След колко време отново секцио

  • 6 704
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Имам две дечица-на 8год и на 8мес.Много ми се иска обаче да си имам още едно,но искам да не отлагам много във времето,защото съм на 30.И двете раждания са секцио по медицински причини-ретинопатия,ако на някой нещо му говори.Искам да знам след колко време може да се направи друго секцио.Някой знае ли?

# 1
  • Мнения: 1 512
Ами да има - лекаря ти.

# 2
  • Мнения: 21
моят доктор каза да не забремеменявам 2 години

# 3
  • Мнения: 116
моят доктор каза да не забремеменявам 2 години
и моят така Peace

# 4
  • Мнения: 240
Не са ми определяли колко време да мине. Имам приятелка, която забременя повторно 8м. след секцио, всичко беше ок, но се водеше рисково.

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
E, все пак 30 години е млада възраст. За миг помислих, че си на 40  Wink

Не съм раждала секцио, но имах приятелка която роди с разлика 1,4 години двете си деца със секцио. Мисля, че трябва да се консултираш с лекар.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
На мен док ми каза година, но според при всяка жена е различно .Най-добре доктор да каже.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 744
Процедура при раждане след секцио
Цитат
Между двете раждания ще са минали три години.
Към мамите родили секцио!
Цитат
Имам въпросче към тези от вас родили секцио които имат второ дете,колко време след първото раждане ви казаха да изчакате с опитите за второ
Достатъчни ли са 6-месеца след секцио?
Цитат
Искам да попитам-лекарите ми казаха след секциото да изчакам 6м за опити за бебеправене. Дали е така и всичко нормално ли би протекло ?

# 8
  • Мнения: 8 999
Децата ми са с разлика 1г. и 3 мес. и двете са родени със секцио. Но тук става дума за трето секцио, все пак. Мисля, че трябва да се съобразиш със съвета на твоя лекар. Две години не са чак толкова много.

# 9
  • Мнения: 41
Разбира се че ще се консултирам с лекар .Просто ми беше интересно при другите жени как е.

# 10
  • Мнения: 363
Ами разликата между моите секциа е 13 месеца и ни6то ми няма,така 4е ако няма не6то по-пецифи4но-давайте!

# 11
  • Мнения: 237
моята докторка ми каза 2 години

# 12
  • Мнения: 4 615
Само гинекологът ти ще те ориентира правилно. Завсиси и  от това дали и как  са се възстановили тъканите. Не започвайте опити преди да сте се консултирали все пак става дума за трето секцио.

# 13
  • Мнения: 9 429
Само лекаря ще ти каже точно кога.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 028
Попитай лекарят си...най-точно ще те посъветва... хубаво е поне година да мине между раждането и следващото зачеване, най-добре две... в общият случай...
Ти имаш достатъчно време  съвсем спокойно да забременееш и родиш 3-то дете... че и четвърто ако искаш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт