Не мога да се изцеждам

  • 4 249
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Здравейте! Имам бебе на 2 мес. и половина, като през първия месец на всяко кърмене я дохранвах с 30мл АМ тъй като нямам много мляко. Постепенно през втория месец спрях дохранването през нощта и на сутрешните хранения. Сега и давам добавката 1-2 пъти на ден (предимно вечер).
 Искам да спра АМ (бебето има мн колики-дали е от смесването на двата вида мляко???) и да дохранвам с  изцедена кърма. А и изцеждането би увеличило кърмата. Но за съжаление не мога да изцедя повече от няколко мл - нито с помпата на Авент, нито на ръка. Когато бебето суче ясно я чувам как преглъща, ака си 1-2 пъти на ден, за двата месеца наддава по 1кг всеки месец. 
Как да успея да изцеждам кърма?

# 1
  • Мнения: 1 476
За съжаление не мога да ти дам съвет, защото и аз като теб не мога да изцеждам - нито с помпа, нито на ръка. А кърма имам - баткото го кърмих 1 година без да успея да изцедя /когато ми се е налагало/ повече от 10-20 мл. Сега с бебо е същата работа - кърмим се вече 6 месеца и половина и пак не става изцеждането. Решила съм си проблема - за всяко хранене съм си в къщи и излизам за не повече от 2-3 часа.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 773
И аз така не успях да изцедя повече от 30-40 мл. Събирам от няколко изцеждания няколко дни поред.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Така, както си описала бебчето наддава добре и едва ли е нужно да се цедиш допълнително. Пък и бебето е най-добрата помпа Wink
Но, ако цеденето те кара да се чувстваш по-сигурна, то предлагам метод, който помага при много майки : топло-влажният компрес преди цедене.  За целта може да се използва и памперс, ако искаш да си мобилна; иначе влажна хавлиена кърпа върху гърдите за няколко минути.
И още една идея-
компресия на гърдата

# 4
  • Мнения: 9 481
Поздравления, за желанието ти да кърмиш!
Към съвета на pepelyashka (също мисля, че е излишно да се тормозиш с цедене-бебето изсуква винаги повече отколкото можем да изцедим Peace) просто бих добавила, че е по-добре с лактогонни храни да си увеличиш кърмата и готово Wink
Лактогонен чай -български, повече прием на вода, овесени ядки, варено вито (внимавай с количествата на тези двете-имат глутен), сурови ядки-орех, бадем, спокойствие и често кърмене...а щом искаш-ще успееш! Hug

# 5
  • Мнения: 85
Няма смисъл от цедене, по- честото сукане е най- добрия начин за увеличаване на млякото и подходящи храни, както са ти писали момичетата. Пък и щом наддава добре защо дохранваш?

# 6
  • Мнения: 133
Поздравления за упоритостта ти и желанието ти да кърмиш бебчето си. Виждам, че си успяла да махнеш част от добавката при някои хранения, а бебчето ти наддава чудесно Simple Smile
Относно изцеждането - момичетата са ти казали, че "най-добрата помпа" е самото бебче.
Важно е да даваш на бебчето ти да суче колкото се може по-често. Добре е да се изцеждаш след всяко кърмене и между кърменията. Това ще стимулира производството на кърма.
А колко кърмения имате към момента? Колко често се храни бебчето през нощта?
За ръчно изцеждане може да опиташ тази техника - http://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/.
В тази статия има различни предложения как да увеличиш кърмата си - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485.

Успех Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 12 220
  На конкретния въпрос за изцеждането. Когато кърмиш едната гърда или и двете предлагаш? Ако е едната най-лесното решение е да кърмиш всеки път и от двете гърди и да добаваш още едно кърмене денем, това ще е напълно достатъчно да премахнеш малкото добавка, която имате.
  За цеденето най-лесно е докато бебето суче, може да опиташ докато кърмиш от едната гърда да цедиш от другата, след като бебето стимулира рефлекса на потичане е много лесно да се цеди с помпа. Въпреки всичко за добре сучещо бебе на вашата възраст, много по-лесно е просто да кърмиш един, два пъти по-често през деня, отколкото да изцеждаш след всяко хранене. По-лесно и по-приятно е Simple Smile

# 8
  • Мнения: 281
Да, номерът е да задействаш рефлекса на потичане на млякото! Wink Аз например не мога да го задействам с масажа от техниката на Мармет и ми се налага да подразня малко зърната си(с длан например ги потъркваш известно време), а някъде бях прочела, че една майка прокарвала пръсти(нокти) от основата на гърдите по посока ареолата и зърното. Така че ако държиш да се изцеждаш ще трябва да намериш своя начин на задействане на рефлекса.

# 9
  • Мнения: 1 476
MTV, какъв е този български лактогенен чай? Аз съм си правила чай от билки - листа мента, плодове кориандър, семе от резене и семе от копър, но явно се продава и готов на пакетчета ...
Извинявам се за отклонението от темата ... 

# 10
  • София
  • Мнения: 12 220
  За българския лактогонен, за съжаление и аз не си спомням съставките, но го продават в аптеките, каот чай е насипен и се казва лактогонно средство.

# 11
  • Мнения: 9 481
Queen L , Aila вече е отговорила.. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 148
Мерси за отговорите, явно при мен наистина не се задейства потичането ако не е от самото бебе. На хранене давам и двете гърди и за това не мога да цедя докато кърмя от другата. Иначе  и аз пия много лактогонен чай - има някакъв ефект от него.
 Притеснявам се, че беба расте и може би скоро няма да успявам да я нахранвам с кърмата. Освен за увеличаване на количеството, също така исках да изцеждам и  ориетировъчно да виждам колко изяжда (само от време на време разбира се). Но за сега ще караме така - дано да вървят нещата с кърменето, че има много колики и ще отлагам захранването за по-късно.

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 14:47 от mina911

# 13
  • София
  • Мнения: 1 252
Не се притеснявай, че с времето може да не ти достига кърмата - беба ще се погрижи да си я подсигури. Кърми често и следи редовно да имате напишкани/наакани пампрерси и детето да е спокойно. Води се по беба, не по изцедените количества.
Никога не съм знаела колко изсуква бебето ми, не ме е интересувало. Важното е, че е добре, расте и изглежда спокойно.

Успех!  Peace

# 14
  • Мнения: 368
Здравей,
първтото си дете отгледах само на цедена кърма почти 6 месеца, но той не засукваше добре.
Сега кърмя, а не мога да изцедя нито капка - само началното мляко успявам и то за да не се дразни бебето.

С Митко взимах едни хомеопатични гранулки Рицинус комунис 5 СН, които са за стимулация на кърмата. Сега ми прави впечатление, че когато бебето иска да суче по-често след около 2 дни започвам да преливам както в началото.

Защо не опиташ вместо добавката накрая да предложиш да суче малко по-рано? Първо на едната, после на другата, после пак на първата...

Аз си правя чай от копър, анасон и кориандър - хем за колики помага, хем действа лактогонно.

Успех

Общи условия

Активация на акаунт