Декларацията за напускане на страната

  • 141 776
  • 786
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 927
alleicha, пропуснала съм въпроса ти. От какви точно насоки се нуждаеш, за започване на дело? Не мисля, че ще се справиш без адвокат и по-полезно би било с такъв да разговаряш, ще ти даде повече съвети от тук. Но ако с нещо мога да помогна, заповядай.

# 106
  • Мнения: 818
Момичета   bouquet,
виждам че имате опит,та да питам и аз тук,имам декларация,в нея пише безсрочна и всички екстр  Whistling ,но данните на ЛК са от старата ми карта,мислите ли ,че това я прави невалидна декларацията?

# 107
  • Мнения: 2 927
Не е невалидна, защото личните документи се подменят. Но това не значи, че няма да имаш проблеми с някой бюрократ на границата.
Ако се наложи да сменяш декларацията, вписвай вътре само ЕГН.

# 108
  • Мнения: 128
момичета да ви попитам след каква годишнина на детето се дава декларация за напускане от страната, тъй като ми казаха че моето което е на 4г. е малко и може да му се даде декларация за 1г.
  bouquet

# 109
  • Мнения: 2 927
petiaR, въпросът е малко неясен, но декларация за напускане на страната може да се дава на всяка възраст на детето. Дори и за бебе. И няма пречка тя да бъде безсрочна.

# 110
  • Мнения: 128
обадих се в нотариална кантора, и попитах дали трябва декларацията да е безсрочна или трябва да е срочна, те ме попитаха на колко години е детето, аз казах на 4г. , а те ми отговориха за толкова малко дете, не може безсрочна декларация , най дългия период може да е една година

# 111
  • Мнения: 2 927
     За първи път чувам, но може да има някаква промяна в закона. Ще проверя, но днес ми е невъзможно. Ако друг не ти отговори, ще ти пиша утре.

     Допълвам: petiaR, няма такова изискване, посочено в закона. Разпоредбата последно е изменяна през м.12.2010 г., но срокове не са поставени. Не ти ли казаха от кантората на какво се позовават? Много странно ми звучи.
     Дано се включи и Мандаринка. Тя сигурно ще има информация, ако нещо се е променило в правилата.

Последна редакция: пн, 04 апр 2011, 16:25 от Хърмаяни

# 112
  • Мнения: 448
Не съм чувала за такова ограничение, и ми се струва невъзможно да е въведено такова нещо.
Аман от тия нотариуси. Напиши си я безсрочно, пък да видим как няма да я заверят.

# 113
  • Мнения: 513
сега идвам от адвокатката си ...тъй като БНД отказва категорично, другия месец ще пусна и аз дело със същия характер- напускане на страната и паспорт!
Паспортите ..за колко години ги правят ...

# 114
  • Мнения: 1 931
Паспортите са валидни за 5 години, ако съм разбрала правилно въпроса.

# 115
  • Мнения: 513
да.балгодаря! Simple Smile малко странно го зададох Embarassed

# 116
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Не съм чувала за такова ограничение, и ми се струва невъзможно да е въведено такова нещо.
Аман от тия нотариуси. Напиши си я безсрочно, пък да видим как няма да я заверят.

Работя в нотариална кантора, където почти ежедневно заверяваме подобни декларации. Разбира се, че родител може да даде декларация-съгласие дори за новородено.

Аз мога да посъветвам родителите, които сами си пишат декларациите, да не вписват паспортни данни на детето и на родителя или придружителя, в полза на когото се издава декларацията, а само три имена и ЕГН (ако е чужденец - дата и място на раждане и гражданство). Така дори да се загуби или смени паспорт или лична карта, декларацията продължава да е в сила, ако изрично не е посочен срок в нея. Данни от паспорт и лична карта се вписват само за родителя, даващ съгласието си детето му да напуска страната само или с придружител.

ПП При заверката на декларацията задължително се показва акт за раждане на детето, с което се удостоверява родителството.

Последна редакция: ср, 06 апр 2011, 22:28 от Форест Гъмп

# 117
  • Мнения: 134
Някой има ли опит с декларация за емиграция в чужбина? И как стоят нещата, ако БНД-то откаже да се разпише? Съществува ли вариантът със заместване на съгласието му от съда?

# 118
  • Мнения: 2 927
HUGG, декларацията е същата. Но ако бащата откаже да я подпише, съдът много трудно дава съгласие за постоянно пребиваване на детето в чужбина. Ако е съгласен, добре би било да уточните и промените режима на свиждане с детето, и как ще се осъществяват контакти с таткото.

# 119
  • Мнения: 134
Хърмаяни, имам подписана декларация за напускане на страната до навършване на 18 г. на детето. Но доколкото разбрах с нея не може да се емигрира в чужбина. И тъй като ми се отваря възможност за живот навън, искам да знам как стоят нещата със съгласието или по-точно несъгласието на БНД. Ако приемем, че той не се съгласи детето да емигрира и аз подам иск в съда за съгласие има ли вероятност за положителен резултат? (Извинявам се, ако не се изразявам правилно  Embarassed )

Общи условия

Активация на акаунт