Декларацията за напускане на страната

  • 141 689
  • 786
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 70
Имам един въпрос относно такива декларации......
Моля за извинение, ако не е това правилното място.
След като приемат нашата мила родина в Шенген няма да е необходима подобна декларация, нали така?
И по-конкретно  - ако примерно си честитим юни месец, че сме вече част от групата Шенген, означава ли, че още от юни ще може да се пътува свободно, без съгласието на другия родител?

# 136
  • Мнения: 2 927
И по-конкретно  - ако примерно си честитим юни месец, че сме вече част от групата Шенген, означава ли, че още от юни ще може да се пътува свободно, без съгласието на другия родител?
Да, в рамките на ЕС. Защото ако сме част от Шенген няма да съществува граничен контрол между България и Гърция и България и Румъния /ако не задържат някои рестрикции, заради бежанците, както се случва в момента във Франция/.
За всяко друго преминаване на българска граница, декларация ще е нужна.
Не знам как ще уредят въпроса с летищата.

# 137
  • София
  • Мнения: 70
И по-конкретно  - ако примерно си честитим юни месец, че сме вече част от групата Шенген, означава ли, че още от юни ще може да се пътува свободно, без съгласието на другия родител?
Да, в рамките на ЕС. Защото ако сме част от Шенген няма да съществува граничен контрол между България и Гърция и България и Румъния /ако не задържат някои рестрикции, заради бежанците, както се случва в момента във Франция/.
За всяко друго преминаване на българска граница, декларация ще е нужна.
Не знам как ще уредят въпроса с летищата.
Hug Благодаря за бързият отговор. Мен ме интересуваше конкретно за Гърция Simple Smile

# 138
  • Italia
  • Мнения: 1 059
И аз се чудя за летищата... Пътувала съм между две шенгенски държави със самолет, нямаше даже паспортна проверка. Миналата година обаче на Летище София ми поискаха декларацията още на чек-ин на багажа. За всеки случай ще е добре поне половин година след приемането ни да си носим декларациите, че току-виж пак остане някой неразбрал служител...

# 139
  • Мнения: 3
здравейте,имам един въпрос...надявам се че някой ще ми помогне.искам да отида с детето си в втория ми мъж на екскурзия в чужбина......но бащата на дете то ми(първия ми мъж)не иска да ми направи пълномощно за извеждане на детето извън БГ.....какво да направя.. newsm78

# 140
  • Italia
  • Мнения: 1 059
maia809, никакъв шанс ли няма да се съгласи бащата? Има ли някакви основания или поне обяснение защо не пуска собственото си дете на екскурзия? Винаги можеш да заведеш дело за разрешение от съда, но момичетата казват, че е дълъг процес, отнема няколко години. Опитай с мирни средства, а ние ще ти стискаме палци  Peace

# 141
  • Мнения: 75
И аз се чудя за летищата... Пътувала съм между две шенгенски държави със самолет, нямаше даже паспортна проверка. Миналата година обаче на Летище София ми поискаха декларацията още на чек-ин на багажа. За всеки случай ще е добре поне половин година след приемането ни да си носим декларациите, че току-виж пак остане някой неразбрал служител...
Много лесно ще се реши проблема с летищата. Самолетът София - Париж примерно ще каца на съвсем различен терминал(от тези самолети които пристигат от страни извън Шенген) , където няма нужда пътниците да показват паспорти при пристигане. Същото се отнася и за заминаването.


Последна редакция: ср, 04 май 2011, 20:35 от Roscoe

# 142
  • София
  • Мнения: 672
здравейте,имам един въпрос...надявам се че някой ще ми помогне.искам да отида с детето си в втория ми мъж на екскурзия в чужбина......но бащата на дете то ми(първия ми мъж)не иска да ми направи пълномощно за извеждане на детето извън БГ.....какво да направя.. newsm78

Моят бивш мъж се опита да не ми даде декларация тази година - дава ми я година за година, защото се страхува да не взема детето и да не избягам на някъде, което е безумно, защото аз изкарвам детето поне 2 пъти в годината с едногодишна декларация, която ми дава, и той дори не разбира. Аз лично дадох на детето да му се обади по телефона и да му я поиска и на него не отказа, запазих час при нотариус и отидох с декларацията, на която той само се подписа. Не е много редно, но нямаше начин - Бях платила за екскурзията вече.

Момичета, искам друго да попитам. Възможно ли е БНД да ми даде декларация за съгласие за неограничено време (ако поиска) или такава декларация няма юридическа стойност и не минава на границата? Много мисля да го притисна да ми даде такава, за да не обяснявам всяка година, че детето трябва да ходи на море...

# 143
  • Мнения: 75
Maruma, да, възможно е БНД да ти даде такава безсрочна декларация, само трябва да се впише, че декларацията важи до навършването на 18 годишна възраст на детето. БНД даде на майка ми такава, а на мен отказа.....  #2gunfire

Последна редакция: ср, 04 май 2011, 23:44 от Roscoe

# 144
  • София
  • Мнения: 672
Roscoe, мерси за отговора, догодина ще го изнудя.

А твоят наистина е за  #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 145
  • Мнения: 75
Maruma, дано твоят да се съгласи за безсрочна декларация, че иначе ще се наложи да ходите на съд. При мен що годе беше лесно, тъй като БНД живее в чужбина и го обявиха за изчезнал. Само дето на съдийката много не и хареса идеята, че смятаме с детето ми да живеем в чужбина и не е ясно дали ще получа правото да извеждам детето само с мое съгласие и да му изкарам паспорт. Трябваше да кажа, че ще ходим на екскурзии.....  Thinking

# 146
  • Мнения: 6
Някой има ли опит с декларация за емиграция в чужбина? И как стоят нещата, ако БНД-то откаже да се разпише? Съществува ли вариантът със заместване на съгласието му от съда?

Zdraveite, momicheta! Nova sam tuk, zatova molya, da mi prostite, ako ne se spravyam dobre s publikacii i pravilno izbrana tema.

Vzemam povod ot citata po-gore, zashtoto az i dashterya mi sme veche polovin godina v chujbina s vizi za edna godina. Predstoi ni da kandidatstvame za postoyanno prebivavane i kakto se doseshtate shte mi e neobhodimo saglasieto na bashtata za tova. Cheta noviya Semeen kodeks - 127(1) i se kolebaya dali ako postignem sporazumenie, no go zaverim notarialno shte ima sashtata sila kato ytvardeno ot sad. Za sajalenie mislya, che otnoshenoyata po povod roditelskite prava i mestojiveeneto na deteto tryabva da badat reshavani samo po sadeben red, pak dori i sas sadebno sporazumenie, za da imat legalna stoinost taka da se kaje.

Molya vi, ako imate takav opit, spodelete...

# 147
  • Мнения: 6
Iskah samo da dobavya, che se opitvam da izhodya s predlojenie na bashata za sadarjanie na sporazumenieto, no sam mnogo pritesnena otnosno rejima na svijdane - nie sme na drugiya krai na sveta i dori vednaj godishno za 10 dena shte mi e trudno da obeshtaya.... Tarsih sadebni resheniya za tova, no bez razultat... Ta ne znam kak sadat bi precenil dali e v interes na deteto i ne se narushavat pravata na bashtata da go vijda, ako napisha 10 dena prez mesec yuni vsyaka godina ili vsyaka vtora godina da dovejdam deteto v BG za lichen kontakt s nego, kakto i vsyaka godina po kolednite ili novogodishnite praznici toi da idva da vijda deteto (tazi vtorata vazmojnost sam sigurna, che toi nyama da ya oceni, zashtoto patuvaneto e mnogo skapo...)....
Mnogo blagodarya predvaritelno za vsyako spodeleno mnenie i pomosht sas savet i primer.

# 148
  • Мнения: 253
Здравейте момичета! Вчера "татито" ми подписа пълномощно до 18г на децата! До тук ок!
Проблема ми е че на него пише:
 моите имена, постоянен адрес и ЕГН,
 неговите имена и ЕГН
и това на съответното дете и ЕГН, нотариуса се опита да ни обеди че трябвало и номер ЛК да се впише, а аз от темата тук знам че не е нужно и при евентуална смяна на Картата може да има проблем! Та идеята ми е има ли мама която е извадила паспорт на детенце  с пълномощно без да са упоменати номер на ЛК?
Благодаря на отзовалите се!

# 149
  • Мнения: 1 196
Аз, даже и адрес няма, пише само в кой град съм родена и в кой живея.
Номер на ЛК или паспорт няма никъде   Peace

Общи условия

Активация на акаунт