Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 630
Здравейте, на детето, което е на 4г и 5м пишлето от доста време изглежда така, зачервено отгоре, притеснявам се дали не е някаква инфекция, моля за вашето мнение, благодаря предварително!

Само по снимка трудно се поставя диагноза, но доколкото преценявам, при Вашето дете няма проблем нито с главичката нито с кожичката.
Благодаря Ви много за отговора! Притесняваше ме, че е червенко отгоре, но и педиатъра ни каза, че не виждал нищо за притеснение.

# 631
Здравейте! Имам син на 10г. Беше с лека степен на фимоза като бебе и по съвет на педиатъра полека отлепяхме по време на къпане. Миналата година го водихме на хирург и вече е напълно отлепен. Но сега като е по-голям казва , че когато се мие го боли главичката и не може да я пипне, щипе и когато стане "голяма" става по тъмно синьо червена и по - трудно връща кожичката. Баща му казва че сега расте и затова е така, но аз се притеснявам. Все пак е доста важен орган. Дали трябва да направим консулт с детски уролог?

# 632
  • Там, където мечтите се сбъдват
Здравейте! Имам син на 10г. Беше с лека степен на фимоза като бебе и по съвет на педиатъра полека отлепяхме по време на къпане. Миналата година го водихме на хирург и вече е напълно отлепен. Но сега като е по-голям казва , че когато се мие го боли главичката и не може да я пипне, щипе и когато стане "голяма" става по тъмно синьо червена и по - трудно връща кожичката. Баща му казва че сега расте и затова е така, но аз се притеснявам. Все пак е доста важен орган. Дали трябва да направим консулт с детски уролог?

Да, направете консултация. Синът ми бе на 6, без проблеми дотогава, когато направи парафимоза, кожичката не можа да се прибере и го водихме в Пирогов, и в последствие все по-трудно се забелваше, даже започна и да се цепи. Направихме консултация, изписаха ни кремове за 1 месец, без ефект и оперативно му махнаха част от кожата, т.нар. частично обрязване.

# 633

Да, направете консултация. Синът ми бе на 6, без проблеми дотогава, когато направи парафимоза, кожичката не можа да се прибере и го водихме в Пирогов, и в последствие все по-трудно се забелваше, даже започна и да се цепи. Направихме консултация, изписаха ни кремове за 1 месец, без ефект и оперативно му махнаха част от кожата, т.нар. частично обрязване.

Благодаря за съвета, ще потърся уролог. Тъкмо сега започва и лятната ваканция

# 634
  • София
Здравейте, искам само да поясня, че с този проблем се занимават детските уролози и детските хирурзи. Такива в София има само в "Пирогов" и "Токуда".

Общи условия

Активация на акаунт