Дъблин

  • 15 902
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 893
Дъблин ми е отдавнашна мечта, дори и не знам защо точно.
Отваря ми се възможност да отида за 3-4 дни, но преди да отговоря, ми се иска да имам повече инфо.
Моля, който може да каже повече за забележителностите, за транспорта, за придвижването от и до летището.

# 1
  • Мнения: 6 243
Ох, то си е бая писане, ама ще пробвам.

От и до летището има уреден транспорт - автобуси с доста спирки. Има инфо в нета, ще го откриеш лесно. Билети се продават на будка за вестници на летището, което е мъничко и всичко се намира много лесно. Мисля, че имаше билети и наспециален стенд до спирката, но ние купихме отвътре, защото валеше зверски дъжд.

Дъждът е първото, което трябва да имаш предвид за Дъблин. Гладът се асоциира с разни бири, четирилистни детелини и леприкони, но за мен истинския символ му е дъждът. И в Лондон не ни е валяло толкова  Mr. Green

За транспорта няма смисъл да ти пиша - градът е малък и почти навсякъде се ходи пеш. Аз бях за една конференция там и бях настанена в кампуса на Университета, така че вземах до центъра автобус. Рейсовете са редовни, билетът е 1,30 (или 1,10) Е. Особеното е, че ако си купуваш билети, трябва да имаш точни пари, които да дадеш на шофьора - т.е. пускаш в една касичка до него. Ако дадеш повече, той ти връща едно нещо като разписка, което можеш да осребриш на специално място в центъра. Аз бях за една седмица, но с билети ми излизаше по-евтино, отколкото с карта за градския транспорт.

И в Дъблин оперират т.нар. Sightseeing Buses. Има две разновидности - червена и жълта, които вървят по еднакъв маршрут (с много малко разминаване - в частта за Дъблинския зоопарк). Само че жълтите са с живи гидове и е много по-забавно. Червените са с предварително записани описания и ти дават слушалки. На мен в Дъблин специално тия рейсове ми допаднаха, може би защото се случихме на много сладка възрастна дама за гид в автобуса.

Интересните места са доста, на мен една седмица доникъде не ми стигна, но аз съчетавах забележителностите с друга работа. Ако се интересуваш от литература - можеш да видиш музея на писателите, както и музея или центъра на Джойс. Отделно, че в целия град има малки маркери (метални плакета), които откриваш къде ли не, които бележат местата, свързани с "Одисей".

Според справочниците най-интересните места са:
# Guinness Storehouse - абсолютно задължително!!! Голям кеф, особено накрая, като идеш в панорамния бар и удариш една бира. Гледката е едни път!!! Има отстъпка с билет аза автобусчетата.
# Trinity College Dublin and The Book of Kells - затварят рано. Така и не успях да видя Book of Kells. Ще се ходи пак, то се е видяло.
# Dublinia - по-скоро за деца, но и на мен ми допадна. Забавно е, но в крайна сметка мисля, чуе платих повече за него, токолкото си струваше.
# Temple Bar - това е един сладурски арт район с много заведения, магазинчета за какво ли не, улични музиканти и младежи. Приятно и разтоварващо.
# Kilmainham Gaol - противно на отблъскващото си име, затворът се оказа за мен най-интересното място в Дъблин. Може би пак заради гида. Много интересна беседа за историята на Ирландия. Посещението е само с гид, влиза се на групи през определен час.
# The Old Jameson Distillery - четох отзиви, че не си струвало, не ходих
# Dublin Castle - замък като замък. величествена работа. А отвъртре е още по-величествен.
# National Gallery of Ireland - чудесно място! Входът е безплатен, но пък в магазинчето оставих пари като за пет входни билета.
# St. Stephen's Green - непременно иди, ако е хубаво времето. За почивка, за един сандвич на моравата...
# Christchurch Cathedral - нямам слабост към катедрали, така че отчетох колко е монументарлна и грандиозна и дотам. По същия начин и катедралата Свети патрик.

http://www.flickr.com/photos/15094993@N08/sets/72157622291198100/ тука имам пет снимки на кръст от Дъблин, щото не съм качила всичко, но хвърли едно око. Първите 7 са от Гинес Сторхаус.

П.С. Пиши на ЛС, ако си намерила някой лоу-кост вариант, че ми се ще да заведа синковеца. Аз пътувах с Еър Франс през Париж и си беше скъпичък билета.

# 2
  • Мнения: 562
Да препоръчам страхотна и много популярна кръчма в Дъблин с морска храна и ирландски песни  Wink

http://www.jfp.ie/

# 3
  • Мнения: 1 893
Много ви благодаря   bouquet
sladka hapka  Hug след твоя пост желанието ми още повече се засили.
Ще пътувам с тази авиокомпания.
Много евтино не е, но за мен е добре, че лети от Бургас.

