Хронична хипертрофия на сливици?

  • 3 496
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 483
Голямата дъщеря е на 6 години. От няколко седмици все й понамирисва гърлото, отвреме на време като говори много, се закашля. няма други симптоми, гърло и сливици не са червени, няма Т, само сливиците са огромни, без гнойни тапи. Джипи-то каза, че е хипертрофия от предишни заболявания и нямало какво да се направи. Щели да се свият, но с течение на времето и бавно.
Не съм убедена, че вътре няма гной, но няма как да се види. Той ми казва, че в тях имало плътна тъкан, не гной, защото иначе щели да се появят и други симптоми като температура.
Да, ама детето диша по-трудно, хърка. (трета сливица няма, извадена е и не е рецидивирала)

Като малка и аз съм била с чести гнойни ангини, но не съм стигала до там.

Някой може ли да помогне със съвет?

# 1
  • Мнения: 1 428
Дъщеря ми е с хипертрофия трета степен и от една година ни натискат да вадим сливици, но аз се дърпам, защото има астма и това ще влоши още повече нещата с белия дроб.Всяка сутрин дъха и мирише лошо и според лекарите УНГ ,това е защото има хронично възпалени сливици, нищо че на външен вид не се вижда нищо и че не прави често ангини.Вътре в самите сливици имало каверни и те били пълни с микробчета и гной.А площта на сливицата, разгърната била колкото тенис корт, това ми каза лекар УНГ.Моето дете изкара три скарлатини една след друга , а те се причиняват от стрептокок в гърлото.От тогава е все така, но аз ще се боря до край с всички възможни начини да запазим сливиците.Като на първо време ви съветвам да направите посявка от гърлото и да изследвате АСТ /антистрептолизиновия титър/,който ако е увеличен значи има проблем със сливиците / може да навреди на сърце, бъбреци , стави/.На дъщеря ми беше стигнал ниво 1800, а нормата е до 150 , но пак не дадох да и извадят сливиците.Половин година по-късно титъра и спадна до 210, което е добре.

# 2
  • Мнения: 3 483
Много благодаря за съвета, ще задействам веднага нещата.
Дано и при вас се решат благоприятно нещата. И аз знам, че тази бариера към белия дроб е добре да я има.....
Скарлатина не е карала, но всяка зима е с такъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт