Декларацията за напускане на страната

  • 141 811
  • 786
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 927
Нотариусът е отбелязал в регистъра си имената на детето. Ще се направи добавка в съществуващата декларацията, той знае как да я отрази. Не става дума да се пише и подписва нова. А и щом пропускът е негов и той я е изготвил, не би трябвало да ви иска пари за услугата. Новата декларация би означавала ново плащане.

# 211
  • Мнения: 2 309
Искам да попитам...безсрочна декларация за сина ми издадена преди развода и преди да изтече първият паспорт на детето,важи ли?

# 212
  • Мнения: 28
Много ви благодаря утре ще отида да ми го оправи че заминаваме във вторник, дано да минем без проблем че малкия много се вълнува.

# 213
  • Мнения: 277
Добър вечер на всички!
Случайно попаднах на темата и то точно навреме. Изчетох я почти цялата. Но май не намерих отговор на въпроса ми. Ние не сме разведени с мъжа ми, но той не живее в БГ, остави ни и тръгна да си търси щастието с друга жена. Не мисля, че би ми отказал подобна декларация, но аз не искам да "опирам" до него за каквото и да било. Ако искам да ида на екскурзия с децата, трябва ли ми декларация от баща им? И ако излизаме само в ЕС (Гърция и Румъния) пак ли трябва деклареация-съгласие от него? Поиска ми и копие от акта за раждане на бебето ни, но аз отказах да му го дам... може и да изпадам в параноя, но може ли копие от акта за раждане на детето да се използва с някакви "лоши" цели и намерения от бащата (или който и да е друг, сдобил се с него)? Т.е. хем се чувствам гузна, че се заяждам с мъжа ми, хем пък не искам да му давам "ей тъй" документи на децата... Не знам дали не е пуснал молба за развод, не знам дали е тръгнал да се жени с другата жена (и тя е българка, но живее с него в чужбина, заедно избягаха).. изобщо имам ли основание да се страхувам, че той може да действа подмолно....??? Не е някакъв звяр, но все пак...
Предварително благодаря!

# 214
  • Мнения: 2 927
     Рожбо, важи декларацията. Номерата на паспорта пише ли ги в нея?

     MammaT, всеки родител може да се снабди официално с дубликат от акта за раждане на детето си от съответната община. Отказът ти е бил безсмислен. Бащата на децата има същите права като теб, нищо че не живее с тях. Не виждам какво би могъл да направи с едно копие.
     Иначе ти трябва декларация за пътуване в чужбина, или решение на съда за заместващо съгласие. Същото важи и за снабдяване с паспорти на децата, ако нямат такива или срокът им изтече. Не можеш сама да се снабдиш. Трябва той лично да присъства, или да ти даде декларация, или да имаш решение за заместващо съгласие. Последният вариант е скъп и бавен. Води се дело.

# 215
  • Мнения: 2 309
Цитат
Рожбо, важи декларацията. Номерата на паспорта пише ли ги в нея?

Да!Сега е с нов паспорт,но аз съм със същата фамилия...

# 216
  • Мнения: 277
Хърмаяни, благодаря!

# 217
  • Мнения: 2 927
Цитат
Рожбо, важи декларацията. Номерата на паспорта пише ли ги в нея?
Да!Сега е с нов паспорт,но аз съм със същата фамилия...
     Не би трябвало да имаш проблеми, но ако удостоверението за раждане на детето не е прикрепено към декларацията, задължително вземи със себе си поне едно копие - за предпочитане заверено. Никога не се знае как ще ни изненадат граничните власти. Тях не ги интересува дали си омъжена или разведена с бащата на детето. Впрочем, по някои гранични пунктове вече има практика, родител на който са присъдени правата, да пътува само с брачното решение (в страни от ЕС). Но не е утвърдена. така, че носи и един препис с теб.

# 218
  • Плевен
  • Мнения: 714
Здравейте момичета!
Живот и здраве и ние ще пътуваме Simple Smile Разведени сме с таткото , той уж е съгласен да отидем при нотариус , за да ни разреши да напуснем БГ. Въпросът ми е разрешение за постоянно пребиваване - да си останем там , по един или друг начин да получим гражданство , пак ли е просто един документ , който той подписва или има и други процедури ?
Благодаря предварително на отзовалите се   bouquet

# 219
  • Мнения: 2 927
Декларацията за излизане от България служи пред българските гранични власти. А въпросът който задаваш касае законодателството на съответната държава. Добре е да се информираш, преди да заминеш. И да се снабдиш със заверен превод на всички документи на съответния език.

# 220
  • Бургас
  • Мнения: 4 065
Здравейте момичета!
Живот и здраве и ние ще пътуваме Simple Smile Разведени сме с таткото , той уж е съгласен да отидем при нотариус , за да ни разреши да напуснем БГ. Въпросът ми е разрешение за постоянно пребиваване - да си останем там , по един или друг начин да получим гражданство , пак ли е просто един документ , който той подписва или има и други процедури ?
Благодаря предварително на отзовалите се   bouquet
ако е склонен, накарй го да напише една декларация за излизане извън Бг за нашата гранична полиция и още една с текст, че е съгласен детето ме да живее постоянно в еди-коя си държава, да кандидатства за съответното гражданство и ти да го представляваш изцяло пред всички органи като баща

# 221
  • Плевен
  • Мнения: 714
ако е склонен, накарй го да напише една декларация за излизане извън Бг за нашата гранична полиция и още една с текст, че е съгласен детето ме да живее постоянно в еди-коя си държава, да кандидатства за съответното гражданство и ти да го представляваш изцяло пред всички органи като баща

Така като чета едва ли ще стане. Аз си мислех , че мога да го вместя в една декларация - нещо от рода , че разрешава пътуване и пребиваване . Ако му искам отделно ще се стресне Simple Smile А аз самата още не съм решила дали искам да остана там.

И още едно питане имам относно необходими документи. След развода си върнах фамилията , а в акта за раждане съответно съм със старата. Мога ли да мина с решението от развода или за по-сигурно да си извадя още документи ? Има вариант за идентичност на имената и за родствени връзки ...

# 222
  • Мнения: 513
Здравейте:) имам  трудов договор към чужда фирма и ми се налага да  ходя   по работа в друга държава.
Немислимо е да искам декларация от бащата, за това искам да  пуска искова молба за заместваща съгласие...Колко време се точи това дело? Какъв е средния адвокатски хонорар? Възмоно ли е Съда да ми даде безсрочна декларация...

Лека вечер!

# 223
  • Мнения: 7 325
Моето дело се точи две години, но сега съдиите имат много повече опит с такива дела и нещата вървят доста по бързо. Струваше ми 350 лв. адвокатски хонорар и 120 лв. служебен защитник за БНД ( Пловдив ). Съдът ще ти даде безсрочно разрешения, но помисли и за възможност за подновяване на паспорта на детето за да не стане като при нас, и друг път съм писала - преди бяхме затворници в България сега сме затворници в чужбина.
Успех.

# 224
  • Бургас
  • Мнения: 4 065
Здравейте:) имам  трудов договор към чужда фирма и ми се налага да  ходя   по работа в друга държава.
Немислимо е да искам декларация от бащата, за това искам да  пуска искова молба за заместваща съгласие...Колко време се точи това дело? Какъв е средния адвокатски хонорар? Възмоно ли е Съда да ми даде безсрочна декларация...

Лека вечер!
заведох такова дело в началото на юни, още нямам дата за заседание, но все пак аз нацелих и лятната ваканция на съда, иначе в молбата съм писала - за издаване на паспорт и пътуване безсрочно -до навършване на пълнолетие, иначе от съдията зависи... 

Общи условия

Активация на акаунт