# 4
  • Мнения: 6 243
Много ви благодаря   bouquet
sladka hapka  Hug след твоя пост желанието ми още повече се засили.
Ще пътувам с тази авиокомпания.
Много евтино не е, но за мен е добре, че лети от Бургас.
С Еърлингус е най-евтино, но те тепърва почват полети (от юни месец, като гледам сайта им). Аз предположих, че се е появило нещо друго. Но и този вариант е по-добър от досегашните. Peace

Много, много е приятно в Дъблин. Аз пътувам доста, така че може да се каже, че се попреситих на европейски градове, но този е очарователен. А и като фенка на тъмната била си паднах на пъпа там  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 893
Вече имам билет за 01.05. Отиване и връщане 147 евро.
Ще пия една тъмна за твое здраве, а като наближи пътуването вероятно пак ще те притесня с някой въпрос.

# 6
  • Мнения: 6 243
Вече имам билет за 01.05. Отиване и връщане 147 евро.
Ще пия една тъмна за твое здраве, а като наближи пътуването вероятно пак ще те притесня с някой въпрос.

Отивам да проверя и аз в сайта  animal037. На 1 май имам РД и е отличен повод за ходене до Дъблин. Аз видях доста по-скъпи билети.

# 7
  • Мнения: 1 236
За 3-4 дни, ако включват и дните на полета, значи всъщност имаш само 1-2 дни (цели) за разглеждане? Ако е така, значи може да видите 2-4 атракции и е хубаво предварително да решите към какво ще се насочвате. Намерете си карта, ще видите че повечето атракциони може да се обиколят пеша (зависи къде сте отседнали).

Определено вземете туристическия автобус, ще видите града като цяло.
Ако искате пазаруване направо си заделете единия ден само за това.  Има ботаническа градина, която в началото на май ще е нацъфтяла, но и това отнема един ден.
За обяд си вземете нещо пресно от някоя пекарна, а вечер седнете в някоя кръчма, ако харесвате ирландския стил. Паркът Св.Стивънс е добро място за отмора между разходките.
Може в един ден да комбинирате Гинес и Замъка (най-старата му кула е от 1207г), или два музея и някоя катедрала. Има музей на писателите, както и за Джойс, ако се интересувате.  Снимайте се със статуята на Оскар Уайлд (близо е до Националната Галерия), вижте "Monument of light" - най-високата статуя в света, намира се на O'Connell Street, а недалече има и статуя на Джойс.
Ако са ви интересни катедрали, вижте Christ Church, най-старата сграда в града, основана е 1030г, и\или Св.Патрик, която е интересна отвътре.
В колежа Тринити (най-престижния университет на страната) има изложена една от най-старите книги на света - Book of Kells, от 800г.н.е. , представлява богато декориран текст.


# 8
  • Мнения: 1 893
Благодаря много   bouquet
Ще имам два дни и половина на разположение, няма да пазарувам.
Ще сме близо до Temple bar. Със сигурност ще ползвам поне за ден обиколните автобусчета.
Ще се радвам, ако някой може да помогне с карта със забележителностите.

# 9
  • Мнения: 6 243
Beca, с билета за автобусите ще получиш карта на маршрута + отбелязани забележителностите. Карти има и в хотелите. Картата ти е най-малкия дерт - на всяко кьоше има стелажи с карти и брошури - Free!

# 10
  • Мнения: 1 893
Предполагах че е така, но ми се искаше да си направя план отсега.

# 11
  • Мнения: 6 243
В нета има бая прилични карти на Дъблин. Щом е с цел отсега да се ориентираш - пусни едно Гугле с Dublin, map, major sights или нещо такова и си харесай най-щарената. А там на място ще си вземеш на хартия! Peace

# 12
  • Мнения: 1 893
Точно нещо шаренко търся, но нета ми тия дни е ужасен и все попадам на google maps.

# 13
# 14
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Сладка хапка, Кремче Ванилия, и аз ще са възползвам от насоките, които давате  Heart Eyes.
Ние ще сме в Дъблин на 27-29 април и ни се събират около 2 дни на място. Тъкмо снощи разучавах придвижването от летището до центъра на града и взех та се отплеснах в Гугъл Ърт и снимките на гугълците Grinning.
Пивоварната на Гинес определено ми е в списъка (също почитател на тъмната бира). Grinning Както и катедралите и Тринити колидж. Май 2 дни няма да са достатъчни  Laughing

# 15
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
За градския транспорт картата е 21 евро за една седмица.На мен  ми беше много удобно с нея,защото така и не можах да запомня системата за таксуване,колко спирки колко струват.

# 16
  • София
  • Мнения: 175
Единствените пари, които съжалявам че похарчих в Дъблин, са тези за пивоварната Гинес. Очаквах, че срещу 15 евро ще видя доста неща, а накрая се оказа като кино - видяхме 2 механизма и ни прожектираха филм за историята на фирмата. И момичета, пригответе се за солидни цени на бирата и алкохола - ирландците хич, ама хич не си поплюват с цените.

