Цистит и кърмене

  • 11 601
  • 12
  •   1
Отговори
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Помагайте с идеи как да се преборя с тази гад. Какво може да се пие? Ослушвам се все още и не ми се ходи по лекари  Sick Ама вече и кръв си има, освен приятните усещания по време на пишкане  Confused
 Hug Пия Цистон, ама засега ефект зерО ooooh!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Имаш пълното ми съчувствие на дългогодишен циститострадалец Hug

Предвид че вече е прокървило, много силно те окуражавам да се обърнеш към лекар - циститът е страхотна гадост и може да ти докара големи проблеми, така че бягай още утре сутрин да ти изпишат нещо. Повечето антибиотици са съвместими с кърменето - вероятно ще ти изпишат някой от хинолоните, от сорта на ципрофлоксацин, нолицин и т.н., които са в по-кофти група по отн на кърменето, но може да питаш за широкоспектърен цефалоспорин примерно, които също често се прилагат при цистити.

Докато стигнеш до лекар, можеш да се наливаш със сок от червени боровинки, или да си купиш пресни и да ги дъвчеш (в момента има в Хит и сок, и пресни, вчера бях там), или и двете заедно (плюс Цистона). Вариант са също и таблетките с червени боровинки - Уринал, те са хранителна добавка.

Хомеопатията също има какво да предложи, но при мен обичайно предписваното в такива случаи лекарство няма никакъв ефект - така че ако мислиш да ползваш хомеопатично лечение, по-добре опитен хомеопат да прецени какво е подходящо в твоята конкретна ситуация.

# 2
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Мерси, Хедра! Май наистина ще тичкам до личната лекарка утре  Tired
Гледах, че Ципрофлоксацинът (преди винаги се оправях с него, сама си го назначавах  Mr. Green) пише че преминава в кърмата и не е желателно приемането му по време на кърмене  Tired и леко се отчаях!
Ще имам предвид и другите ти съвети! Благодаря! Ще пиша какво съм направила утре  Hug

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Аманита, най-добре иди на лекар! Инфекцията лесно минава към бъбреците и може да стане пиелонефрит. Аз нали бях така в началото на бременността. Има подходящи антибиотици наистина, най-добре е да ти направят антибиограма.
Аз пиех Неоренал, на билкова основа е, чай от липа, от коса на царевица, сок от боровинки, въобще - повече течности!

# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ципрофлоксацин не може  Close , можело някви други АБ, но не вършели работа.
Хубавото е, че с Уринала нещата се успокоиха, вече не ме боли толкова  Grinning Продължавам си с него и така, дано да отшуми съвсем.
Лекарката каза да преценя - дали искам да кърмя или да ми предпише АБ - да бе  Laughing Mr. Green Едното пишкане няма да ме спре!  Crazy
Благодаря за съветите  Hug  bouquet

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Можеш да си правиш вагинални промивки със смрадлика. Също помага. След баня се измиваш с определения разтвор. То си пише на опаковката. Аз се оправих с уринала и смрадликата.  newsm10

# 6
  • София, Дружба
  • Мнения: 44
Аз бях така преди 3 седмици. Пих Уринал първо - сама си го предписах, докъто ида на лекар. Гинеколожката ми предписа Неуринал и глобули за влагалището и каза, че по сериозни лекарства може чак като спра да кърмя. Пих Неуринал, но го комбинирах с Цистон. Подейства, но мина по-бавно. Имаше видим ефект след повече от седмица. Успех и дано мине скоро, че е голяма гадост.

# 7
  • Мнения: 108
От личен опит препоръчвам Rowatinex, мен ме спаси от антибиотик. Това е комбинация от етрични масла с диуретично и антисептично действие. На листовката мисля, че пише, че не е изследван при кърмачки, но за себе си прецених, че няма проблем да го пия. При цистит мисля няма много време за антибиограма, поне при мен се развива в рамките на часове, така че е немислимо. Роатинекс може да се пие до около месец след отзвучаване на симптомите.

# 8
  • Къде ли не
  • Мнения: 684
Rowatinex съм пила през първата бременност и преди това. И аз го препоръчвам всичко минаваше без антибиотици. Може да опиташ. Желая ти бързо оправяне!

# 9
  • Мнения: 66
Здравей! Аз съм използвала билкови бани против цистита, винаги са имали бързо, положително въздействие. Сваряваш чай, слагаш го в леген и разреждаш с топла вода толкова, че като седнеш да може да покриеш повечко, примерно до кръста. Стоиш в топлата вода около 15 мин. Не помня билките, ще питам майка ми, но можеш да пробваш и със смрадлика или лайка.  Аз съм си правила топла баня и само с лайка, и пак имаше ефект. Можеш да пробваш, няма да навреди. Ще пиша веднага като разбера съставките.  ПОжелавам ти бързо оздравяване!  Hug

# 10
  • Мнения: 333
Amanita, съчувствам ти от неприятен личен опит. Тази гад ме намери отново по време на първата бременност и кърменето на второто ми детенце.
Циститът е сериозно заболяване и не става дума за търпене на болка, която съм сигурна, че ще изтърпиш в името на кърменето, а затова дали това е добре да се прави и как ще ти се отрази в дългосрочен план. Циститът може да ти докара бъбречна инфекция и не бива да се пренебрегва дори да е търпимо . Билките и баните помагат временно да се подобри положението, но е добре да се направи стирилна урина, за да се изолира бактерията причинител.Хубавото е, че ако се наложи има АБ, които са абсолютно съвместими с кърменето Simple Smile. Лично аз пих Зинат изписан от личната ми лекарка, хомеопат,но разбира се след три поредния пускания на стерилна урина. Добре е да направиш това изследване за свое лично успокоение. Желая ти успешно лечение и пиши как си  Hug

# 11
  • Видин
  • Мнения: 4 921
По-добре съм вече. Циститът си е хроничен при мен ... отдавна.

# 12
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Най-добре пусни нова тема, за да я видят повече консултантки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт