Свинска мас-не мирише потта и сол във водата-не се поти?????

  • 10 705
  • 101
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 529
Цитат на: bobolenta
Абе хора, що се правите?! Shocked
В първите си месеци бебетата растат главоломно, ЕСТЕСТВЕНО е на повечето да се бели нежната бебешка кожичка! ЗАТОВА са измислени и се ползват тия мазила - за да направят кожата еластична! Никой не твърди, че бебетата се мажат, защото кожата им е като шкурка, или щото се чуди къде да си инвестира парите!


Както винаго си права Grinning Някой път прекаляваме със загрижеността просто. Аз например първите дни се опитах да не го мажа детето, защото прочетох в една книжка първите дни да не се ползва още бебешка козметика. Оказа се обаче, че без нея не може...
Не знам, на мен лично ми допада най-много козметиката на Chicco и Klorane, а и като чета съставките ми се вижда съвсем безобидна. За слънчевите бани четох, че до 6-ия месец не се правят такива. За масажите ползвам специалния масажен гел на Chicco. И аз като Марги не виждам как на сухо. За свинската мас и солта не ми е хрумвало да ги ползвам, въпреки че аз самата съм мазана със свинска мас...Всъщност не вярвам бебешките козметични продукти да гонят само и единствено търговски интереси...

# 91
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Mamica
Цитат на: mariane
Mamica napisa:
Цитат
А в Америка пък бебе ан седмица сложено в количката за пазар по късо ръкавче и главичката му опира в решетката на количката.


Nikade ne sam vidiala beb4e s opriana glavisa na koli4kata za pazaryvane prosto deteto se slaga v koli4kata za pazaryvane direktno sas stol4eto za kola i si spi sladko sladko do sega ne sam vidiala nedovolno bebe. Po vaprosa za kasoto rakav4e da taka e no tyk e mnogo toplo ima faktor vlajnost i e yjasna jega , nali ne si mislish 4e bebe triabva da se svari to i az poniakoi pat ne izdarjam isakam da se sableka gola jegata e netarpima. Otdelno klimata v niakoi 4asti na USA i v Canada e syrov jimata e stigalo do -50 gradysa taka 4e e napalno normalno da vidish mani4e po kaso rakav4e da re4em pri temperatyra okolo 20 gradysa, prosto vazpriemaneto na toplinata e mnoigo razli4no tyk.

офффф
Аз споменах ли къде е станало това? НЕ, нали? Ако беше в Лас Вегас нямаше да се възмутя - логично е.
Ню Йорк беше и не точно лятото. И казах ,че бебето е било на дни. Д Н И !!!
И сега пак се почна едно обяснение.......

Знаеш ли? Имам чувството,че си адски проста жена.
Аз обяснявам едно ,а тя държи да е на нейната.
Чети какво пиша ,а не м/у редовете или само това , което ти отърва.
Ще го кажа за последно и дано схванеш.

Никой не казва,че майките трябва да стоят в къщи до абитюрентскиа бал на детето. Също не казвам,че е лошо разхождането из моловете. АЗ КАЗВАМ,ЧЕ БЕБЕ на НЯКОЛКО ДНИ. ПОВТАРЯМ- НЯКОЛКО ДНИ СЛОЖЕНО В КОЛИЧКАТА ЗА ПАЗАР САМО ПО ДРЕШКИТЕ. САМО С ЕДНА ЛЕКА ЗАВИВЧИЦА. ЕХОООО

# 92
  • Мнения: 966
Ostavam go bez komentar koi znae mai tyk e palno s maiki ot prostak na gore xm az ne prelivam sashto ot akal ama znam li ne bix si pozvolila da pisha kato teb nito bix komentirala bez krai, prosto razli4ni sxvashtania razli4en na4in na jivot tova e .

# 93
  • Мнения: 4 176
Цитат на: mariane
Ostavam go bez komentar koi znae mai tyk e palno s maiki ot prostak na gore xm az ne prelivam sashto ot akal ama znam li ne bix si pozvolila da pisha kato teb nito bix komentirala bez krai, prosto razli4ni sxvashtania razli4en na4in na jivot tova e .