# 17
  • Мнения: 6 243
Ами пинта Гинес беше към 5 евро (в кварталната кръчма).
Днес в Истанбул (върнах се вече, де) ми искаха 5 лири за чаша чай. Верно, заведението беше пинизчийско, ама чай, все пак Thinking Та в тоя ред на мисли, парите за бира ги давам с по-лека ръка  Mr. Green

В супермаркетите бирата си беше на цените, на които се предлага навсякъде из Европата. Вечер за допиване  Embarassed

# 18
  • Мнения: 1 893
Сладка хапка, Кремче Ванилия, и аз ще са възползвам от насоките, които давате  Heart Eyes.
Ние ще сме в Дъблин на 27-29 април и ни се събират около 2 дни на място. Тъкмо снощи разучавах придвижването от летището до центъра на града и взех та се отплеснах в Гугъл Ърт и снимките на гугълците Grinning.
Пивоварната на Гинес определено ми е в списъка (също почитател на тъмната бира). Grinning Както и катедралите и Тринити колидж. Май 2 дни няма да са достатъчни  Laughing

Пихте ли бира?

# 19
  • Мнения: 119
Дъблин е малък град и два дни и половина са достъчни да видите всичко по-интересно и без туристически автобус.
В туристическия център , а и в хотелите има всякакви безплатни карти и брошури за всичко по-интересно.
Бирата е скъпа но пък си заслужава всеки цент.

Ето тук сме описали малко от нашите впечатления в Дъблин  Simple Smile :

http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&Board=turizym&Num … =true#Post2241353

# 20
  • Мнения: 6 243
Абе ако времето (и парите) не са проблем, два дни са си малко.
Аз изкарах в Националната галерия половин ден само. Останаха ми още неща за гледане, ама нека да има за какво пак да се върна.  Grinning

# 21
  • Мнения: 119
E права си то само в Темпъл Бар мога да изкарам седмица , но говорим за основните неща .Много ми харесва , как се забавляват ирландците , но такова пиянство никъде не съм виждала.
Масово и мъже и жени са фиркани до козирката в петък и събота вечер.
То и в Англия не е много по-различно , но в Дъблин нещата са съвсем извън контрол  Simple Smile

Ако някой си мисли ,  че младите в България пиянстват нека просто се поразходи до острова.
 

# 22
  • Мнения: 6 243
Май това най-малко ми направи впечатление. Явно е от разликата в годините. Laughing

# 23
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Сладка хапка, Кремче Ванилия, и аз ще са възползвам от насоките, които давате  Heart Eyes.
Ние ще сме в Дъблин на 27-29 април и ни се събират около 2 дни на място. Тъкмо снощи разучавах придвижването от летището до центъра на града и взех та се отплеснах в Гугъл Ърт и снимките на гугълците Grinning.
Пивоварната на Гинес определено ми е в списъка (също почитател на тъмната бира). Grinning Както и катедралите и Тринити колидж. Май 2 дни няма да са достатъчни  Laughing

Пихте ли бира?


Хе-хе, тъкмо си мислех да вдигна темата  Laughing
Пихме, разбира се  Grinning. Най-много ни хареса O'Hara's - тъмна като Гинес, но с по-силно изразен вкус. Но опитахме само 4 вида (няма как, бяхме с малката  Wink).
Останах очарована от Дъблин и искам пак!   Simple Smile Горещо препоръчвам Ботаническата градина, ако сте с деца.
Ето малко и от моите впечатления, а повече снимки има тук.

# 24
  • Мнения: 90
Макар че темата е на година, ще я "побутна" малко, защото скоро ще ходим до Дъблин за дълъг уикенд. Много интересни разкази на писалите в темата  Peace
Особено ми харесва идеята за релакс в пивоварната на Гинес с гледка към града!
Ако някой има хубави впечатления за вече обсъдените забележителности или, още по-добре, за други интересни места в/около града, ще съм благодарна да ги споделите  Mr. Green

# 25
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
На мен не ми харесва в пивоварната пък.Излъчват ти филм как се прави бирата.А за гледка към града има и други високи места,например от Християнската църква се вижда града също.
Много хубаво място за разходка е квартала Dalkey,има си замък от времето на Хенри 8-ми,там са къщите на Боно и Ения Wink.В Dun Laoghaire също има много страхотна атмосфера.
От забележителностите на Bus-tour най-много ми хареса затвора.
Питай нещо,аз повече харесвам паркове и поляни и разходки,отколкото музеи.

# 26
  • Мнения: 90
На мен не ми харесва в пивоварната пък.Излъчват ти филм как се прави бирата.А за гледка към града има и други високи места,например от Християнската църква се вижда града също.
Много хубаво място за разходка е квартала Dalkey,има си замък от времето на Хенри 8-ми,там са къщите на Боно и Ения Wink.В Dun Laoghaire също има много страхотна атмосфера.
От забележителностите на Bus-tour най-много ми хареса затвора.
Питай нещо,аз повече харесвам паркове и поляни и разходки,отколкото музеи.
Благодаря, непременно ще се възползваме от гледката от Християнската църква. Къщата на Боно също не е за изпускане Simple Smile 
И ние сме фенове на паркове и градини, но поради времевото ограничение, ще се задоволим с една разходка в градската ботаническа градина, за която има много добри отзиви тук Simple Smile

# 27
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
И на мен Ирландия и най-вече Дъблин ми е стара мечта. Ще разгледам сайта за лоу кост полети. Времето като в Лондон ли е? За да знам кога е най-подходящо за посещение. То ако е като в Лондон най-добре е април-май, а аз се глася за септември-октомври.

# 28
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
В момента има промоция на билети в сайта  http://www.aerlingus.com/ до 20-ти май,промоцията им е за септември,един билет Бургас-Дъблин е обявен на 60 евро.
Ето го линка- http://www.aerlingus.com/travelinformation/weboffersfromireland/ … leeuropefrom2999/

Последна редакция: пт, 13 май 2011, 12:23 от kanesta

# 29
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Гледам на сайта на aerlingus има някъкъв промо код като букваш полета, някакво инфо за него?
Има билети по 143Е за септември-октомври, което е добре като цена, обаче полета от Бургас за Дъблин пристига в 00:25, по това време ще трябва с такси до хотела, някой да ме ориетира за цени, че в Лондон режат главата през кръста. И ще можем ли толкова късно да се чекираме в хотела  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 13 май 2011, 15:18 от Сиренце

# 30
  • Мнения: 1 893
Спахме в The Glen Guesthouse. С изключение на кафето на закуска всичко друго беше ок.

# 31
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Спахме в The Glen Guesthouse. С изключение на кафето на закуска всичко друго беше ок.

Мерси за инфото, край навих се тотално вече  Flutter

# 32
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Таксито ще е около 50 евро някъде.
За чекирането-не знам,може би в хотела трябва да се пита.

# 33
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Таксито ще е около 50 евро някъде.

Знаех си, то с този късен полет няма как. Ще видя хотелите и евентуален трансфер, би трябвало да е малко по-евтино при тях.

# 34
  • Мнения: 653
Сиренце, тази сутрин се върнахме от Дъблин, бяхме там на дълъг уикенд.
Таксито от летиЩето до центъра ни излезе 20 евро. На вас може би малко пове4е с ноЩна тарифа.
Градът е невероятен, но сега не ми се пиШе, искам да съм оЩе там   beer3

# 35
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Сиренце, тази сутрин се върнахме от Дъблин, бяхме там на дълъг уикенд.
Таксито от летиЩето до центъра ни излезе 20 евро. На вас може би малко пове4е с ноЩна тарифа.
Градът е невероятен, но сега не ми се пиШе, искам да съм оЩе там   beer3

Мерси за инфото, вие с какво пътувахте и къде отседнахте? Може и на лични да не спамим тук  Flutter

# 36
  • Мнения: 653
Мерси за инфото, вие с какво пътувахте и къде отседнахте? Може и на лични да не спамим тук  Flutter

пътувахме с aer lingus и спахме в http://www.buswells.ie/
хотела е в центъра, но на тиха и спокойна улица, ако резервираШ много предварително има добри тарифи

# 37
  • Мнения: 6 992
Пише, че не е желателно да повдигам стара тема, ама все пак...
Силно подозирам, че единият подарък за сватбата ни е пътуване до Дъблин - пътуваме петък сутрин, там сме в събота, неделя си тръгваме, не знам по кое време.
Ако съм права, ще се радвам на съвети - какво може и трябва да се види за един следобед и един ден.
С бебе сме, т.е. ще излезем следобеда към 4-5 и ще трябва в 8-9 да се приберем. Сутринта излизане към 11, прибиране към 14, излизане пак към 16-17 и прибиране 20-21.
Ще е възможно ли да видим нещо въобще в такива интервали? Ок ли са хората там с кърменето по обществени места?

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 527
Не ми стана ясно този петък ли летите?

Сестрата на мъжа ми, в момента е за 4 път в Дъблин на екскурзия, но се връща на 29ти и чак тогава мога да я питам, какво ще препоръча да видите за това кратко време и с бебенце.

# 39
  • Мнения: 6 992
Не, не, края на март  Hug Аз да съм подготвена  Simple Smile

# 40
  • Варна
  • Мнения: 10 527
Ще я питам и ще пиша Simple Smile

# 41
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Можеш и в темата за Ирландия да поискаш съвет какво да се види за един следобед и един ден.Аз съм била два пъти,но за мой срам,не помня точно какво и що.Помня,че Иглата е в центъра,също и статуята Моли Малоун е на централната пешеходна.Темпъл бар улицата е в центъра,Дъблин касъл. newsm78Аз бях доволна от разходката с автобус из града,като в Лондон са.Слизах на Дъблиния(музей за викингите),замъка,затвора,пивоварната Гинес.Също и в една голяма катедрала влизах.Имаше промоция-ако си купиш билет за автобуса за обиколка,ти дават ваучер за пешеходен тур подарък.Също един от съветите беше,ако е възможно и не вали например,да се качвам на автобус,където шофьора разказва,а не е на запис.Зоологическата на мен лично много ми хареса.Чувала съм за едни градини-Пауърскорт,но не съм ходила.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 10 527
Най-добрите безплатни атракции в Дъблин.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 527
Говорих със сестрата на мъжа ми. Малко й беше трудно да препоръча нещо, защото не знае какво ви е интересно, но спомена тези забележителности:

