Сутрешното мляко....

  • 2 083
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, синът ми е на почти 11 месеца.От скоро започна да се събужда сутрин към 7 - 7:30ч. и аз му давам към 120 мл. млекце, но след това не му се закусва особено към 9:30ч. и имам чувството че след  това и за обяд много много не му се яде, а по принцип нямаме проблем с храненето- напротив хапваше си много добре, но пиеше сутрешното си мляко около 6ч. Не знам какво да правя- той се събужда все по- късно. Да му давам ли само мляко, или направо да си закуси към 8ч. , но така ще пропуска сутрешното си мляко и се притеснявам да не му е малко да пие само вечер  Flutter просто не знам, развали му се апетита на детето.

# 1
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
Здравейте, синът ми е на почти 11 месеца.От скоро започна да се събужда сутрин към 7 - 7:30ч. и аз му давам към 120 мл. млекце, но след това не му се закусва особено към 9:30ч. и имам чувството че след  това и за обяд много много не му се яде, а по принцип нямаме проблем с храненето- напротив хапваше си много добре, но пиеше сутрешното си мляко около 6ч. Не знам какво да правя- той се събужда все по- късно. Да му давам ли само мляко, или направо да си закуси към 8ч. , но така ще пропуска сутрешното си мляко и се притеснявам да не му е малко да пие само вечер  Flutter просто не знам, развали му се апетита на детето.

На вашата възраст някъде(малко по-късно) и аз бях пред подобна дилема.Направих следното: като се събуди по-рано изчаквам(през това време му оправям сутрешния тоалет) и към 8ч. закусва твърда закуска.После към 12 обядва,към 3 пие мляко,към 6-плод и данонино понякога или нещо по-леко(но плода задължително).Вечеря след като го изкъпем в 8 и отново хапва каша или някакаво ядене.После заспива и чак до сутринта спи спокойно,без да се буди за мляко.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
На тази възраст синът ми си закусваше твърда храна, а не мляко.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 072
И при нас положението е подобно. Та аз процедирам така: ако искам още малко време за сън давам цяла порция мляко и после си доспиваме, след което обяда го давам малко по-рано. Ако вече сме станали закусва каша, попара или кус-кус и обядва по-късно.

# 4
  • Мнения: 350
Здравейте, синът ми е на почти 11 месеца.От скоро започна да се събужда сутрин към 7 - 7:30ч. и аз му давам към 120 мл. млекце, но след това не му се закусва особено към 9:30ч. и имам чувството че след  това и за обяд много много не му се яде, а по принцип нямаме проблем с храненето- напротив хапваше си много добре, но пиеше сутрешното си мляко около 6ч. Не знам какво да правя- той се събужда все по- късно. Да му давам ли само мляко, или направо да си закуси към 8ч. , но така ще пропуска сутрешното си мляко и се притеснявам да не му е малко да пие само вечер  Flutter просто не знам, развали му се апетита на детето.
И ние сме като вас,но винаги и давам млякото в 8 ч,а след това имам няколко варианта,давам плод за да издържи до обяда или закуска,а обяда се премества в по-късен час и обратното давам обяда по-рано.Ти решаваш,зависимост от ситуацията Peace

# 5
  • Мнения: 15
Благодаря Ви за бързите отговори момичета  bouquetЩе пробвам да му давам направо закуската , а млякото след като обядва. Мисля че няма да му е малко- вечер пие 230 мл., след обяд винаги  му правя нещо с мляко- пак около 200мл. и така. Иначе много си обича млекцето за сега, но все пак не може само мляко я Laughing

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 778
И малката е така от едно известно време ,но аз все още упорствам и давам мляко ,за съжаление обаче тя сама си намали много количеството на сутрешното АМ и явно съвсем скоро ще се откаже от него  Confused

# 7
  • Мнения: 8
аз сутрин на моето дете си му давам мляко,понеже то още си го иска но му давам по 240мл,към 10-или му правя закуска или й давам данонино,но тя миличката много обича да си похапва

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ще пробвам да му давам направо закуската , а млякото след като обядва.

 Защо не правиш самата закуска с мляко?Защо трябва да му даваш отделно мляко след като е обядвал?

 На тази възраст на детето ти е нужна за закуска твърда храна.

# 9
  • Мнения: 45
Добре де ами ако става като моя хубостник в 5часа сутрин как да му давам твърда закуска? Давам му мляко и после към 10.30 му правя попара или кус - кус. Направо вече не издържам , не мога да разбера не се нахранва вечер само с млякото, рано ли заспива (към 8-8.30), или просто бързо се наспива Thinking ooooh!. Ужас, като гледам вашите деца спат до 7.30-8.00 а пък моя В 5 ЧАСА
вече се е наспал   #2gunfire направо ще откача. Не знам къде бъркам?

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 778
Добре де ами ако става като моя хубостник в 5часа сутрин как да му давам твърда закуска? Давам му мляко и после към 10.30 му правя попара или кус - кус. Направо вече не издържам , не мога да разбера не се нахранва вечер само с млякото, рано ли заспива (към 8-8.30), или просто бързо се наспива Thinking ooooh!. Ужас, като гледам вашите деца спат до 7.30-8.00 а пък моя В 5 ЧАСА
вече се е наспал   #2gunfire направо ще откача. Не знам къде бъркам?
И ние бяхме така докато не започнах да я държа до към 21-21:30.Тогава започна да се събужда към 7:30 - 8:00

# 11
  • Мнения: 4 335
Синьт ми беше кьм годинка ,когато започна да се буди по-кьсно,точно по тази причина спрях сутрешното АМ.
Започнах да му давам твьрда храна,като гледах в закската му винаги да има АМ.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 535
Добре де ами ако става като моя хубостник в 5часа сутрин как да му давам твърда закуска? Давам му мляко и после към 10.30 му правя попара или кус - кус. Направо вече не издържам , не мога да разбера не се нахранва вечер само с млякото, рано ли заспива (към 8-8.30), или просто бързо се наспива Thinking ooooh!. Ужас, като гледам вашите деца спат до 7.30-8.00 а пък моя В 5 ЧАСА
вече се е наспал   #2gunfire направо ще откача. Не знам къде бъркам?

Спи си до 8-9, но вечер до 23 дивеят с кака си  Crazy

Иначе към 5-6 си се буди за млякото все още. Закуската напоследък не я иска, изобщо апетита му е понамалял  Thinking. Иначе си е ящничък, но сега май повечко го тормозят кътниците...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 072
Добре де ами ако става като моя хубостник в 5часа сутрин как да му давам твърда закуска? Давам му мляко и после към 10.30 му правя попара или кус - кус. Направо вече не издържам , не мога да разбера не се нахранва вечер само с млякото, рано ли заспива (към 8-8.30), или просто бързо се наспива Thinking ooooh!. Ужас, като гледам вашите деца спат до 7.30-8.00 а пък моя В 5 ЧАСА
вече се е наспал   #2gunfire направо ще откача. Не знам къде бъркам?
Няма за какво да се притесняваш. Моето момченце си ляга към 21,30-22 часа събужда се към 2-3 изпива 240мл АМ и после към 5-6 часа пак. А кака му на тази възраст си лягаше най-късно в 21 и спеше до 8-9 сутринта, направо си мечтая за една такава нощ сега.

# 14
  • Мнения: 1 062
Моята дъщеря до към 1г.6м. почти всяка сутрин закусваше с АМ. С редки изключения и по скоро за разнообразие ядеше нещо друго, задължително млечно. На 11м. не ми е хрумвало дори, да и махна млякото. Към 10ч. и давах плод някакъв и към 12-12.30ч. обядваше.

Общи условия

Активация на акаунт