ФЕВРУАРИ слънчев ще блести и от радост майчино сърце трепти (46)

  • 18 897
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 187
Ауууу, Ника, какво "грозно" бебе ......

Ще те пречукам Mr. Green, Макс е толкова сладичък  Heart Eyes....Мммм

# 16
  • Мнения: 7
Ехо, имам съобщение от Мепофка:

"Имаме си бебче, казва се Йован-Владислав, тежи 3250гр, дълъг е 51см и има руса коса."


Честито бебче на Мепофка! Да и е жив и здрав, умен и красив! smile3525

Иначе честит празник на всички, честито и на всички обебили се днес, връщам се да чета че днес имахме гости и въобще нямах време за компютъра.

# 17
  • Мнения: 3 718
Добррррвечер  Grinning

Честито на всички нови бебенца и майки  Hug  kyllmg

Ника, ако това твоето бебе е грозно, аз съм шведска състезателка по хвърляне на чук  Mr. Green

Ради, сега мернах кога си родила, би трябвало да сме се засекли във Вторао градска  newsm78 Ама да знаех как изглеждаш  Blush

Теа имаше малко нервен ден, но пък спа като пън на първата си разходка с количка. Но пък Алекс ме довърши с репликата " Няма да тормозиш моя татко" Още обмислям дали да не ги набия двамата за да ми мине яда.

Хи хи, току що забелязах, че Люсито на Мяуче е с гащериозон с мече, което аз съм проектирала  Party гот е като видиш хубаво бебе в твое произведение.

Последна редакция: нд, 14 фев 2010, 20:57 от Шаманката

# 18
  • София
  • Мнения: 55
Ника, ти на това ли му казваш грозно бебе?  Shocked Макс е такъв сладур, как да не го нагушка човек!  Hug

Честит юнак на Mepofka! Да е жив и здрав Йован-Владислав, само радост да носи на родителите си!   smile3525

# 19
  • Мнения: 4 187
Честито на Мепофка  Hug ! Живи , здрави и щастливи   bouquet !

Последна редакция: нд, 14 фев 2010, 21:05 от star

# 20
  • Мнения: 16
Здравейте момичета! Тази сутрин в 05:09 се появи на бял свят моята дъщеричка Боряна. Тежи 3200 гр.  и е дълга 52 см. Ние вече сме добре - като изключим премеждията снощи, но за тях друг път ... Отивам назад да чета!

# 21
  • Най-зеленият остров
  • Мнения: 50
Здравейте.
 newsm51 Да са живи, здрави, много усмихнати, по малко ревливи и много щастливи новите попълнения в нашата темичка.
Шомире, да ти е жива и здрава именничката  Hug . Много да те радва, а ти горе главата.   bouquet   bouquet   bouquet
Успех на всички майчета очакващи своите бебчета следващите дни. Благодаря за добрия тон на темата. Не пишех много, но ми вдигахте духа всеки път когато ви четях.   bouquet   bouquet   bouquet

# 22
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Добър вечер, момичета!!!

Коте   bouquet


Честити бебоци!!! Да са здрави и да носят мноооооооого радост и умивки на мама, тати, каките и батковците!!! newsm53