1. Пивоварната Гинес и музея към нея, т.е. било нещо като музей, много интересно. После се изкчавали по някаква кула и от върха й имало страхотна гледка към цял Дъблин, която си заслужавала. Ние имаме от нея доста подаръци от Гинес - най-различни сладки изкушения с бира в тях, чаши, тип термос, някаква бутилка за бира, която я държи студена, часовник-будилник, отварачка за бутилки и още какво ли не. Ако отидете може да купите много подаръци от там за спомен на роднини Simple Smile
Разходката била около час-час и половина, не си спомня с точност

2.Ако ви е интересна историята на Ирландия, имало някакъв затвор, превърнат в музей. Там били снимани доста филми, но доколкото разбрах гледаш килии, като влезеш Mr. Green И тук отнемало около час.

3.Исторически музей, където имало запазен скелет с кожа по него Mr. Green, било много интересно.

4.Градският замък.

# 44
  • Мнения: 6 992
Благодаря, Мис Ноар  Hug

# 45
  • Мнения: 3 219
Националния музей е много интересен, но иска време за разглеждане. Не помня дали има пълен достъп с бебешка количка по етажите, мярнах някъде колички, оставени без бебета  Thinking. Обезателно Темпъл Бар, невероятна атмосфера, също така Графтън стрийт-търговска улица, всеки ден има различни улични музиканти и други представления. Тринити Колидж, също и Book of kells,  но там винаги има километрична опашка, нищо, че се плаща за библиотеката. Н края на Графтън стрийт има страхотен парк, с лебеди, St Stephen Green.
 Dublin castle...ходихме в нощта на музеите, лично аз не съм кой знае колко очарована, честно казано. Dublinia- по-скоро е интересно за децата. Пивоварната Гинес-номер 1 забележителност, така и не сме ходили още, но племенницата ми ни гостува наскоро и го посетиха с приятеля и, остана очарована. Сувенирите са скъпи-аз съм купувала за подаръци, хубава отварачка за бира е 8 евро някъде. Повечето музеи работят до 17ч. Има и  Wax Museum. Може да вземете един комбиниран билет за посещения, мисля, че беше на сметка, в туристическите офиси ги продават. Не съм виждала да се кърми по улиците, но това не бива да те притеснява си мисля. Къде ще отседнете?

# 46
  • Мнения: 6 031
Предвид новата линия, която пускат Ryanair, мисля, че написаното в тази тема ще е полезно.

# 47
  • Луната
  • Мнения: 3 211
И аз се записвам да следя темата. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 14 413
То станахме цяла редичка Wink Hug

# 49
  • Мнения: 1 174
Предстои ми пътуване до Дъблин за една седмица точно след St. Patrick's day. Преди съм била, т.е учих там, така че ще се радвам да посетя отново Ирландия. Не съм ходила от 2012 година и ме интересува дали има нещо ново като атракции и подходящо за 4-5 годишно дете. Ще посетим задължително зоологическата градинa и Malahide castle. Ще следя с интерес.

# 50
  • HH
  • Мнения: 3 256
Добре ме нагласихте като раздвижихте темата. Видях че Рейнеър пускат полети и от тук. Пак през късната есен. Обаче си взех билет за средата на Март  Mr. Green Връщам се назад да препрочитам и да си набелязвам места.

# 51
  • Мнения: 743
Ето малко детайли за моята ирландка обиколка миналото лято,няма да се впускам в детайли да не става дълго.
Маршрутът беше Dublin ––Kilkenny –Cork –Killarney- Ring of kerry + ring of dingle –Cliffs of Mohers –Galway –Dublin ,
Авромобил е задължителен,алтернативата са организираните екскурзии каквито има много и във всеки град.
Посетихме  планините Wiklow  където има много интересни неща,особено манастира Glendalough, който обича да е сред природата много ще му хареса, градините Powerscourt Estate пък са невероятно красиви. Кilkenny е много симпатичен град и стратегическо място за нощувка.
Cork е културната столица на Ирландия,много ми хареса атмосферата и във всяка уличка се крие изненада.От Корк посетихме Cobh откъдето са тръгвали емигрантите с кораби, вкл.Титаник, и градчето Kinsale много красиво и туристическо,известно като център на гастрономията в страната,с много ресторанти и  прясна риба ,който мисли че в Ирландия храната е кофти, там ще си  промени мнението.

Най-хубавият град за мен беше Killarney,много приятна атмосфера,музика по улиците и някак много ирландско настроение.База беше за обиколки на прословутият ring of kerry ,безспорно много красиви гледки но и голям трафик , но по-незивестния ring of dingle който буквално ни ошашави с пейзажи, пътя е тесен,но гледките страхотни, всички бяхме на едно мнение –ring of kerry и може да се пропусне за сметка на dingle,всъщност и местните точно така ни посъветваха.
 Паркът Killarney е много красив,има замъци,гори и много пътеки -който е с деца няма да съжалява,заслужава цял ден с пикник,с велосипед е много удобно да се обикаля из парка.

