Wizz air - как да платя?

  • 56 215
  • 732
  •   1
Отговори
  • Мнения: 571
Все още съм в процес на търсене на подходящи цени за самолетни билети до Испания. Въпросът ми е към тези, които ползват услугите на Wizz air- как ще ми излезе най-евтино да резервирам и платя- чрез туристическа агенция или самостоятелно. Някой плащал ли е чрез банков превод? Ще пътуваме семейно- аз, съпругът ми и двете деца- на 11 и 16 г. Очаквам съветите ви. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 558
Ако резервираш и платиш самостоятелно, ще ти излезе по-евтино /спестяваш си таксата на тур. агенция/
Освен това за Wizz air, ако платиш сумата касово в ДСКбанка - таксата за обработка на билетите е по-ниска отколкото плащане през интернет с дебитна или кредитна карта.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 819
Нашите билети ги платих на касата в ДСК директно захраних сметката им. Това е най-изгодно, иначе с кредитна карта таксата е по 5 евро на човек/на полет. До тука си 40 евро назад, отивай направо в ДСк, за какво ще им даваш 40 евро. За 40 евро ще идеш 40 пъти до банката. Сайта им е на български и всичко става без проблем, хич не ти трябва агенция.

# 3
  • Мнения: 2 550
Нашите билети ги платих на касата в ДСК директно захраних сметката им. Това е най-изгодно, иначе с кредитна карта таксата е по 5 евро на човек/на полет. До тука си 40 евро назад, отивай направо в ДСк, за какво ще им даваш 40 евро. За 40 евро ще идеш 40 пъти до банката. Сайта им е на български и всичко става без проблем, хич не ти трябва агенция.


таксите се промениха
вече с банков превод таксата е 5лв на полет, а с карта пак си е 10лв на полет...т.е. при два полета, с карта излиза 10лв по-скъпо /на човек/

# 4
  • Мнения: 10 514
В началото на декември платих с карта, 40лв беше за два двупосочни билета.

# 5
  • Мнения: 571
За двупосочен билет с карта излиза по 20 лв на човек, а ние сме 4-ма, т.е. 80 лв. Ако платя с банков превод ще ми излезе по 10 лв на човек, т.е. 40лв. общо. Ами 40 лв икономия са си пари, поне за мен. А кога е най-добре да резервирам- колко време преди датата за полет падат значително цените.

# 6
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Люска, аз платих билетите се за Испания още през октомври месец с дата на излитане юни, но цената за двама - двупосочни билети - Сф - Барселона - СФ , всичко ми излезе 200лв, в момента тази цена за същите дати е 600 лв,
така че , колкото по - рано, толкова по - евтино! Peace

Само да допълня, че компанията през която платих билета е БГ еър!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 819
колкото по-рано, толкова по-добре. Платих нашите билети началото на януари, за началото на февруари са, преди два дни ги гледах, същите са двойно по-скъпи. така че, тук системата last minute не действа.

# 8
  • Мнения: 882
Както и другите са казали, колкото по- рано толкова по- добре. Аз имам билети за пролетта още от септември, и са направо без пари. Laughing Винаги в Европа пътувам неорганизирано. Плащаме с карта. С Wizz air има много по- строго изискване за багажа. Ако си с двете деца прецени и този момент. Все пак ако сте за няколко дни е едно, а ако плануваш повече друго. С БГ еър всеки има право на багаж който влиза в цената. Иначе аз съм по- доволна от Wizz air и ги предпочитам за дестинациите по които летят.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 290
А каква е тази Wizz Крадитна карта??? До колко разбрах тогава не ти вземат пари за превод???

# 10
  • Мнения: 281
Момичета,да ви питам правите ли си пътническа застраховка в самия сайт на WIZZ,когато си купувате билетите или може да се направи в някое застрахователно дружество,където си правя медицинската застраховка? Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 10 514
Момичета,да ви питам правите ли си пътническа застраховка в самия сайт на WIZZ,когато си купувате билетите или може да се направи в някое застрахователно дружество,където си правя медицинската застраховка? Rolling Eyes
Аз си направих отделно за 7 дни, покритие 20 хил евро ми струваше 12-13лв. Нямам идея колко е в сайта.

# 12
  • Мнения: 2 697
А каква е тази Wizz Крадитна карта??? До колко разбрах тогава не ти вземат пари за превод???

Доколкото разбирам от сайта на Уиз, не е точно кредитна карта, а по-скоро Уиз сметка, в която можеш в аванс, преди резервация, да заредиш две фиксирани суми - 500 или 1000 евро, като в двата случая получаваш и кредит от Уиз. С други думи, в единия случай внасяш 500 евро и ползваш 575 евро (т.е. 75 евро кредит от Уиз) или внасяш 1000 евро и ползваш 1250 евро (т.е. 250 евро кредит), като идеята е, че по този начин при бъдещи резервации можеш да избегнеш таксата за плащане и да ползваш кредит, т.е. пари над наличните в сметката. За често пътуващи този вариант със сметката е най-удобен Peace Иначе за кредитни карти, не знам дали има - в Унгария има някаква кобрандирана карта Wizz Erste, но това си е привилегия само за унгарците явно.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 980
Аз си платих с обикновен банков превод - наредих парите от моята сметка по сметката на Уиз. Таксата беше по-ниска, отколкото да платя с карта. Но това беше и преди няколко месеца, сигурно са си променили условията.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 290
А каква е тази Wizz Крадитна карта??? До колко разбрах тогава не ти вземат пари за превод???

Доколкото разбирам от сайта на Уиз, не е точно кредитна карта, а по-скоро Уиз сметка, в която можеш в аванс, преди резервация, да заредиш две фиксирани суми - 500 или 1000 евро, като в двата случая получаваш и кредит от Уиз. С други думи, в единия случай внасяш 500 евро и ползваш 575 евро (т.е. 75 евро кредит от Уиз) или внасяш 1000 евро и ползваш 1250 евро (т.е. 250 евро кредит), като идеята е, че по този начин при бъдещи резервации можеш да избегнеш таксата за плащане и да ползваш кредит, т.е. пари над наличните в сметката. За често пътуващи този вариант със сметката е най-удобен Peace Иначе за кредитни карти, не знам дали има - в Унгария има някаква кобрандирана карта Wizz Erste, но това си е привилегия само за унгарците явно.

Да определено е вариант при чести пътувания Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт