Любители на котки - тема 35

  • 49 422
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 608
Здравей Боби и тук  Hug
Ама каква сладка котарана си имаааш  Heart Eyes Хем чиста и прибрана, хем добър страж в дома  Laughing

# 676
  • Мнения: 1 286
Момичета, ние май си имаме проблем с аналните торбички.
Ако помните, писах тук, че си търка дупето по пода. Четох в dog.bg, че това е класически симптом за проблем с въпросните торбички. Освен това има един лепкав секрет, когато ходи по голяма нужда и много често си ближе дупето, което също били симптоми за този проблем.
Ще се ходи на вет тази събота, че по-рано не можем.
Ние сме свикнали вече (аман от болести  #Cussing out), но се надявам да не нещо сериозно. А и аз каквато съм паника.  Crazy
Ако някой е имал подобен проблем, да пише.

# 677
  • Мнения: 628
Здравей Ели, здравейте момичета

Ето да предаставя за протокола нашия Лео, кастриран на 6 месечна възраст, порода - Софийска страхлива ;-(, намерен 40 дни след сватбата ни - което приехме за знак Wink къпан в деня на намирането му (в кофа за боклук), от тогава - голямо "нет"...то хапче едва даваме, камо ли вода. Говори 3 езика - български, английски и от две години френски (пренесохме го с катуна), не беше виждал трева в 4 годишния си живот и като се пренесохме в къщата миналото лято - трябваха му 3 месеца да се отпусне и да излиза из двора. Два пъти го намирахме на улицата да обикаля около оградата, но не знае как да се прибере ... както е излязъл Wink Идват съседските котки, бая одран ходеше в началото, сега вече успява да спаси кожата, но не знае как да си "играе" - пазач голям е!

# 678
  • Мнения: 97
Привет и от мен Hug Надявам се, че приемате нови лапи:)
Да представя на бързо нашата котарана:
Казва се Емма, родена е на 10.10.2007 нялъде в Младост:)), порода Софийска скумриеста:)
Ето и малко снимки:
http://photo-cult.com/album.php?fld=4408
Със сигурност може да сте обсъждали, но сега намерих темата ви и се връщам назад, за да чета, та ако някой
може да препоръча хотел/място за няколко дни, където приемат и котки newsm78 Отваря ни се възможност
за кратка почивка към края на март и много ми се иска да ходим и с котарана- нашето 2ро  детенце ( имаме едно на месец и половина) newsm78
Гледам за баня си говорите- ние емма я свикнахме от малка, но общо взето със слушалката на душа я поливам , после шампоанче, пак поличвам и я суша със сешоара Mr. Green
Не винаги минава гладко, дърпа се, но не драска&мяучи, а накрая се шмугва някъде да се оближе цялата:)

# 679
  • Мнения: 70
Боби здравей и тук,голям красавец имаш.velv  и твоята е хубавица.

# 680
  • Мнения: 154
Добре дошли на новите софиянчета!
Аз Бекс го къпя в коритото на детето.Нямам проблеми,той сам си влиза вътре.Даже когато къпя малката се опитва да влезе при нея.А когато се къпем ние стои и мяука пред банята да го пуснем.
zila1,за аналните жлези имам опит с куче,но предполагам при котките е същото.Вета ги изчиства,процедурата е бърза и няма проблем.

# 681
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета, вие с какво режите ноктите на котетата?

Ние имаме ножички специални, но момчето в зоомагазина ни каза че можем и обикновена нокторезачка да позлваме, пробвахме и беше по-удобно няакак си, те специалните ножички нашите поне са като резачките за пури, като мини гилотина и на мен нещо не ми харесваше да боравя с тях. Най-важното е да знаеш колко да отрежеш че засегнеш ли живеца става лошо...

Да знам как да ги режа, но наистина с нокторизачка се цепят и затова не бих искала да я ползвам. Ще потърся подходяща ножичка.

А по-повод вирусите, за тези по животните не знам, но тези по хората съм убедена. На наши приятели сина им от както се роди всеки грип който минеше го хващаше и после с месеци не можеше да се оправи да сменя антибиотици, заминаха за чужбина и споделиха, че от както са там не е боледувал, а и там грипни вируси нямало. Та и от други хора съм чувала, че тези грипове само тук ги има. Явно са ограничени само за нашата страна, знам ли.  Wink Нали фармацевтичните компании трябва да печелят, а от здрави хора печалба няма.

# 682
  • София
  • Мнения: 6 924

А по-повод вирусите, за тези по животните не знам, но тези по хората съм убедена. На наши приятели сина им от както се роди всеки грип който минеше го хващаше и после с месеци не можеше да се оправи да сменя антибиотици, заминаха за чужбина и споделиха, че от както са там не е боледувал, а и там грипни вируси нямало. Та и от други хора съм чувала, че тези грипове само тук ги има. Явно са ограничени само за нашата страна, знам ли.  Wink Нали фармацевтичните компании трябва да печелят, а от здрави хора печалба няма.

Ами, точно обратното е, големите фармацевтични компании трябва да печелят от големи държави. Какво ще спечелят от една миниатюрна Българийка? Ако става на въпрос мен ме е хващал грип в чужбина, даже беше тази зима и мога да поспоря по въпроса  Wink

# 683
  • София
  • Мнения: 13 131
Kой спомена за къпане? Нашето последно къпане е от юли 2002  Mr. Green. Колко души трябват за процедурата? Четирима  hahaha. Един да натиска през врата към мивката/не към пода, защото е неудобно клекнал, а и е по-лесно да избяга изтезавания/, един да полива с подвижния душ, един да снима шоуто и един в бойна готовност, за да помага където има нужда  hahaha.





zila1, на Мъро му чистиха жлезите есента. При котките не се налагало като при кучетата, но при мързеливците се случвало. Много лесна, бърза и безболезнена процедура. За 3-4-5 минути най-много. Аз го държах и дори не се опита да бяга.

bobi40, velv, добре дошли! И Лео, и Емма са много сладки! Лео често ли използва само два от краката си?

И като стана въпрос за котешки езици все се каня да си записвам в коя страна на какво реагират. Определено нашето пис-пис не е разбираемо от котките по света  Mr. Green. Как е във Франция? А по американски?

velv, Емма пътувала ли е друг път? Имай предвид, че не всяка котка обича да пътува, а чуждото място ги стресира много. Ние водим Мъро често до Пловдив и му трябваше много време преди да свикне с апартамента и да го почувства като свой. Преди това се криеше под леглата и излизаше само нощно време да хапне и до тоалетна, а козината му стоеше сплъстена. По време на пътуването задължително повръща, а в началото се побъркваше и от страх. Може да се получи вместо да си починете, да си вгорчите почивката.

# 684
  • София
  • Мнения: 10 302

И като стана въпрос за котешки езици все се каня да си записвам в коя страна на какво реагират. Определено нашето пис-пис не е разбираемо от котките по света  Mr. Green. Как е във Франция? А по американски?


Мога да кажа само за руските писанки, реагират на Кис-Кис  Laughing

Лелеееее... как нямам търпение да си взема котето вече  Sick

velv, страхотна хубавица е Ема, а и фотографа не е за подценяване!

# 685
  • Мнения: 628
Таня67, французите ползват едно "кс" за котките, много ми е съскащо. Мац и "писи" не ги разбират френските котани, а женските на галено тук са "гросо минето", защото думата "минет" на френски означава малко и сладко момиченце в крехка възраст ..............  и е естествена за ежедневно ползване, познайте как гледаха мъжа ми в един софийски магазин, когато с приятел французин обсъдиха продавачката колко била сладка  #2gunfire #2gunfire hahaha
Нашия е научен на семейно "щракане" с уста, калко като за кончета, но е сигнал за прибиране и тича като луд. Иначе "ела, седни, не" и подобни ги разбира на трите езика Wink Така и мама, и свеки си "общуват" на собствените си езици с наш кот.

За пътуването мога да споделя, че на нашия му се случи за първо пътуване маршрута София - Бордо ( 3 дни с две нощувки)...тъй като е драма с хапчетата и не можем и до ден днешен да се справим добре, директно - държиме рука на очите да не види кошницата и го пъхаме, вие 20 минути на умряло и после спи 10 часа, не яде, не пие вода - нищо не желае, докато е затворен...после като стигнем в хотел - първо се разтоварва коте с тоалетна и храна, после сме ние на ред. Ходим си по ваканции с него, но само с кола, със самолет не сме опитвали, страх ме е, че няма да ми дадат кошницат ас мен в салона (защото е над 4 кг) и ще ми се скъса сърцето ако го оставя сам в товарното. Иначе по хотели е много печен - храни се, спинка, всичко е споко, като предупреждаваме за вратата да не оставят отворена персонала и прахосмукачка да не се ползва, че това му е ужас...

Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 12:41 от bobi40

# 686
  • Мнения: 1 286
Tаня, същите симптоми на описаните от мен ли имаше?

# 687
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета, вие с какво режите ноктите на котетата?

Ние имаме ножички специални, но момчето в зоомагазина ни каза че можем и обикновена нокторезачка да позлваме, пробвахме и беше по-удобно няакак си, те специалните ножички нашите поне са като резачките за пури, като мини гилотина и на мен нещо не ми харесваше да боравя с тях. Най-важното е да знаеш колко да отрежеш че засегнеш ли живеца става лошо...

Нашият ветеринар, както и хората от приюта, ни препоръчаха такива ножици и с тях режем ноктите. Казаха ни обаче, че резачките тип гилотина не се препоръчват, защото нацепват ноктите и могат да ги разкървавят (но разбира се в зоомагазина ще се опитат да ти ги продадат  Wink ) Нокторезачките за хора също стават, въпреки че и те могат да нацепят ноктите. Ние откакто сме взели мацата (година и половина) й ги режем с такава като на снимката, и не сме имали проблеми. Препоръчвам рязането на нокти  newsm10 Особено за гушкливи котета чиито нокти гадничко се закачат по пуловери, чорапогащници, одеала и т.н......
...................

А от къде намерихте такава ножица и колко струваше? Аз намирам само от този тип: http://www.zoocenter-shop.com/view_artc.php?id=786 http://shop.zoomania.org/Za-kotki/Aksesoari/507300-profipetGB-No … ica-za-nokti.html  http://shop.zoomania.org/Za-kotki/Aksesoari/507302-profipetGB-Nojica.html  Но тази първата от едната страна е извита, а от другата е равна. Предполагам, че няма да свърши работа!?  newsm78 Иска ми се наистина да си взема хубава ножица, която да не сцепва ноктите, то иначе няма смисъл да купувам, ще си ползвам нокторизачка.

# 688
  • София
  • Мнения: 13 131
Tаня, същите симптоми на описаните от мен ли имаше?

Не, той имаше проблем с костите и ставите. На прегледа му направиха и тази манипулация, защото събрания секрет можел да притиска нещо и от това да го боли. Имаше много секрет, но не това беше причината, а артрита и остеопорозата  Sad.

Браво на котарака-пътешественик  Hug. Нашият и той вече спи в чантата си, но в началото беше страшно. По време на целия път ревеше и дишаше с изплезен език. Но повръщането си остана. Не го храним часове преди пътуване, но въпреки това повръща. Аз си го обяснявам с нещо като морска болест от клатенето в колата.

А аз знаех и на гръцки, и на немски как реагират, но като не си записвам... Довечера ще си опресня за немския и ще пиша. Предлагам да си направим речник  hahaha.

Ето и една котешка песен/ да ме извинят тези, които вече са я чули във фейсбук или някъде другаде  Embarassed/   http://www.youtube.com/watch?v=Qit3ALTelOo&feature=player_embedded#

# 689
  • Мнения: 616
Ух при нас никакви пътувания! като ни се налага да заминем, предпочитам да ги оставим сами, с автоматични хранилки и поилки, че  иначе много се стресират, след последното кратко пътуване в кола после цял ден отгоре  ми, не се отделяха, ама постоянно,, стана, идват и ми лягат на краката, вляза в банята - стоят отпред и драскат....Имаше хора тук с болест причинена от стрес, Лейди Би ако не се лъжа, е сигурно е бил по -голям стреса, но аз съм си се наплашила и съм решила да не ги подлагам излишно, само ако наистина се налага.

Нашите 'американчета' на пис пис само разбират. И на отварянето на хладилника  Mr. Green Иначе и американците правят едно кс кс странно, котките даже не им прави впечатление...Иначе като им се карам, и на български и на английски разбират Laughing

Да вземем и такива ножици ли сега...нашите гилотинените бяха от вета! ама честно казано нацепване не сме забелязали... newsm78

 tania67 вий сте голяма одисея хаха!

Привет на новите котета  Hug

П.П. не ми се вярва само в БГ да има грип хич даже...грип навсякъде си има! И фарм. компании наистина имат повече изгода от големите, 'бели' страни, по-голяма покупвателна способност...ето за пример, покрай истерията със свинския грип в САЩ масово , ама масово се ваксинираха всички поред!

Общи условия

Активация на акаунт