Декларацията за напускане на страната

  • 141 700
  • 786
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 159
здравейте, искам да попитам от кой линк мога да си принтирам Инструкцията на Гранична полиция, нещо не я намерих Rolling Eyes
Изчетох ви, но до колкото разбрах никой не дава 100% гаранция за това, че няма да ми направят проблем, че декларацията ми е от преди 6месеца, тъй като в нея пише "..... да пътува с майка си ....... ....... , извън територията на Република България до всички държави без ограничение. "
Не знам защо нотариуса е решил, че това без ограничение изчерпва всичко Rolling Eyes, но като ви чета по-горе се оказва, че не е така Sad
За това мисля да разпечатам за всеки случай инструкцията и да питам за началник на смяната ако стане проблем.

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 4 025
в инструкцията на Гранична полиция само се казва, че трябва да има нотариално заверена декларация от родителите, не се споменава за срок, така че няма да имаш проблеми, щом пише без ограничение

# 257
  • София
  • Мнения: 4 493
barabana моята декларация е с подобно съдържание като не пише че детето трябва да пътува с майка си, а само че той дава разрешение на дъщеря си ....... да напуска страната без ограничение и най-отдолу пише че декларацията важи до навършване на пълнолетие на дъщерята .........
Имам декларацията от около 4 години и детето е напускало страната с мен, само с родителите ми , а миналата година замина сама за Мюнхен /само с назамен придружител на авиокомпания Луфтханза/ - не сме имали проблем.
Ако искаш за твое успокоение мога да ти пусна пълният текст на лични  Peace

# 258
  • Мнения: 2 159
благодаря момичета Hug
аз няма как да правя нова, таткото е далеч, а нямам време да чакам,така че действам с тази,просто се чудех как да се подготвя ако нещо се заядат, за това питах за кодекса, но явно няма смисъл да го разпечатвам....

# 259
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Идвам да ви се похваля. Спечелих дело за заместено съгласие и вече имам пълни права над детето си. Мога да му издам сама паспорт, да не искам съгласието на баща му за абсолютно нищо. Детето ми днес кацна в Лондон и бързам да ви се похваля. Изчаках до последния момент защото ме беше страх до последно. Баща му не се яви на делото, отказа да вземе призовката и съдията води делото без него като доказахме, че той живее на този адрес но се крие. Самото дело мина много леко, аз бях под напрежение през цялото време но всичко мина. Само едно мога да посъветвам всички които се борят за да освободят малките ни заложници - Борете се до последно, държавата е на наша страна когато се борим за доброто на децата си. Баща му не го е търсил от 6 месеца, нито се е обаждал да попита как е но въпреки всичко не го пусна. Ако някой иска повече информация моля пишете ми на ЛС аз когато имам възможност ще отговарям. Сега съм истински щастлива, че преборих ината на баща му и най-вече, че си гушкам моето съкровище  Hug Hug Hug

# 260
  • София
  • Мнения: 6 477
Меги, честито! Хубаво е, че детенце вече е при теб! Успех и лека и слънчева садмица!  bouquet

# 261
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Меги поздравления и от мен  bouquet, пожелавам едно незабравимо олимпийско лондонско лято!

# 262
  • Бургас
  • Мнения: 4 025
супер, дано скоро и аз да ви последвам, вече имам назначен служебен адвокат за бащата

# 263
  • Мнения: 2 159
здравейте искам да споделя, ако за някой е полезно
пратих тук запитване http://www.nsgp.mvr.bg/contactus.htm и ми отговориха писмено на бланка с рег.номер и име на този, който е отговорил:
"...Във връзка с Ваше писмо от 13.03.2012 г., Ви предоставям следната информация:
Уведомявам Ви, че няма законово регламентиран срок, ограничаващ действието на нотариално завереното съгласие за пътуване в чужбина на малолетни и непълнолетни български граждани. Срокът на валидност на писменото съгласие е в зависимост от изразената от декларатора воля.
След като в текста на съгласието за пътуване не е посочен изричен срок или период на действия,  както и декларатора не е оттеглил даденото съгласие за пътуване, същото е валидно, независимо от датата на издаване.   "
Ще си го запазя и разпечатам. Чаках отговора около седмица, но е съвсем официален, така че ако има някой съмнения може да попита.
Поздрави Hug

# 264
  • София
  • Мнения: 6 477
А, сега разбирам защо някои нотариуси са изфабрикували бланки, които попълваш. Но там има конкретно излизане с конкретни дати и после естествено, че не важи безкрайно това пълномощно...

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 4 025
че какво са виновни нотариусите, бланките са само за тези, които ги мързи сами да си напишат декрацията,  за крайна дата може да се попълни  датата, когато детето навършва 18г.   и пак ще важи дотогава, не виждам къде е проблема

# 266
  • София
  • Мнения: 6 477
Като отидох при нотариус и ме питат за какво съм и те казват - ей това попълвате. Опитах с моя си бланка - ми не можело....Не ми се търсеше друг нотариус, понеже бързах много...

# 267
  • София
  • Мнения: 4 493
Като отидох при нотариус и ме питат за какво съм и те казват - ей това попълвате. Опитах с моя си бланка - ми не можело....Не ми се търсеше друг нотариус, понеже бързах много...

 #Crazy сериозно ли не ти дадоха да завериш нотариално твои си текст ? На мен преди време ми предложиха те да ми я напишат щот щяла да бъде по-добре юридически издържана и аз отказах - казах че или така ми я заверяват или отивам в кантората отсреща и те я завериха като ме гледаха на криво

# 268
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, и още повече страшно бързах. Нотариусите работят някъде до към 17,00 следобед, което значи, че препусках като бясна до най-близкия ми такъв. И даже ми обясниха, че ми правят услуга като работят по-дълго заради такива закъснели като мен. Обаче те си имали образец, който заверяват щото така трябвало. Аз не съм юрист и не знам, че има безсрочни пълномощни - никой до сега не можа да ми отговори на този въпрос и така.

# 269
  • София
  • Мнения: 4 493
Ами за тях е по - добре като ходиш и за всеки отделен случай правиш нова декларация, съответно те си събират таксата.

Общи условия

Активация на акаунт