леща?

  • 5 055
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте! Мами с опит, споделете, моля ви, кога дадохте за първи път леща на своите бебоци. Ние сме почти на 10 месеца. Мога ли да опитам или е рано още?

# 1
  • Мнения: X
Лещата е малко, като боба - тежка, газообразуваща храна. Аз дадох на Ния почти на годинка, харесва и, но се дразни от люспите. Има една оранжева леща, която е по-лека. Ти си прецени, аз бих изчакала до 11м. но един месец повече или по-малко ти си решаваш! Grinning

# 2
  • Монреал
  • Мнения: 631
Бяхме в петия месец, когато му дадох да яде. Ние сме на детска кухня и от там вземаме храната. Яли сме и грах и боб. Но от трите варива, най-обича пилешкото да е с грах Mr. Green
Не е имал газове или разтройство, нито колики, но все пак не съм прекалявала с количеството.

# 3
  • Мнения: 1 464
Ние сме яли на7-8 месеца и леща и боб ,грах също,какви ли не пюрета съм правила,не забелязах да има газове или да я боли коремчето Simple Smile

# 4
  • Мнения: 46 437
Дадох на годинка и 2-3 седмици Wink

# 5
  • Мнения: 46 437
Бяхме в петия месец, когато му дадох да яде. Ние сме на детска кухня и от там вземаме храната. Яли сме и грах и боб. Но от трите варива, най-обича пилешкото да е с грах Mr. Green
Не е имал газове или разтройство, нито колики, но все пак не съм прекалявала с количеството.

И на 5 месечните същата храна ли дават като на почти 3 годишните?

# 6
  • Мнения: 3 537
Оная вечер за първи път му дадох леща,бях правила за нас.Много му хареса и изяде половин купичка.Но на другия ден изака лещата както я яде,на цели зрънца Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
В нашата кухня записват деца след 9м. и дават леща. Значи-като тръгна Иво на кухня-тогава я е ял за първи път. Но доста време трябваше да я пасирам-нещо не й се кефеше непасирана.

# 8
Ясно. Ще изчакаме още малко за лещата. Благодаря за отговорите.

# 9
  • Мнения: 1 427
Бяхме в петия месец, когато му дадох да яде. Ние сме на детска кухня и от там вземаме храната. Яли сме и грах и боб. Но от трите варива, най-обича пилешкото да е с грах Mr. Green
Не е имал газове или разтройство, нито колики, но все пак не съм прекалявала с количеството.

И на 5 месечните същата храна ли дават като на почти 3 годишните?
Разбира се,че не е като на тригодишни.Първа група са от 4 до 6м,храната е пасирана,втора е от 6м. и е на малко по-едри парчета и тогава се дават варивата.Предполагам ,че въпросът е зададен само от любопитство.

# 10
  • Мнения: 46 437
Разбира се,че не е като на тригодишни.Първа група са от 4 до 6м,храната е пасирана,втора е от 6м. и е на малко по-едри парчета и тогава се дават варивата.Предполагам ,че въпросът е зададен само от любопитство.

Учудих се, че на дете 5 месец му се полагат варива, затова задаох въпроса  Confused

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 631
И на 5 месечните същата храна ли дават като на почти 3 годишните?
Ами да ти кажа честно, не знам как бихме издържали до 3 години само на адапте, варени картофи и моркови, та затова отрано го уча на пръжки с праз Wink
Шегичка! Grinning Grinning Grinning
А сега сериозно, щом има пюрета след 4 месец, които съдържат грах и зеле, защо да чакам да минем годинката за да му дам леща? И между другото в момента сме почти на навършени 7 месеца, мога да кажа, че ядем всичко с изключение на пържени и солени храни. Т.е. Боби яде манджите, които готвя за нас, а те не се различават много от детската кухня /мое мнение/.
 Peace

# 12
  • Мнения: 46 437

Да ти е живо и здраво детето, но аз мисля, че за всичко си има време. На 7 месеца детето трябва да яде това, което е за дете на 7 месеца, не това, което ядем ние Peace

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 631
На 7 месеца детето трябва да яде това, което е за дете на 7 месеца, не това, което ядем ние Peace
В нашето семейство се яде основно зеленчуци и пилешко. Затова и Боби яде това, което ядем ние. Не виждам разлика в продуктите и в начина на приготвяне за него и за нас.
Защо бебетата на 7 месеца трябва да ядат здравословна храна, а като порастнат - не? Това всъщност е въпрос на избор.

Между другото има пюре на Sunval "Боб по вегетариански" за деца над 6 м.
 Peace

# 14
  • Мнения: 5 713
Леща давам от белената някъде от 11-ти месец и все още давам от нея. Много бързо се разварява и става на каша.

Между другото има пюре на Sunval "Боб по вегетариански" за деца над 6 м.
Аз пък не съм съгласна, 4е щом го пише може да се дава.

Общи условия

Активация на акаунт