Кекс с канела и локум

  • 16 386
  • 137
  •   1
Отговори
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Този кекс е много лесен, икономичен и вкусен, затова си позволявам да отворя тема за него.Опитайте го, няма да съжалявате Hug.Ето рецептата :

Необходими продукти :

1ч.ч. кисело мляко
1ч.л. сода
1ч.ч. захар
7с.л. олио
1ч.л. канела
2ч.ч. брашно / аз сложих 1 2/3 ч.ч. и спрях, че доста гъстичко ми се видя newsm78/
локум - 5-6 парченца, от онези малките, в картонените кутии .
нарязани на едро орехи - около 1/3 ч.ч.

Содата се угася в киселото мляко, разбърква се добре, добавя се захарта и отново хубаво се разбърква - аз бърках на ръка, но може и с миксер.Добавя се олиото, канелата и пресятото брашно, като се разбърква хубаво след всеки добавен продукт, а брашното се добавя постепенно, не наведнъж, за да прецените гъстотата.Сместта се изсипва в намаслена и набрашнена тавичка/ да не е много голяма, за този кекс аз използвам тавичка с диаметър 22 см./.Върху сместа се нареждат нарязаните на малки парченца локумчета, като съвсем леко се притискат, между тях се нареждат и орехите.Пече се в предварително загрята фурна, на 170 гр., около 25-30 мин. , това важи за моята печка, при вашата може да е различна температурата и времето, пече се до " суха клечка".

Много лесен и вкусен кекс, вече споменах , че не е много голям, ако ви хареса може да пробвате и двойна доза, аз със сигурност ще го направя  Heart Eyes.

Ето и снимков материал :

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 20:19 от Аелис

# 1
  • Мнения: 1 313
Усещам аромата му! Чудесен кекс!  bouquet

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 12:07 от esy

# 2
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
esy, благодаря ти   bouquet! А ако беше сниман и от теб - нямаше да има момиче във форума, което да му устои Heart Eyes.

# 3
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ммм... изглежда вкусно... Ще опитам да го направя. Благодаря за рецептата. smile3525

# 4
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
mimi135 , радвам се, че ти е харесала рецептата  bouquet. Надявам се и на вкус да ти хареса, ще очаквам отзиви Hug.

# 5
  • Мнения: 2 774
Тъкмо мъжлето ми поръча мъфини с локум .
Ще направя този кекс .
Аели,благодаря   bouquet

# 6
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
polly , много се радвам, че се доверяваш на рецептата ми Hug.А като сладкиш ли ще го направиш или във формичките за мъфини?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 789
Страхотна идея. Обожавам локум, а в комбинация с орехи и канела.......отивам да го бъркам!  bouquet

# 8
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Мишле_ , чудесно е, че ти е харесала рецептата  bouquet.И аз мисля, че комбинацията локум, орехи и канела е невероятна Heart Eyes.Успех, ще чакам да кажеш дали ти е харесал сладкиша Wink.

# 9
  • Мнения: 2 774
Във формата за мъфини  мисля да го направя,скоро се сдобих с нея и все още не мога да и се нарадвам  Laughing.Вчера я ползвах за първи път и  мъжлето хапвайки мъфина помоли следващия път да са с локум ,а твоята комбинация локум и канела ми допадна много   bouquet, направо си ми прочела мислите и си пуснала тази тема .

# 10
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
polly , дано се сетиш да сложиш хартийки за печене във формите за мъфини, че не зная дали този сладкиш няма да залепне newsm78.Или ако нямаш хартийки - да ги намаслиш добре, та да не залепнат кексчетата.Не съм се сетила да пробвам да направя този сладкиш като мъфини, ако при теб се получи - ще те разпитвам за подробности Hug.

# 11
  • Мнения: 2 774
Ще сложа хартийки,благодаря  Hug.
Подробности и  снимков материал- утре  Peace.

# 12
  • Мнения: 1 901
Аелис    кексът е чуден,толкова ароматен,благодаря  bouquet  ,единствено съжалявам,че не сложих малко повече брашно,пекох го повече,но се изпече.Разкошен е Heart Eyes

# 13
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
beniii , и тук да кажа - чудесно ти изглежда сладкиша Hug.Малко ти е дошло брашното, значи, при мен обикновето между 1 2/3 и 2 ч.ч. брашно стигат, но то си зависи и от брашното.Радвам се, че ти се е получил  bouquet.

polly , с нетърпение очаквам утре да видя снимките ти Hug-

# 14
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Кексът изглежда супер.  Peace Ще го пробвам и аз, но чак събота, че тия дни имам работа и се прибирам късно. Харесва ми комбинацията с локум, канела и орехи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт