Декларацията за напускане на страната

  • 141 800
  • 786
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 513
момичета, моето дело за паспорт и пътуване на детето свърши благополучно, отне ни почти една година, но накрая всичко завърши добре

Честито!!!:) какви мотиви изтъкна в  исковата молба?можеш ли да споделиш опит:)

# 286
  • Бургас
  • Мнения: 4 064
ами трябва единствено да докажеш, че е в интерес на детето да пътува - аз писах, че имаме близки роднини в чужбина,  които многократно ни канят на гости, че от малък учи английски и искам да го пращам  на курсове в чужбина, че в днешно време постоянно се организират екскурзии в чужбина от училище и на детето му е много мъчно, че не може да отиде, ако спортувате нещо - може да кажете че ходи на състезания в чужбина и изобщо разни такива неща в този смисъл... разбира се преувеличавате и леко измисляте, за да е по-драматично... никой нищо не може да провери, просто водите свидетели, които потвърждават тези неща, според възрастта на детето - моят е на 9г.

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 10:12 от asya02

# 287
  • Мнения: 513
Благодаря ти Simple Smile

# 288
  • София, център
  • Мнения: 686
Здравейте,

И аз съм с проблема - Създателя не иска да даде/подпише декларация за напускане пределите на Бг на детето ни  /разведени сме и правата са присъдени на мен/.

Въпроса ми е:

В моя полза ли е, че той не живее на адреса посочен в личната му карта, не знам къде живее, не знам къде работи... и ще е неоткриваем за системата? - това наистина е така, няма нищо, никъде на негово име, не се води на работа... длъжник скрит-покрит...

Дали по-бързо ще преминат нещата по съдебното дело за заместване липсващото съгласие на БНД, тъй като няма да се яви при нотариуса при покана, нито ще разбере за изпълнително дело... призовките ще отиват там където него го няма и няма кой да му каже, а ще се водят за връчени като ги залепят на входната врата.
 / На адреса където се води че живее, апартамента е даден под наем, той не е негов а на майка му, която няма да му предаде призовката, тъй като не го е виждала от година, не поддържа контакт с него и е на моя страна/?


Благодаря за отговора предварително
Хубав и усмихнат ден

 Simple Smile

Последна редакция: вт, 15 май 2012, 15:01 от adiland

# 289
  • Мнения: 513
Определено е в твой интерес...ние 2 дело печелим, защото таткото  не си получава призовката.Единствено това ще те забави във времето( 8-9 месеца) и ще те натовари евентуално  с пари за служебен адвокат, но мисля, че при това дело не е нужен...

Успех!

# 290
  • Бургас
  • Мнения: 4 064
да, и при нас беше така, на постоянния му адрес никой не получи призовката, залепиха уведомление, което стои 2 седмици и ако в този срок не се яви да получи призовката, съдът назначава служебен защитник, на който плащаш 150 лева

# 291
  • София, център
  • Мнения: 686
Благодаря    bouquet

# 292
  • Мнения: 2
Здравейте! Моят син ще пътува в чужбина на обменни начала. Знаете ли как стоят нещата с тези декларации при един починал родител? Предварително благодаря!  bouquet

# 293
  • Бургас
  • Мнения: 1 638
Здравейте! Моят син ще пътува в чужбина на обменни начала. Знаете ли как стоят нещата с тези декларации при един починал родител? Предварително благодаря!  bouquet
С копие от смъртния акт, отивате при нотариус, Вие се подписвате и на двете места.И задължително данните на придружителя /трите имена и ЕГН/ ако ще има такъв. Оригинала с копието от акта в детето когато тръгва.

# 294
  • Мнения: 4 458

момичета, моето дело за паспорт и пътуване на детето свърши благополучно, отне ни почти една година, но накрая всичко завърши добре

Поздравления!


adiland, успех. До колкото знам ако не получи призовка и не се яви в съда се дава името му в Държавен весник, ако и тогава не се появи всичко е решено в твой интерес. Той доказва по този начин, че хич не го е еня за детето, защото няма и да се е обадил да се видят, няма да е платил издръжка (евентуално)...

# 295
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Здравейте! Моят син ще пътува в чужбина на обменни начала. Знаете ли как стоят нещата с тези декларации при един починал родител? Предварително благодаря!  bouquet
С копие от смъртния акт, отивате при нотариус, Вие се подписвате и на двете места.И задължително данните на придружителя /трите имена и ЕГН/ ако ще има такъв. Оригинала с копието от акта в детето когато тръгва.

Много се извинявам за деликатността на темата, но ми е интересно това от личен опит ли го пишете или си мислите, че така трябва да бъде? Работя в нотариална кантора и не мога да си представя чисто технически как ще стане удостоверяването на подпис от името на починал човек. Какво пише на щемпела за втория подпис?

Иначе при нас практиката е - нотариално се заверява декларация от живия родител и отделно заверяваме копие от смъртния акт на другия родител ако клиентът пожелае.

# 296
  • Бургас
  • Мнения: 1 638
В нашата декларация има две полета за подпис. Накараха ме да напиша собственоръчно: лично и като пълномощник... имената на бащата... и най-отдолу се подписах на Декларатор 1 и 2. Формата им е такава, не знам дали е правилна, но с нея детето излезе извън страната.
За придружител написахме само един от учителите, в последния момент му се отложи пътуването и правихме нова декларация,като изброихме всички учители и придружители по проекта.

# 297
  • Мнения: 1
zdraveite..bremedna sam v 7 mesec vlqzoh predi nqkolko dni i sam na 17 i iskam da popitam kakvi dokomenti sa mi nujni zada zamina za ispaniq molqvii pomognete mii

# 298
  • Мнения: 2 927
     Десислава, омъжена ли си? Ако не - независимо, че си бременна, ти трябва декларация от двамата ти родители, че ще пътуваш сама и паспорт. Ако си омъжена - носи със себе си заверен препис от удостоверението за граждански брак.
     А кога ще пътуваш, преди или след раждането на бебето? Бащата ще го припознае ли? Ако ще пътуваш след раждането и бащата го припознае - ще ти трябва и неговото съгласие за бебето, в случай че пътуваш сама.
     ПП Във форума е задължително да се пише на български език, на кирилица. Рискуваш да ти изтрият постовете, ако пак пишеш на латиница.

# 299
  • Мнения: 4 458
Предполагам, че Desislava Dragomirova иска да роди в Испания.
Хубаво си помисли или по-скоро помоли родителите ти да разучат условията. Най-добре пътувай с придружител за да ти помага в началото. Хич няма да ти е лесно съвсем сама. Предполагам знаеш, че Испания е в доста затруднено положение (икономически).
А, бащата на детето?

Общи условия

Активация на акаунт