Декларацията за напускане на страната

  • 141 698
  • 786
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Благодаря много за съвета!   bouquet

# 391
  • Мнения: 126
На мен също ми се наложи да помоля бившия за такава декларация и той взе,че се съгласи да ми направи и то за неопределен период от време. До тук добре,но след като прочетох темата и в мен се зароди едно безпокойство  Thinking Може ли да е направил въпросния документ,без да има акта за раждане на детето? По телефона ми каза,че когато ми донесе декларацията,трябва само да впише данните от акта в декларацията.

# 392
  • Мнения: 4 458
Разбира се, че може да се напише декларацията, дори и без каквито и да е данни на детето. После ти си ги допълваш.

# 393
  • Мнения: 126
Разбира се, че може да се напише декларацията, дори и без каквито и да е данни на детето. После ти си ги допълваш.


Много ти благодаря  за отговора   bouquet Вече мога да бъда спокойна  Simple Smile

# 394
  • Мнения: 2 723
Някой има ли идея как стои въпросът в декларациите, ако децата пътуват сами със самолет, придружени от стюардеса?
Пътуването до България не ме тревожи, обаче при напускане на България какво се случва? Каква декларация се иска?

# 395
  • София
  • Мнения: 6 477
Сигурно декларация от двамата родители - след като само стюардеса го придружава.

# 396
  • Мнения: 33
Здравейте, разполагам с декларация в която пише ,че бащата дава съгласието си детето му да живее с мен майката на територията на едикоя си държава. Декларацията е преведена и легализирана с апостил. Като данни обаче са вписани само ЕГНто на детето и моя персонален номер в съорветната държава. Интересува ме мога ли да изведа детето с такава декларация? Логично е да мога...но знам ли Rolling Eyes

# 397
  • Мнения: 2 723
Ако имаш документ за самоличност с този номер не би трябвало да е проблем.
Но пък от друга страна съгласието на бащата за смяна на местоживеенето не е същото като разрешение за пътуване. Може и да ти свърши работа, но не е зле да се обадиш за справка на гранична полиция, за да не трепериш при паспортната проверка.

Морги, в декларацията, която имам от баща им, пише че разрешева децата да пътуват с мен. Обаче те ще пътуват с непознат. Това значи ли, че трябва и аз да дам такава декларация. Нали аз ще уговарям пътуването с авиокомпанията, ще им подпиша всякакви документи.... Лошото е, че за да се сдобия с такава декларация, трябва да ида до БГ, което не ми се очертава преди лятото, а децата мислехме да пратим да покарат ски по Коледа...

# 398
  • Мнения: 6 274
Морги, в декларацията, която имам от баща им, пише че разрешева децата да пътуват с мен. Обаче те ще пътуват с непознат. Това значи ли, че трябва и аз да дам такава декларация....

Ако е изрично упоменато, че децата могат да пътуват с ТЕБ, то тази декларация върши ли работа, ако децата пътуват с другиго?  newsm78

# 399
  • Бургас
  • Мнения: 4 025
според мен - не върши работа, щом пише само с майката, значи само с нея

# 400
  • Мнения: 6 274
според мен - не върши работа, щом пише само с майката, значи само с нея

Да, и аз това имах предвид.
Може би ще трябват две нови декларации - една от таткото и една от нея.  Rolling Eyes

# 401
  • София
  • Мнения: 4 493
Здравейте, разполагам с декларация в която пише ,че бащата дава съгласието си детето му да живее с мен майката на територията на едикоя си държава. Декларацията е преведена и легализирана с апостил. Като данни обаче са вписани само ЕГНто на детето и моя персонален номер в съорветната държава. Интересува ме мога ли да изведа детето с такава декларация? Логично е да мога...но знам ли Rolling Eyes

Да го изведеш - от къде, от коя държава? Ако е от БГ ти трябва декларация за напускане на страната  Peace

# 402
  • Мнения: 33
Здравейте, разполагам с декларация в която пише ,че бащата дава съгласието си детето му да живее с мен майката на територията на едикоя си държава. Декларацията е преведена и легализирана с апостил. Като данни обаче са вписани само ЕГНто на детето и моя персонален номер в съорветната държава. Интересува ме мога ли да изведа детето с такава декларация? Логично е да мога...но знам ли Rolling Eyes

Да го изведеш - от къде, от коя държава? Ако е от БГ ти трябва декларация за напускане на страната  Peace

dioni, много си права...има логика. От това се страхувам и аз, а втора декларация скоро няма да видя #Cussing out

# 403
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Никси, според мен имаш нужда от 2 декларации / една от теб, че упълномощаваш еди кой си да пътува с децата и една от бащата.

Joanna Nik аз имам една декларация, в която пише че бащата дава съгласието си да живеем в X и отделно друга декларация, която дава съгласието си да пътува детето само или придружавано от мен извън пределите на БГ. Декларацията за пътуване е само на български и важи до навършване на пълнолетие.

# 404
  • София
  • Мнения: 4 493
Момичета, неразбирам защо през цялото време пишете, че в декларацията трябва да се упоменава с кого или къде пътува детето.  newsm78 Защо се ограничавате newsm78 Дъщеря ми има декларация от БНД, че може да напуска пределите на БГ и важи до навършване на пълнолетие и това е точка. Същата декларация има и от мен. Детето пътува до Франция с моите родители, а миналата година пътува  сама до Мюнхен /не придружавана от възрастен, само с флай асистант/  Peace
Като правите декларациите си мислете в преспектива, тоест направете я универсална  Peace

Общи условия

Активация на акаунт