Doolin  е магическо място,сурова природа с изглед към морето,зеленина до безкрай и тишина каквато само в Ирландия има, не е някакъв град а разпръснати къщи , известно е като родината на традиционалнта ирландска музика и пъбовете бяха пълни до последно и с основание,страхотно е! всички пъбове и бедендбрекфаст са около пъба O’Connors, който препоръчвам с две ръце.
От там отидохме до най-близкия от островите Аааran -Inisheer , където гледките  не могат да се опишат,трябва да се видят,голяма красота е !

Doolin е най-удобната база за Cliffs of Moher , където пристигнахме следобед и нямаше много хора, голяма красота е и там,чувството е че си на края на света, но не е за малки деца  понеже на моменти вятъра е наистина много силен и може да ги отнесе.
Galway честно казано малко ме разочарова, много хубав град e ,с млади хора,но очаквах нещо типично ирландско като музика,фолклор и т.н. а е всъщност изцяло бритиш стайл, много народ навсякъде и особено след посетените места и тишина ми подейства доста  стресиращо.
който търси своята Claddagh Ring тоест ирландската романтична брачна халка изборът е огромен,безброй магазини я предлагат- дамите да имат едно наум.
По пътя към Дъблин  посетихме  най-старата лицензирана дестилерия в света Kilbeggani, където може да се  опита типичнота ирландско уиски,препоръчвам я естествено
http://www.kilbeggandistillery.com/

Скрит текст:
отседнахме тук :

Дъблин  - много добро попадение като позиция, цени и закуска    http://www.kingfisherdublin.com/
Kilkenny   -   http://pinecrestbb.com/
Killarney -  https://www.friarsglen.ie/index.php
Dingle -  http://www.pax-house.com/
Doolin - http://www.dolls-cottage-doolin.com/

и някои заведения които посетихме –
типичен пъб    http://www.thefieldkilkenny.com/ 
 много добър ресторант
https://www.tripadvisor.it/Restaurant_Review-g186612-d1434721-Re … County_Kerry.html
ирландски ресторант  http://www.ardbia.com/
 
много шарен и стар пъб ,който изглеждаше като излязъл от някоя легенда  http://www.tighneachtain.com/

страхотен пъб, от обзавеждането до музиката  http://www.louisfitzgerald.com/quaysgalway

Десет дена минимум са нужни,цените в пъбовете са около 15-20 евро  , ресторантите по-скъпи,който е бил в северна Италия да има впредвид същите цени горе-долу

# 52
  • Мнения: 6 031
азиа_asia, благодаря за споделеното!  Hug
Беше ми много интересно!

# 53
  • Мнения: 14 413
азиа_asia, благодаря за споделеното!  Hug
Беше ми много интересно!

И от мен едно голямо Благодаря!

# 54
  • Мнения: 5 943
Записвам се и аз в темата за идеи за интересни местенца в Дъблин, посетихме го през 2008, но бяхме без дете, най-впечатлена бях като че ли от завода на Гинес, както и от дестиларната на Бушмилс, но тя пък не е в Дъблин. Сега ще пътуваме с малката, така, че ще търсим и места, интересни и за нея.
Бесито, гледам, че и ти си питала за атракции за деца - освен зоо-то, гледах днес инфо за Tara's museum - нещо като музей на детството и с кукли го разбирам, мисля да го посетим.
Мога да препоръчам от скромните ни преживявания там - кръчмата Джони Фокс и един интересен и живописен скален масив - Giant causeway, но и за него си трябва пътуване, не е много близо до града  Rolling Eyes
Asia, благодаря за разказа  bouquet

Последна редакция: вт, 23 фев 2016, 14:53 от Pали

# 55
  • Мнения: 1 174
Рали, благодаря за споделената информация  bouquet
Тъй като ще отседнем при познати в Swords, сме планували да посетим освен Малахайд и Хоут, което ни препоръчаха. Подготвила съм изненада на ММ - посещение до Белфаст за един ден. За детето освен зоо, мисля Viking Splash. Не знам дали ще му е интересно, но силно се надявам да му хареса.
Гледам снимки на познати на едно виенско колело, докато бях там го нямаше...Знаете ли къде се намира?
Също така парка на Tayto някой да го е посещавал?  Заслужава ли си?

# 56
  • Мнения: 4 730
Ирландия е много красива страна, много гостоприемна и романтична... Хората са весели, знаят как да се забавляват по пъбовете с тяхната традиционна ирланска музика... В Дъблин много ни хареса атмосферата на Темпъл бар, пивоварната на Гинес и Old Jameson Distillery... Бяхме с кола и направихме кратка обиколка, като започнахме от Белфаст и музея на Титаник, после през Galway (много интересен град с малки улички, заведения, пъбове и магазини) до Doolin и скалите Мохер. Независимо от лошото време и ситния дъжд, който ни преследваше там, тази част от Ирландия много ни хареса, спокойствие, зеленина и страхотна природа... После продължихме към Лимерик и едно малко селце Адаре с красиви къщи със сламени покриви. От там към Корк и Cobh, от където е потеглил Титаник за последното си плаване. Сега там на пристана има музей с много хубава история за кораба... От там се отправихме за Дъблин и замъка Malahide. Страхотен замък с гид и интересна история. Посетихме още  2 замъка по пътя си, единия бе превърнат в много луксозен хотел и място за голф и други развлечения... Много красиво и романтично място... Невероятна е Ирландия, с красиви пейзажи, хубава бира и традиционна музика... Бих се върнала отново там някой ден... Peace

# 57
  • Мнения: 5 943
Бесито, ако разбереш къде е колелото, свиркай, че и ние сме по лунапарковете  Laughing До една Виена отидохме заради Пратера  ooooh!
За Белфаст - хубво си намислила, може би ще е интересно и този музей на Титаник да се види, ниеходихме до там, но само си зяпахме разхождайки се, нищо конкретно не сме посещавали, за мне градът не е нищо особено, напротив - даже ми се видя много схлупен, но то е въпрос на лично усещане.

# 58
  • Мнения: 1 174
Рали, била съм преди години в Белфаст и на мен не ми допадна, но на ММ ще му е интересно да се разходи из уличките. Не знам дали ще посещаваме музеи, но ще споделя, ако посетим. Смятах за два дни до Единбург да отскочим, но следващият път, че имаме само 8 дни в Дъблин Simple Smile
Нямам търпение вече, останаха няколко седмици само   Mr. Green

# 59
  • Мнения: 5 943
И аз броя дните вече  Laughing А до Единбург какво е разстоянието, или със самолет мислиш?

# 60
  • HH
  • Мнения: 3 256
И аз броя дните, а още нищо не съм си набелязала. Само Хоут, но това ще е при хубаво време, а за средата на март хубавото време по тези географски ширини е по-скоро изключение.

# 61
  • Мнения: 5 943
Да, вероятността за валежи е голяма, ама то там кога не е  Laughing Гледах в accuweather.com иот 18-ти нататък дават 10-11 градуса, дано поне толкова да е  Praynig

# 62
  • Мнения: 1 174
Ние кацаме на 22. Simple Smile Дано е хубаво времето на Сейнт Патрик, за да се любувате на парада както си му е реда. 2012 беше 18 градуса. Умряхме от жега Simple Smile
Рали, до Единбург със самолет.

# 63
  • Мнения: 5 943
Бесито, Св. Патрик е на 17.03, какъв парад ще има след това  Rolling Eyes?

# 64
  • Мнения: 1 174
Рали, знам, аз на вас пожелавам ,ако ходите Grinning Аз си мислих, че е на 18 Sunglasses Няма значение.

# 65
  • Мнения: 3 219
Темата живнала, браво! От ноември Райън  ще летят София-Дъблин, така че ще е по-лесно. Макар, че ние пътуваме обикновено до Букурещ, по-близко ми е.

# 66
  • Мнения: 1 174
Здравейте Simple Smile Наскоро се завърнах не от Ирландия и както винаги беше невероятно Heart
Новото за мен е,че са пуснали чип карти за градския транспорт, с които пътуването излиза с 20-30% по-евтино. Ако в рамките на един час смените транспорта за вторият билет ви таксуват с 1 евро по-малко. С ММ ползвахме една карта. Карта закупихме и зареждахме от Спар. На летището се наложи да заредим веднъж от магазинчето, което се намира в тунела, който води към автобусите. Предполагам и карти се продават там.
Дъблин е все така изпълнен с живот и зареждащ. Бяхме в Суордс, така че повече обикаляхме градчетата наоколо Malahide u Howth. За съжаление, малкото се разболя и не успяхме да посетим Белфаст, но поне има причина да се завърнем в Ирландия. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 3 219
Да, Leap картите са много удобни, особено за автобус, за Луас не стават да се ползват от двама или повече човека, защото се валидират на спирката, ако пробваш да се тагнеш втори път изписва, че току що си се тагнал, машина...какво да се прави.
Радвам се, че сте си изкарали хубаво. И ние предната седмица имахме гостенин, водихме го до Гинес, отидохме и до Клифовете, разбира се, това си му беше мечта. За жалост не стигнахме до Хоут, времето му беше ограничено.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 270
Записвам се , че Дънлин ми е в уиш листа Simple Smile).Дебна изгодни билети.

# 69
  • Мнения: 68
Здравейте и от мен! Ние заминаваме на 22 ноември Simple Smile Още мноооого време има, но пък аз обичам още от сега да си правя приготовленията. Бихте ли ни казали за някои хубав хотел (по възможност не много скъп), тъй като следващата стъпка е тази Simple Smile

# 70
  • Мнения: 9 162
 Peace
Стара е темата , но да я поразбутам отдавнашна мечта ми е зелена Ирландия Раян имат поносими цени,
но защо хотелите са толкова безумно скъпи , нямам обяснение , ако може някой да препоръча хубав и евтин хотел в Дъблин?

# 71
  • София
  • Мнения: 1 365
Peace
Стара е темата , но да я поразбутам отдавнашна мечта ми е зелена Ирландия Раян имат поносими цени,
но защо хотелите са толкова безумно скъпи , нямам обяснение , ако може някой да препоръча хубав и евтин хотел в Дъблин?
И аз се присъединявам към питането.
Вече имаме билети за юни, време е за програма Satisfied
Как е времето през юни...

