*** Клуб "Здравен работник" ***

  • 107 583
  • 542
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 819
Здравейте всички! Включвам се в темата като бъдеща медицинска сестра. В момента съм втори курс и вече нямам търпение да завърша и да започна работа. Това ми е второ образование, но с първото просто не се виждам да работя.
Поздрави! Simple Smile

# 481
  • Мнения: 6
А като ходите на две работни места колко си докарвате на месец?

# 482
  • Мнения: 5
А като ходите на две работни места колко си докарвате на месец?

Най-много съм си докарвала 1400 лв.
Като давам дежурство на едното място и след това на другото.... Без почивка...Не ме усттройва това обаче...

# 483
  • Мнения: 6
1400 е много добре но така не се издържа без почивка. Нека и другите да споделят в какво отделение работят  и имат ли втора работа и колко си докарват.

# 484
  • Мнения: 6
А как стоят нещата с втория договор. Осигуровките и часовете наполовина ли са?


# 485
  • Мнения: 5
А как стоят нещата с втория договор. Осигуровките и часовете наполовина ли са?




На втория трудов договор ме осигуряваха на 210 лв.,на половин щат. По закон имаш право на един основен трудов договор и една половинка. Понеже във фирмата където работя не ми даваха високи осигуровки ( не съм й държала,все пак аз имам основен първи работодател,който си ми внасяше реалните осигуровки),все пак частника не обича да дава излишни пари за подчинения си...Но останалото получавах на ръка... Изморително е.  И аз не мисля да продължавам така,

# 486
  • Мнения: 219
Здравейте на всички! По професия съм рентгенов лаборант, 4 години стаж по специалността ми бяха достатъчни, за да се откажа категорично да практикувам. Завърших и „Управление на здравни грижи”. Сега работя нещо коренно различно. За заплащането няма да коментирам. Едва на 27 години съм и все още търся „своето място”, на което ще се чувствам ценена и добре възнаградена. Някога мечтаех да уча стоматология, но паради едни или други обстоятелства това не се случи.

# 487
  • Мнения: 819
Здравейте отново Simple Smile Имам въпрос, тъй като още от кандидатстването съм се ориентирала къде искам да работя.. може ли запознатите да ми кажат колко горе долу е заплатата на операционните и на анестезиологичните сестри? Следователно и за коя болница говорите Simple Smile. Също така, ако може да споделите и работното време какво им е. Чувала съм разни неща, но все пак предпочитам от първо лице да разбера Simple Smile

# 488
  • Мнения: 2 058
Здравейте, завършила съм бакалавър Туризъм..голяма грешка - на времето като трябваше да кандидатствам не си дадох много зор, исках нещо по не натоварващо..с две думи лапешка работа.. От известно време се замислям за магистратура, но ми е много трудно да реша, защото хем искам да е нещо, което ме вълнува, хем да има реализация (не ми трябва още една диплома, която ще събира прах). Една от специалностите над които умувам е Фармацевтичен мениджмънт. Ако някой е запознат като какъв точно можеш да работиш след завършването ?Ще се радвам, ако получа вашето мнение, като хора реализиращи се в тази сфера.

# 489
  • Мнения: 608
Здравейте , имали някой да работи като асистент в стоматологичен кабинет ,  работата е  да почиствам  и да оформям здравини  книжки няма си идея   Cry какво е ,   работата е  почасова но към 6 часа на ден, заплащането 400 лв  дали си заслужава .
 Много години не съм работила , това ме усторйва че работата е на смени  защото , имам малко дете  Embarassed
Благодаря !

# 490
  • Мнения: 2 545
EmoMM, работата в стоматологичните кабинети обикновено е съобразена с изискванията на работещия лекар. Много стоматолози дори не ползват асистенти с медицинско образование, а ако трябва да съм по-точна, повечето и не знаят как да ги ползват при работа с пациент.

Иначе воденето на документацията не е сложно, почистването на инструментариума - също Simple Smile. Но общо взето ще те ползват като момиче за всичко. Гледай само да не се окаже, че задълженията ти прогресивно нарастват, а заплатата - не. И те съветвам да се поинтересуваш каква отпуска ще ползваш. Защото обикновено в денталните практики правилото е - когато шефът почива, почиваш и ти, без значение дали искаш или не Simple Smile. Работата не е тежка, но обичайно в частния сектор работникът няма особено много права. Работила съм в частен кабинет и в болница - разликата е огромна.

# 491
  • Мнения: 856
Здравейте, завършила съм бакалавър Туризъм..голяма грешка - на времето като трябваше да кандидатствам не си дадох много зор, исках нещо по не натоварващо..с две думи лапешка работа.. От известно време се замислям за магистратура, но ми е много трудно да реша, защото хем искам да е нещо, което ме вълнува, хем да има реализация (не ми трябва още една диплома, която ще събира прах). Една от специалностите над които умувам е Фармацевтичен мениджмънт. Ако някой е запознат като какъв точно можеш да работиш след завършването ?Ще се радвам, ако получа вашето мнение, като хора реализиращи се в тази сфера.

Този коментар все едно аз съм го писала. Аз съм със същото образование и към днешна дата също го отчитам като огрооомна грешка.

# 492
  • Мнения: 1 894
Здравейте, завършила съм бакалавър Туризъм..голяма грешка - на времето като трябваше да кандидатствам не си дадох много зор, исках нещо по не натоварващо..с две думи лапешка работа.. От известно време се замислям за магистратура, но ми е много трудно да реша, защото хем искам да е нещо, което ме вълнува, хем да има реализация (не ми трябва още една диплома, която ще събира прах). Една от специалностите над които умувам е Фармацевтичен мениджмънт. Ако някой е запознат като какъв точно можеш да работиш след завършването ?Ще се радвам, ако получа вашето мнение, като хора реализиращи се в тази сфера.

със сигурност няма да ти дадат да управляваш аптека  Joy
или нещо по държавните институции трябва да си търсиш, или нещо стоковед, ревизор.

# 493
  • Мнения: 761
Здравейте, аз съм с професия рехабилитатор, на 53 г. за съжаление ри първите съкращения пожелах да ме съкратят, Отдавна вече не работя по специалността, но много ми се иска да се върна отново. Има ли някъде в София свободни места?

# 494
  • Мнения: 26
А задочно за медицинска сестра ....смисьл май няма .Имали някой мнения  за сестра или рехабилитатор

Общи условия

Активация на акаунт