И да ви разкажа за моето раждане ... :
Започвам от сутринта, защото явно детето ни е чакало ... Simple Smile
На 7.02 сутринта у дома все още бяха изпрани само дрехите на бебка и нямахме никаква друга подготовка за появата й ... дойдоха приятели и направихме разместване, ходихме да купим скрин (така и не го сглобихме него ден), а вечертаааааа ... така дълго планираната фотосесия на тумбака ми Simple Smile (от месец и нещо вкъщи е професионалната фото техника на един приятел и все отлагахме за "утре" Simple Smile) Та това през деня ... в 10 вечерта си легнах, а мъжО остана на компа ... разбира се НИКАКВИ признаци за раждане (че беше и рано --> 20-тина дни преди термин)
Към 2 и 1/2 сутринта (на 8.02) почнаха болезнени и търпими контракции на 10-тина минути; мъжО стана в 3 и каза, че тръгваме, когато кажа ... ама моя отговор беше: "А то по-рано от обяд няма да стане!" В 3 и 1/2 контракциите станаха на 6 мин. и станах да се обличам ... в 3 и 45 бях в колата и потеглихме за МД ... стигнахме за 6 мин. , а последните контракции бяха през 4 мин Simple Smile ... влязохме в приемно и зачакахме да се обадят в родилна зала ... добре обаче започнаха напъните и се развиках, че ще им родя в коридора ... това в 4 и 5-7 мин. ... дойде акушерка и започна с глупавите въпроси за прием, а аз и отговарям, ходя, пъшкам и се събличам разхвърляйки дрехите си в коридора ... схвана, че няма време за прием и в 4 и 10-12 мин. бях вече в родилна зала Simple Smile След три напъна се появи ИРИНА Simple Smile в 4 и 20 мин Simple Smile
Та това е моето второ раждане Simple Smile
Малко набързо стана и явно на детето така - бързо - ще му върви --> така беше и изписването ... казаха ми, че ще ме изпишат в понеделник (15.02) заради ниското тегло ... в петък (12.02) педиатърката на визитация ме пита: "Искаш ли да си ходиш?" --> разбира се, че не искам да стоя в болницата Simple Smile (това в 10 и 30, а изписването започва в 12), а мъжО си забравил телефона вкъщи и не мога да го открия ... реших, че дрехите на бебун са готови ... Катя знае къде са и как да стигне до болницата ... и ще ме изпише само тя, а ще се приберем с такси и ще изненадаме в гръб всички  ... е ... не се получи, защото баща й се прибрал за телефона си тъкмо, когато тя излизала ... и ... стана традиционното изписване ... , ама пак като раждането ... набързо организирано Simple Smile
Сега само спим, папкаме (за огромно мое съжалени АМ) и ми се налага постоянно да я будя за ядене, че иначе ще спи денонощно май Simple Smile
Това е за сега от мен Simple Smile
Лека вечер!!!

Последна редакция: нд, 14 фев 2010, 21:23 от la vida loca

# 23
  • Мнения: 4 187
ruphy, честито   bouquet ! Много здраве, щастие и късмет на вашата принцеса Боряна !


la vida loca, много екстремно, браво  Grinning !

# 24
  • Мнения: 112
Мепофка, Руфи, честити да са ви рожбите - прекрасен ден са избрали Wink



Ейй, Ла Вида Лока, вярно си имала интересно и еспедитивно раждане - добре дошла вкъщи Simple Smile)

Рали, лекуваме се с традиционното - чай, инхалации, клеева тинктура, много течности, и един фервекс след кошмарната нощ...

Последна редакция: нд, 14 фев 2010, 21:30 от Memoria

# 25
  • Мнения: 40
Да са живи и здрави бебоците на Руфи и Мепофка!   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 55
ruphy да ти е жива, здрава и много щастлива малката Борянка!   bouquet

# 27
  • Мнения: 0
КОТЕ   bouquet
ЧЕСТИТА БОРЯНКА!ДА Е ЖИВА ,ЗДРАВА И МНООГО ЩАСТЛИВА.

# 28
  • Мнения: 7
Честита бебка, ruphy! Да е жива и здрава и много да те радва! newsm51

Някой питаше за забелването на пишонката. Аз нали съм изрод, на моя почти съм му е оправила. Още като се прибрахме при първото къпане я опънах здраво, то даже малко изкървя, но сега е почти готова. Все пак ми е интересно, мамите с опит да кажат как се прави и т.н., че не съм сигурна, че подходих по верния начин.
А днес с гостите, шест човека и после още двама, се изпиха 9 литра вино. Ядене на корем и т.н. абе шоуто продължава.
Ника, моя шушон имаше много силна жълтеница, направо се учудих, че ни пуснаха да си ходим, но тогава още не беше се развила напълно, иначе сигурно нямаше да ни пуснат. Първите няколко дни само спеше и почти не ядеше. После поне почна да се храни, за спане и сега си спи,пу-пу, жълтеницата уж му е минала, но склерите на очите му още ми жълтеят, егати жътеницата и чудото, след два дена сме на един месец и още не се е изчистила напълно.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Да са живи и здрави бебоците на Руфи и Мепофка!

Мерси, че го харесахте Макс, де да знам, на мен ми грознее засега.  Laughing Сигурна съм, че ще се очовечи впоследствие.  Grinning

Бръмби, баткото го пекоха на някаква лампа заради жълтеницата и много бързо му мина. Иначе и на Макс са му жълти склерите чак, малко ме плаши, но знам, че е нормално. Спи много, но поне яде, че и вода си пие даже.  Rolling Eyes
За пишока - мисля да забелвам постепенно докъдето може без болка и напъни след първия месец по време на къпане. Брат ми така оправи неговия син без драми за около два месеца.
Май от днес го хващат леко коликите, купих Инфакол и май ще го почвам.

Общи условия

Активация на акаунт