Декларацията за напускане на страната

  • 141 792
  • 786
  •   1
Отговори
# 315
  • Бургас
  • Мнения: 4 060
Шенген скоро няма да ни огрее, направо започвай делото, при нас се провлачи почти година

# 316
  • Мнения: 912
И да приготвя минимум 500 лв. отново нали?

# 317
  • Мнения: 54 385
И да приготвя минимум 500 лв. отново нали?

Е ти нали през океана ?
Шенген не ти върши работа и без това . Peace

# 318
  • Мнения: 513
Не започвам делото ,защото ми искат в София 900 лв.......
един ден съвсем случайно намерих адвокат ,който ми иска 300-400 лв.
Този месец мисля да започна делото за паспорт и заместващо съгласие за напускане на Б-я.

Ако някой се интересува:) ще споделя...

# 319
  • Бургас
  • Мнения: 4 060
ами то има и супер скъпи, и по евтини адвокати, така че просто поразпитай... иначе исковата молба и сама можеш да си я напишеш ......

# 320
  • Мнения: 912
Хм, не е ли логично адвокатът, който ми е водил делото за развод по вина, да ми води и това дело, тъй като познава предисторията и т.н. Аз вече не живея в София, но адвокатката ми е софиянка, а доколкото разбирам делото ще се води по адрес на местоживеене на децата, тоест моят.

# 321
  • Бургас
  • Мнения: 4 060
ами ти си избираш, аз избрах друг адвокат, а не този, който ми прави развода, те двете неща нямат връзка, не ти трябва скъп адвокат, защото делото е елементарно-да се напише една искова молба и да се разпитат 2-ма свидетели

# 322
  • Мнения: 912
Свидетели на кое- на незаинтересоваността на БНД?

# 323
  • Бургас
  • Мнения: 4 060
ама да,  свидетелите доказват, че детето иска да пътува и е в негов интерес, и ако бащата не се появи - че го няма , не се интересува и т.н.

# 324
  • Мнения: 163
Здравейте,някой знае ли кмет на населено място може ли да издава декларация за напускане на дете  в чужбина ,или само нотариус може да я подписва.Благодаря предварително!!!

# 325
  • Мнения: 273
Кметовете на общини (малки общини в които няма нотариуси) и секретаря на общината, доколкото си спомням, могат да правят нотариални заверки  Simple Smile . Така, че би трябвало да може, но от Кмета на общината в която живеете .

# 326
  • Мнения: 6 274
az sum na 16 godini ni razreshitelnoto go iskarah minalata godina a bashta mi si smeni lichnata karta tazi godina i koga na lichnata karta e stariq a ne noviq ima li problem ?
няма проблем стига декларацията ти да е безсрочна

Няма такова животно! Wink
Декларациите вече не са безсрочни, а задължително се подновяват всяка година.
Как иначе ще печелят нотариусите?!  Close

# 327
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
az sum na 16 godini ni razreshitelnoto go iskarah minalata godina a bashta mi si smeni lichnata karta tazi godina i koga na lichnata karta e stariq a ne noviq ima li problem ?
няма проблем стига декларацията ти да е безсрочна

Няма такова животно! Wink
Декларациите вече не са безсрочни, а задължително се подновяват всяка година.
Как иначе ще печелят нотариусите?!  Close

Това къде и откога е регламентирано?

# 328
  • Бургас
  • Мнения: 4 060
не е вярно това нещо за подновяването, декларациите могат да са безсрочни, работя в нотариална кантора и всекидвенвно заверяваме безсрочни декларации, а също така съм говорила лично и със служители на гранична полиция, когато са се обаждали в канторота за проверка на декларации и са ми казвали, че ако пише изрично, че са безсрочни  -няма проблем

# 329
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Няма такова животно! Wink
Декларациите вече не са безсрочни, а задължително се подновяват всяка година.
Как иначе ще печелят нотариусите?!  Close

Има такова животно и още как-синът ми от години излиза с една и съща декларация.
Не знам откъде имаш тази грешна информация,дано не подведеш някой с нея.

Общи условия

Активация на акаунт