Не се препоръчва за бременни! Закъсняла история

  • 11 767
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Agneshka, желая ви много късмет оттук нататък! Дано всеки ден да ти носи само здраве и усмивки! Много съжалявам, че сте преживели всичко това...

Целувки на розовото сладурче! Много е миличко!  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 4 414
Цитат на: mama_Zo

 Тя ми обясни, че тази пневмония е почти невъзможно за се получи от бактериите в урината, защото плацентата имала способността да не пропуска бактерии. Тя пропускала само вируси. Т.е. пневмонията може да е резултат от някакъв вирус или както ми обясни от някакво страдание на плода, а причини за последното дал господ. Та затова съвсем се обърках Confused  Confused  Confused
Моля те пиши!

Специалист ми обясни, че не винаги е ясно от какво се получава пневмонията - с 2 думи и те не знаят..."почти невъзможно" значи малко вероятно, но не изключва тази възможност...освен това на мен ми изтекоха водите и бебето е било "отворено" и близо 10 часа изложено на всякаквите бактерии, които съм имала...не твърдя, че това е причината за пневмонията - само предполагам. може и да не съм права...това обаче не извинява безхаберието на лекаря, който не си направи труда един секрет да ми вземе Imp
ти защо се притесняваш? това, че ходиш при същия лекар, не значи, че и вие ще имате пневмония Wink
карай я спокойно, че малко ти остава!
п.п. иначе съм ти написала бележка - просто след това видях постинга ти

# 32
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Миличка толкова съжалявам за всичко, което сте преживели и продължавате да преживявате. Дано малкото съкровище се оправи по-бързо и душиците на мама и татко се поотпуснат. Не знам как има такива лекари, но факт е че ги има и най-лошото е, че няма никакво наказание за тях.
А за Майчин дом не ми се говори, какво съм преживяла там въобще не искам да си спомням, само съм се зарекла кракът ми да не стъпва повече там (заради такива лекари). Като чета, че други бъдещи майчета искат да раждат там - лошо ми става, е има и добри специалисти разбира се , но аз съм си патила.
А на тези масажи ходете, дори и всичко да е наред съм чувала, че имат прекрасно въздействие върху развитието на двигателната активност на бебенцето. На моя приятелка синчето и започна да седи и проходи за отрицателно време с тези масажи (и при тях имаше някакви съмнения и се оказаха безпочвени). Искрено се надявам всичко да се оправи!!!

# 33
  • Мнения: 2 641
Zdraveite momicheta i ot men,

Az lichno hodia v medicinska akademia ot mnogo godini, poradi drugi problemi, koito imah. Mnogo biah dovolna ot edin profesor d-r Vasilev, koito vece ne praktikuva za sazalenie.
Tazi zima otnovo imah problem i se nalozi da mi napraviat abrazio. Otkriha go v medicinska akademia, no operaciata e napraviha v 5 gradska - d-r Popova super lekar, zanimavase s profilaktika na onkologichni zaboliavania i ne samo. Pratil asam dosta poznati tam i vsichki sa mnogo dovolni.
Sega hodia v medic. akademia na ZK pri doktor Marinov - mnogo e svesten. Razbrah che i d-r Mazneikova za koiato dosta se izpisa v foruma raboti tam i dosega nechuh losho mnenie za neia , daze si zapisah chas za sabota pri neia, stoto moia lekar e na more.
Kazete i vashite vpechatlenia kakvi sa ot lekarite pri koito hodite.


# 34
  • Мнения: 910
Цитат на: nad_tab


Въпросното изследване не се поема от здравната каса и ще трябва да си го платиш. А иначе го правят в абсолютно всяка частна лаборатория, освен на гореспоменатите места. Аз си го направих в "Лора" до съдебната палата.


Moiat ginekolog mi dade napravlenie za izsledvane za toksoplazmoza, s koeto otidoh v HEI. S napravlenie moje da se napravi izsledvaneto samo v HEI i e bezplatno. Razbira se, chovek moje da si plati i da si go napravi v drugi laboratorii.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Агнешка, колко общо имаме с теб!
Първото си дете родих при Гунев миналата година и нямам оплаквания, но то си беше бързо и леко раждане не като по учебник, а както всяка жена си мечтае. Водите ми изтекоха в 02.00 ч., обадих му се и той каза подобно на теб да да му звънна след няколко часа като почнат контракциите, но те почнаха като затворих телефона. Определихме си среща в 03.00 ч. пред болницата и докато оправят документите, преглед, клизма, предродилно - в 04.05 се роди сина ми, което май значи по малко от 30 мин. самото раждане. За отношението му към мен по време на раждането мога да кажа внимателен, дори нежен. Нямах никакви разкъсвания, само той ме резна на две места, да улесни бебчо. Накрая дори беше леко разочарован, че "не си е оправдал парите", т.е. много малко работа му се отвори.
През бременността реши, че имам течение, което трябва да се лекува, за да не навреди на бебето. Слагах полижинакс, от който нямаше никакъв ефект, но поне при мен не пренебрегна този въпрос.
40 дни след раждането му се обадих за преглед, но ми каза, че излиза в отпуска, да чакам 15 дни и да отида в частния му кабинет, в болницата не искаше да ме гледа. Аз отидох при друг. Повече не съм го виждала.
Няколко майки, с които се запознах в парка също са раждали при него по препоръки и са много доволни, а с една дори са семейни приятели, всички казват, че е много способен и внимателен, затова не мога да си обясня защо с теб се е отнесъл така. Мисля, че другите момичета, които ходят при него не бива да реагират толкова крайно.
За вродената пнемония съм чувала, че може да се получи, когато околоплодни води навлязат в дробовете на бебето. а при недоносените деца си е задължителна част от проблемите. Поради незрялост на органите се получават инфекции на дихателните  пътища, анемия, сърдечна недостатъчост и още много, но ми е мъчно да се сещам. Състоянието на второто ми детенце е подобно на твоето. Мога да си представя какво изпитвате.... Повечето дечица, лежали в ковьоз имат тези проблеми. Апратите са стари и не могат да дозират точно кислорода, при което ако предозират се получава пневмоторакс (навлизане на кислород в в пространството извън белите дробове), пукане на съдове (кръвоизливи); при недостатъчно кислород мозъка не се храни и настъпват изменения... сред които и ретинопатия (разрастване на кръвоносните съдове на окото, които отлепят ретината и според степента намалява или се губи зрението. Мозъчните кръвоизливи се получават и при недостиг на кислород вътреутробно, тогава се променя налягането и се спукват съдовете. Кистите са резултат от резорбирането на тези кръвоизливи. Образуват се на мястото на засегнатото мозъчно вещество и предизвикват отклонения в развитието, в зависимост кои центрове на мозъка са засегнати, сътветните функции са затруднени или невъзможни. Рехабилитацията трябва да изгради тези връзки по обратния път. И нас ни пращат в клиниката за ДЦП. При енцефалографията не можаха кажат има ли нужда, но когато се види ще е твърде късно, и затова трябва от сега да се прави кинезитерапия.
Агнешка, вие при Чавдаров ли ходите? Моля те пиши ми какво знаеш,  ние още не сме започнали рехабилитацията, но чувам пртиворечиви мнения за въпросния д-р, препоръчан ми в МД.  От най-добрият  и ефективен до груб и травмиращ метод. Подлагате ли Ния на някакви други процедури ? Аз щях да пускам тема за недоносените деца, да обменяме инфо с майките. Много съм неподготвена за това, което се случва и ще се радвам на всяка иформация.
Моля се децата ни да се оправят!

# 36
  • Мнения: 4 414
Карен,
всичко, което си написала за пневмониятаи кръвоизливите е точно така...има много причини, които могат да доведат до пневмония и често не е ясно от какво точно се е получила Sad
Гунев не искам да го коментирам повече. не зная защо се отнесе така. не мисля, че съм го предизвикала с нещо...знам, че има много доволни от него мами - не правя обобщения, просто споделих какво се е случило с мен...
Ния не я водеха недоносена - роди се 2 650...според лекарите в 35 г.с....според мен вече си беше вече в 9-ия месец.
за клиниката по ДЦП можеш да прочетеш тук:
http://www.cpcentresof-bg.com/bg/
а за метода, по който работят - казва се Войта терапия - тук/спомням си, че ползваш английски, дано не греша/:
http://www.vojta.com/cgi-local/ivg_eng.cgi
Чавдаров е шеф на болницата. към болницата има медико-стоматологичен център. ние ходим в този център. всъщност са ги разделили поради административни причини и заради здравната каса. от самия Чавдаров нямам лични впечатления - само съм го виждала - изглежда симпатичен/не че това има значение, де/
ще ви прегледа педиатър, /може и невролог/, после физиотерапевт и ще ви назначат терапия.
 не зная дали методът е 'най-добрият', но според много майки там е ефективен/аз все още не мога да споделя/...така или иначе в България друг метод не се практикува...със сигурност е травмиращ за родителите, а според мен и за децата:(
ние освен на Войта терапия, ходим и на магнитотерапия - подобрява кръвообращението в мозъка и помага за узряването  му.
не мога да се сетя, какво друго да ти кажа Embarassed  прегледай сайтовете и ако имаш някакви въпроси, пиши ми на лични бележки - надявам се да мога да ти отговоря.
целувки на малкото слънчице Laughing