Абе какво ми се правиш на по -велика сега? До кога ,ще плямпаш глупости. Наблюдавам те от доста време как има-няма ти дадеш някакво мнение дето ни в клин ни в ръкав.

Ок изкоментирай си тъпите постинги. Моля те. Аз така и не разбрах на къде биеш. Или и ти не знаеш?

# 94
  • Мнения: 2 693
Цитат на: kiki27
Както винаго си права Grinning Някой път прекаляваме със загрижеността просто. Аз например първите дни се опитах да не го мажа детето, защото прочетох в една книжка първите дни да не се ползва още бебешка козметика. Оказа се обаче, че без нея не може...


О, не мила Grinning , имах предвид точно това - няма абсолютно нищо лошо в мазането, не става въпрос за реклама /аз съм мазала Емо със зехтин, просто с това се чувстваше и изглеждаше добре/, иде реч за най-обикновена нужда! Естествено е да взема мерки, като виждам че нежната кожичка се бели! Е, аз на козметика не случих /олио Нивеа/, но и не съм пробвала други - на третия ден по съвет на педиатърката минах на зехтин Wink . А че понякога прекаляваме с грижите си - така е, ама затова ни викат "мамо", а не "стрино", нали Wink ?

А това за маста и солта няма повече да го коментирам - кой с каквото иска да си маже детенце, всеки тук се опитва да помогне с мнение и опит, който има желание ще си направи изводите.

# 95
  • Мнения: 2 693
МОМИЧЕТА, хайде ако обичате да не превръщаме темата в неподходяща за този форум, а?

Виждам, че имате някакъв личен спор - прехвърлете го на лични съобщения тогава!

И моля - без обидни квалификации Wink !

# 96
  • София
  • Мнения: 18 679
Боболента, благодаря ти!Това вече наистина беше започнало да минава всякакви граници...Даже мисля да пусна една тема по въпроса....

# 97
  • Мнения: 2 693
Цитат на: belinda
Боболента, благодаря ти!


Моля ти се, няма за какво!

# 98
  • Мнения: 4 176
Ок. Ще се съгл;асявам с глупаците и нямя да споря.
Така като размисля... абе що не си гледате работата.

# 99
  • София
  • Мнения: 18 679
Не бе, мила, кой те кара да се съгласяваш...Ама като им кажеш директно, че са глупаци, и те като ти върнат същото, и то стана една......В такъв спор няма да я "родим" истината, само си разваляме настроението...Не ми казвай, че съвсем не ти е кофти, ако някой те нагрубява, пък дори и да смяташ, че е последният дебил?
Прочети темета ми за добрия тон, ако искаш.Мисля, че снощи по-добре успях да обясня идеята...
Айде, всичко хубаво!

# 100
  • Мнения: 4 176
Цитат на: belinda
Не бе, мила, кой те кара да се съгласяваш...Ама като им кажеш директно, че са глупаци, и те като ти върнат същото, и то стана една......В такъв спор няма да я "родим" истината, само си разваляме настроението...Не ми казвай, че съвсем не ти е кофти, ако някой те нагрубява, пък дори и да смяташ, че е последният дебил?
Прочети темета ми за добрия тон, ако искаш.Мисля, че снощи по-добре успях да обясня идеята...
Айде, всичко хубаво!

Еми какво да ти кажа.
Не се кефя, когато има проблем, но предпочитам да си казваме директно, защото важното за мен в този форум е да науча нещо ново и когато някой ми говори глупости ме дразни.
Мисля,че има много компетентни мнения благодарение на който се справям сама с гледането на бебето си.

В крайна сетка какво ме интересува,че някой не чете правилно и си пее като грамовонна плоча.

Няма какво да чета темата за добрия тон. Просто в момента не ме интересува.
Бих се радвала съществото по-горе да не взима участие в моите теми и аз няма да участвам в нейните. МОЛЯ!

# 101
  • Мнения: 704
След баня ползвам зехтин за детенце, никога не съм солила водата /мисля, че даже е опасно/, не съм мазала със свинска мас - това е отживелица.

Общи условия

Активация на акаунт