Декларацията за напускане на страната

  • 141 770
  • 786
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4
Благодаря за пожеланието Джули.
Ако имаме проблеми, смятам да подам жалба до съда.Защото законът е въвел само изискването за съгласие на отсъстващия родител.Няма ограничения във времето.Нито за това кой да ги придружава.Това са полицейски измишльотини.Просто имам нужда от инфо за конкретни случаи

# 346
  • Мнения: 6 274
Абе, то дано всичко е наред, че пак ще кажа - представи си да ти провалят почивката, празника, всичко?
Ами билети, ами другите разходи, ами нервите, ами разочарованието?
Направо не искам да си го представям! Sad
Иначе сигурно си права, ама кел файда, ако ти съсипят плановете и си скъсаш нервите.
За това, както казах - дано всичко е наред.   Peace

# 347
  • Мнения: 4 458
Според мен е редно нещата да си останат както са - безсрочно, а ако се откажат просто пускат отказа в районното и са готови  Grinning

Решено-стискаме ръцете!   friendship

 Joy


friendship
И после да смее някой да не пусне децата и мамите вписани в споразуменито (пишещи в тази тема)  Joy


mamavbn, според мен е най-добре да се оабдиш или лично да отидеш до летището, да покажеш какво имаш и да питаш дали е достатъчно. Не забравяй да си запишеш името на човека с който си разговаряла за да го споменеш при проблем.
Успех!

# 348
  • Мнения: 4
Обаждах се на летището.Казаха нотариално заверена декларация и няма да има проблеми.
Май някой се е изсилил.
Приятно пътуване на всички!Тези, които са чули някакви слухове и имат притеснения, могат да проверят на тел.на гранична полиция на летище Бургас, има го публикуван на сайта:056 856109

# 349
  • Мнения: 15
Благодаря за поздравленията! за съжаление разрешителното ще бъде издадено със срок на валидност ( и то твърде кратък)- бащата иска така след 4,5годишни борби.
под 'Нелоялни' действия имах предвид че ако иска да навреди когато детето е при него , може да фалшифицира разрешение от мен и да изведе детето извън граница.

Ще обмисля варианта да я издаде в мое пръсъствие.

Благодаря за отговорите!








здравейте на всички,аз много искам да добавя нещо което е важно!!!!!ДНЕС ГОВОРИХ С ЕДИН НОТАРИУС КОЙТО МИ КАЗА,ЧЕ БАЩАТА ПО ВСЯКО ВРЕМЕ МОЖЕ ДА ГО ОТМЕНИ ТОЯ ПОДПИС.ХА СЕГА ПИТАМ АЗ КОЕ МУ Е ТОЛКОВА ВАЖНОТО НА ТОЯ ДОКУМЕНТ,КАТО СЛЕД 1 ГОДИНА МОЖЕ ДА МУ СКИМНЕ ДА ВЪРНЕ ДЕТЕТО????МНОГО ГЛУПАВО,НО ФАКТ.ДАЖЕ И Е АКО Е В СЪДА ПО СПОРАЗУМЕНИЕ ОТНОВО!

# 350
  • Бургас
  • Мнения: 5 979
krasi808 , това не е нищо ново.
Само дето малцина БНД-та се сещат, че могат да го направят.

# 351
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
ГОВОРИХ С ЕДИН НОТАРИУС КОЙТО МИ КАЗА,ЧЕ БАЩАТА ПО ВСЯКО ВРЕМЕ МОЖЕ ДА ГО ОТМЕНИ ТОЯ ПОДПИС.ХА СЕГА ПИТАМ АЗ КОЕ МУ Е ТОЛКОВА ВАЖНОТО НА ТОЯ ДОКУМЕНТ,КАТО СЛЕД 1 ГОДИНА МОЖЕ ДА МУ СКИМНЕ ДА ВЪРНЕ ДЕТЕТО????МНОГО ГЛУПАВО,НО ФАКТ.ДАЖЕ И Е АКО Е В СЪДА ПО СПОРАЗУМЕНИЕ ОТНОВО!

И как точно "се отменя" този подпис чисто технически?

# 352
  • Мнения: 4
декларацията се оттегля по същия ред, по който е дадена, т.е. с подпис пред нотариус.
технически бащата отива пак при нотариуса и декларира, че оттегля съгласието си за пътуване на детето.после праща копие от декларацията до РПУ-то по постянния адрес на детето и началникът на ОД на МВР издава заповед за забрана за напускане на страната.
юридически, до сега поне според моите пручвания, подобни заповед си отменят от съда, защото липсата на съгласие не е императивно основание за отказ детето да напуска страната.кумулативно трябва да е налице поне една от следните предпоставки: да е застрашен обществения ред, нац.сигурност, обществено здраве, правата и совободи на други граждани.
споко, няма ПАМ-ка по този ред, коят да не е била отменена.за съжаление, трябва време и бумащина.но такава ни е държавата и управляващите сами си ги избираме.а с полицай да спориш е все едно да виеш срещу луната!Търсете си правата момичета!

# 353
  • Мнения: 6 274
А какво става, ако децата не се връщат в България?
Предполагам нищо или?  newsm78

# 354
  • Бургас
  • Мнения: 5 979
А какво става, ако децата не се връщат в България?
Предполагам нищо или?  newsm78

В повечето случаи - нищо. Но при рядко заядливи БНД-та, които решат да вдигат патърдия, могат да ти създадат доста неприятности. И да върнат децата могат при драстични случаи, но трябва да е доказано, че детето е излязло без разрешение, например отвлечено. Във всеки конкретен случай е различно.
Но по принцип - ако декларацията е читава, а после децата не се върнат, БНД-то може да пищи колкото си иска - нали ги е пуснал? Виж ако я отмени, а после се върнете, втори път не могат да излязат.

# 355
  • Мнения: 6 274
Ясно, разбрах, благодаря ти. Hug

Искам да попитам и друго - има ли изобщо някакъв вариант за напускане на страната, ако БНД не иска да даде съгласие?

# 356
  • Бургас
  • Мнения: 4 056
ако бащата не подпише  съгласие  доброволно - единствен вариант- водиш дело и ако съдът разреши, съдебното решение замества съгласието на бащата

# 357
  • Мнения: 4 458
За декларацията знам, че може да се отмени и направо в гранична полиция.

Ако е дал съгласие и децата не са се върнали, то срещу майката се задейства дело и при завръщане, още на границата се арестува/задържа или там каквото следва. Ако децата са в държава която няма споразумение с Б-я, няма какво да се направи за връщането им. Ако има споразумение тогава се прибягва до екстрадация.

# 358
  • Мнения: 6 274
Ясно, благодаря ви. Simple Smile

# 359
  • Мнения: 17
Момичета,от месеци чета..чета..все още не съм започнала дело,но бих дала всичко за тази декларация..Имате ли представа как е в другите страни,Европа,Шенген..? Защо не се вдигнем..не е нормално това..и нашите деца са членове на ЕС..поне червен паспорт и кратки излизания да ни разрешат без да се молим на БНД или съда...Аз съм нова в тази Одисея,но едва издържам и знам,че ме чакат 18г късане на нерви,защото моето момиче е на 7 мес,а баща и вече ме изнудва за пари...
Какво да направим????

Общи условия

Активация на акаунт