# 37
  • Мнения: 22
Знам за какво говориш, защото и аз имам котки. Изследването е за токсоплазмоза и ти препоръчвам да го направиш.[/quote]


да точно такар изследватето е токсоплазмоза и се прави трикратно през определен период по време на бремеността (нямам спомет точно какъв беше промеждутъка между трите изследвания) но само знам, че е задължителен и много важен.

# 38
  • Мнения: 651
Цитат на: Altie
Цитат на: agneshka
Цитат на: Altie
Имам един въпрос. Знаеш ли дали този д-р Гунев има частен кабинет на бул. Славейков?

да същият е...Пенчо Славейков 18...аз ходех в същия кабинет...
а за токсоплазмозата Абаджиева ти е казала - аз я подкрепям! щом си си направила за Даун/предполагам в Майчин Дом/, те правят и за токсоплазмоза едновременно, само че то излиза по-късно - питай ги!
лека бременност Wink


Ами аз си взех резултатите вече, искаш да кажеш че в тях има за токсоплазмоза или да си направя допълнително?  Embarassed

А колкото до лекаря, ясно, няма да се ходи повече при него. А ми го бяха препоръчали много. Една приятелка й правиха операция (не помня точно какво беше), беше нещо гадно и само той й го беше открил и направил операцията съответно. Но явно... е според зависи Sad

Мерси. Simple Smile


да,и а зимам лоши преживявания с този идиот. Даже бях решила да не го оставям да пси спокойно,защото съм много проклета в такива ситуации,но ме разубедиха да не си причинявам още негативни емоции( и без това след него ми останаха контракции и до днес 8-ми месец).Странното е че аз също бях получила отлични отзиви за него,при това от родилки-3 на брой.Не знам,в постинга си в Дир-а бях писала по-умерено за некадърника,но след прочетеното преживяване на Петя,мисля да не си го спестявам повече;

 НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ДИМИТЪР ГУНЕВ,АГ-"СПЕЦИЛАИСТ" В МАЙЧИН ДОМ,С ЧАСТНА ПРАКТИКА НА БУЛ п. сЛАВЕЙКОВ,СРЕЩУ ПИРОГОВ.щЕ СИ СПЕСТИТЕ МНОГО ТРЕВОГИ. ОСТАВЕТЕ ГО БЕЗ РАБОТА ТОЗИ НАГЪЛ ГЛУПАК.

 Съжалявам че звуча толкова крайно. просто не можах да се сдържа след като прочетох това. Дано скоро си получи заслуженото.
 петя-горе главата! желая ти всичкото здраве за малката Ния!

# 39
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Агнешка, опитвах да ти пусна сьобщение, май не стана
Ние с бебо също имаме такива проблеми - в неговия случай - пневмония от задавяне с мляко - и ходихме на тези масажи по Войта в същата клиника. Сега в момента не ходим, понеже казват, че двигателно е добре, макар още да не е проходил, мен ме безпокои това, че е несръчен с ръцете, трудно хваща дребни неща и тн, на 16 месеца е.
Те смятат, че е добре да ходи още на масажи, аз го спрях, понеже сега като е голям реве и не иска да и дори нещата, които умее - напр. у дома лази много бързо, а там само пищи и се тръшка на пода, когато го карат да лзаи или да ходи. А у дома най-любимото му занимание е да се държи за нещо и да ходи напред назад.
Детето как е? Надига ли си добре главата, обръща ли се по корем? Хваща ли играчки?
Ако искаш, пиши ми, аз влизам и в другия форум в дир.бг

# 40
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Karen
Много съм неподготвена за това, което се случва и ще се радвам на всяка иформация.

карен,
пуснах ти лична бележка...ако не си я получила, пиши ми да ти я пратя пак..

Общи условия

Активация на акаунт