/, след като след развода, правата на сина ми са присъдени на мен?

# 1 494
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Този въпрос не е коректен за тази тема. А по въпроса - едва ли бащата е лишен от родителски права.

# 1 495
  • Мнения: 11 924
Здравейте. Интересувам се от частичното осиновяване. Вторият ми съпруг иска да осинови сина ми, който скоро ще стане на 15 г. Интересува ме, трябва ли съгласие от първия ми съпруг /бащата на сина ми/, след като след развода, правата на сина ми са присъдени на мен?
След 14-годишна възраст се иска съгласието на осиновявания. По  въпроса Ви трябва да се обърнете към адвокат или поне към юристконсулта на АСП за коректен отговор, все пак зависи и от конкретния казус.

# 1 496
  • Мнения: 43
Аз като абсолютно невежа и тепърва влизаща в тези настоящи събития в осиновяването, искам да попитам, да се надявам ли, че лесно ще се случи осиновяването на детенце около 5 месечна възраст?

# 1 497
  • Мнения: 11 924
Не. В днешно време децата са много по-малко. Бързо би се случило само за дете над 10г, защото там няма желаещи има много деца.

# 1 498
  • Мнения: 43
Не. В днешно време децата са много по-малко. Бързо би се случило само за дете над 10г, защото там няма желаещи има много деца.
нямам против и голямо детенце, по като цяло искаме да си е при нас от почти самото начало. Да преминем през всичките мили и запомнящи мигове с това същество. Като прохождане, никненене на зъбки, проговаряне и т.н.

# 1 499
  • Мнения: 11 924
Ако ограничите до около 5-месечно много ще чакате. Моят съвет е да пишете тогава от 0 до 10 месеца примерно. Ако детето е с уредени документи (БМ е подписала съгласие да бъде осиновено) е съвсем.реално на 2-3 месечна възраст до е вписано в регистъра и да се разглежда на съвет. Ако е без съгласие за осиновяване се чакат 6 месеца преди да се стартира служебно процедурата. Децата до 3-годишна възраст се осиновяват най-бързо и има най-много чакащи за тях. Реално е, ако нямате много ограничения по етнос, пол и здравословно състояние (нямам предвид тежките заболявания) ще чакате около 18-20 месеца, поне доколкото съдя по темите тук.

Общи условия

Активация на акаунт