# 72
  • Мнения: 31
А някой може ли да препоръча лесен (и евтин) начин за пристигане от летището до центъра на Дъблин?

# 73
  • Мнения: 1 174
emzz, с Dublin Bus е най-евтино. Трябва да хванеш 16 или 41 в посока Lower Abbey St. Ако имаш leap card, то до O’Connel St. ще ти струва 2.60€, без карта е 3.3€. Имай предвид, че ако нямаш карта трябва да платиш на шофьора с монети. След като излезеш от терминала трябва да минеш през паркинга. Пресичаш две платна( по спомен) и в дясно се намират автобусите. Ето и снимка на самата спирка. Бялата страда в дъното на снимката е паркинга през, който ще минеш на излизане от летището.

# 74
  • EU
  • Мнения: 399
Видях, че темата е стара, но в интернет има много малко информация. Явно е по-слабо посещавана дестинация. Бях за 5 дни в Дъблин през април. И всичките бяха дъждовни, студени и ветровити 😉. Градът не е толкова голям, но все пак изисква време и внимание.  Най-много ми хареса библиотеката в Тринити колидж-наистина е извънземна. Атмосферата в Темпъл бар също е неописуема.  Препоръчвам да изпиете по бира там, но в шумната част, където все се намира някой да изпее традиционна ирландска песен и да накара цялото заведение да пее с него. Единият ден от престоя ходихме с автобус от автогарата до Белфаст. Билета беше 26 евро двупосочен. Там се отплавихме към музея на Титаник. Да не забравите, че в Северна Ирландия,  където е Белфаст валутата е паунд, за разлика от Дъблин,  в който е евро. Има нещо величествено в целия остров, който за моят вкус е твърде студен и сив.

# 75
  • Варна
  • Мнения: 10 527
Здравейте, момичета!
Може ли да се паркира на улицата в Дъблин?
Разглеждам места за настаняване в централната част, но за всички пише, че не е възможно паркиране.
Цената в частен паркинг ми е доста висока - 35-40 евро за 24 часа.

# 76
  • Мнения: 1 174
Здравейте, момичета!
Може ли да се паркира на улицата в Дъблин?
Разглеждам места за настаняване в централната част, но за всички пише, че не е възможно паркиране.
Цената в частен паркинг ми е доста висока - 35-40 евро за 24 часа.
Навсякъде в централната част се плаща. Ето и зоните. Може по картата най-долу да се ориентирате.
https://dsps.ie/costs-and-zones/

# 77
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Да попитам можете ли да ми препоръчате тур агенция, с която сте ходили в Дъблин и сте доволни. Мисля да пътуваме другата година м/у юли-септември някъде и ще сме само аз и дете на 2 год. Ще ми се да посещаваме най-вече паркове, зоо, ботанич градини, изобщо места подходящи за деца, а като че ли повечето екскурзии с агенция вкл най-вече пъбове, колежи и музеи. Четох отзивите за мн агенции и останах втрещена...то май няма и една читава. Досега не съм пътувала много, а и винаги е било организирано пътуването от друг. Доколкото разбирам е най-добре да е индивидуално организирано, но не съм сигурна, че ще се справя, затова предпочитам да е организирано от агенция, на която това й е работата, но като чета за безбройните издънки (да не говорим, че и преди години преживяхме подобно нещо на едно от мн редките пътувания) съм малко объркана... Все пак има ли някоя, при която гафовете не са ежедневие и бихте препоръчали?Иначе съм очарована от перспективата да посетим Дъблин, изглежда ми пленителен и вълшебен и отдавна мечтая да отида там Flowers Four Leaf Clover

# 78
  • София
  • Мнения: 1 365
Ако искате да посетите само Дъблин мисля, че може и без агенция. Ние миналата година пътувахме така. Дъблин не е толкова голям, има изгодни билети на полети, хотел ще изберете по ваш вкус и т.н.

# 79
  • EU
  • Мнения: 399
Организираните екскурзии,  които тръгват от Дъблин са до по-отдалечени места, а с малко детенце не ми се струва подходящо-пътуването е продължително. Дъблин е малък или поне центъра му и сами ще се справите. Добре е хотела ви да е в центъра, в близост да спирка на аеробуса или автобус номер 16. Навсякъде има разкошни зелени градинки за разходка. Единият ден може да ви е с разходка до морето. Разходка по течението на реката също би била приятна. За съжаление всичко зависи от времето - ако вали и духа е доста неприятно.

В центъра на Дъблин навсякъде е платено.  Може да си вземете хотел,  който е извън центъра и разполага с паркинг. Добре е в близост да има и спирка на градския транспорт.  От покрайнините до центъра е около 40-50 мин с автобус- еднократно билетче е 3 евро и задължително да имате на монети. За центъра кола не ви трябва-евентуално за по-отдалечени дестинации -Cliff of moher, Galway...

Общи условия

Активация на акаунт