Месечните такси за детските градини скачат с 20 лв.

  • 2 008
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 827
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2734391

Доколкото разбирам, вече е факт.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Да ни е честито!

# 2
  • Мнения: 388
Даа, явно вече е факт. На никой не съм му излишни 20лв, но от друга страна дори самата аз не мога да си издържам детето с 2 лева на ден. Тъй, че приемам този факт спокойно.

# 3
  • Мнения: 11
Да , така е на никой не са му излишни 20 лева , но с 3 лв на ден аз не бих могла да си нахраня детето, да не говорим , че трябва и да го уча и да му осигуря и компания - приятели , забавления и развлечения . Много са ни  скъпи децата - имам две в градина , но така е 4 лв кутия цигари - 3 лв от 8 до 6 в детската - на топло , уютно , нахранено , отгледано - какво да кажа , не знам. Мисля , че няма да ни е лесно , но при тези цени на ток , парно , вода , храна -таксите не са високи, а заплатите ни са малки. .

# 4
  • Мнения: 46 488
Даа, явно вече е факт. На никой не съм му излишни 20лв, но от друга страна дори самата аз не мога да си издържам детето с 2 лева на ден. Тъй, че приемам този факт спокойно.

Нали затова плащаме данъци  newsm78 за градини, здравеопазване и т.н. Ако трябва да спрем да ги плащаме и парите да ги даваме директно във въпросните заведения.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 176
 Освен това, предполагам че на всички са ви казвали в началото на родителската среща /доброволно, каквато сума решат родителите - тази година беше 50лв + още 20/ че помещението има нужда от ремонт, за консумативи за рисуване, писане, книжки и т.н.  И когато те привършат се събират средства отново от родителите.

Също така една част - около 20-30% от сумата за допълнителните занимания - танци, плуване, футбол и т.н. също   отива за градината.

Нямам против да се вдигне таксата, но ние плащаме малко повече от това което каза кметицата.

# 6
  • Мнения: 539
Да вдигнала се е,но аз нямам против.Ядосвам се на тези с допълнителните занимания,които си провеждат часовете два пъти седмично за по 20 минути и се плащат безумни суми за това време.А нас през повечето време ни няма,понеже боледуваме,но от там пари не връщат.Всички се правят на големи тарикати Twisted Evil

# 7
  • sofia
  • Мнения: 8 932

Също така една част - около 20-30% от сумата за допълнителните занимания - танци, плуване, футбол и т.н. също   отива за градината.
В нашата ДГ тези пари си ги събира фирмата, която предоставя услугата. Градината няма нищо общо, освен че предоставя помещение за провеждането на заниманието.

jeni80, аз по тази причина записах малкия само на танци- единствено там се плаща на посещение, а не твърдо фиксирано месечно.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 817
Да , така е на никой не са му излишни 20 лева , но с 3 лв на ден аз не бих могла да си нахраня детето, да не говорим , че трябва и да го уча и да му осигуря и компания - приятели , забавления и развлечения . Много са ни  скъпи децата - имам две в градина , но така е 4 лв кутия цигари - 3 лв от 8 до 6 в детската - на топло , уютно , нахранено , отгледано - какво да кажа , не знам. Мисля , че няма да ни е лесно , но при тези цени на ток , парно , вода , храна -таксите не са високи, а заплатите ни са малки. .
Много точно си го казала Peace. Това е и моето мнение.
jeni80, не се ли плаща на посещение? В градината на сина ми е 2,50 лв. за един път, за всички занимания.

# 9
  • Мнения: 3 146
Мами, а може ли да ми разтълкувате този текст от новината: "Гласуваното от общинарите изменение в наредбата за местни данъци и такси предвижда още възможността посещението на децата да може да бъде прекъсвано и подновявано с предварително писмено уведомление от родителите за общо 30 дни от 15 септември до 31 май."

Притеснявам се, понеже синът ми е с астма и понякога го спирам за седмица-две, без да искам бележка от лекар, просто защото докато отшуми пристъпът минават поне 10 дни. Това означава ли, че по домашни причини има право да отсътва само 30 дни общо за една учебна година или аз нещо грешно разбирам?

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 932
И аз така го разбирам, но вашето не е отсъствие по домашни причини, а по здравословни. Просто вече ще ходиш за бележка.
Това го тълкувам като крачка към намаляването на пазенето на места, но е безсмислено, защото личната никога не ми е отказала бележка за детето.

# 11
  • Мнения: 539
Веси....,Марти,плащам си като поп такса за два месеца са приложните изкуства,а танците за четири.Такава им била практиката,ако щеш.Исках и на футбол да го запиша,ама там пък е за 8 месеца.Е не се ли изтарикатиха всичките.А не може да не го запишеш на нещичко,няма все пак като сиромахче да стои и да гледа тъжно отстрани.
Много съм им бясна и то не заради парите,а защото се възползват, че един родител би направил всичко за детето си.

# 12
  • Мнения: 463
Мами, а може ли да ми разтълкувате този текст от новината: "Гласуваното от общинарите изменение в наредбата за местни данъци и такси предвижда още възможността посещението на децата да може да бъде прекъсвано и подновявано с предварително писмено уведомление от родителите за общо 30 дни от 15 септември до 31 май."

Притеснявам се, понеже синът ми е с астма и понякога го спирам за седмица-две, без да искам бележка от лекар, просто защото докато отшуми пристъпът минават поне 10 дни. Това означава ли, че по домашни причини има право да отсътва само 30 дни общо за една учебна година или аз нещо грешно разбирам?
До 30 дни на година като ползваш по домашни причини не плащаш, повече от 30 ги плащате, както ако сте били там, така мисля че е.

# 13
  • Мнения: 3 146

До 30 дни на година като ползваш по домашни причини не плащаш, повече от 30 ги плащате, както ако сте били там, така мисля че е.

Мерси много!!   bouquet

# 14
  • Мнения: 7 373
Даа, явно вече е факт. На никой не съм му излишни 20лв, но от друга страна дори самата аз не мога да си издържам детето с 2 лева на ден. Тъй, че приемам този факт спокойно.
               В грешка си ,мила,ако смяташ ,че от февруари детето ти ще се храни с 3 лв на ден.Това,че давате 60 лв такса НЕ значи,че издръжката на дете за месец и в частност уклада за деня се вдигат.Издръжката на дете в ДГ си остава 1408 лв.Пък и ще черпим ,ако държавата и общините ни ги дадат на 100 % ,защото за 2009 година от издръжката ДЗ са получили само 70 %.
                До сега се извиняваха на месец половината дни по домашни причини при месец 20 дни имаш право на 10 по дом.причини.Сега от 15.09 до 31 май - общо 30 дни по домашни причини и всичко друго се заплаща,ако няма мед.бележка.Същото става и през лятото - ако си дал заявка,че месец юли детето ще идва,но шефа ти сменя отпуска от август за през юли - ще си плащаш за юли , а август ще си водиш детето с теб на работа защото го няма в заявката за посещение.От хубаво по-хубаво и в името на доброто за децата ни! Mr. Green
                Така,че да ни е честита новата такса и продължаваме ....като до сега.

Общи условия

Активация на акаунт