Декларацията за напускане на страната

  • 141 813
  • 786
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 1 010
Благодаря ви   bouquet

Това ли е всичко? Много лесно изглежда - стига тя да се съгласи...!

# 451
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Искам да попитам мамите с опит.
Колко трае едно дело за заместване на подпис? Става въпрос за София. Бащата ще мотае и протака със сигурност. Може ли да препоръчате добър адвокат за такова дело.

# 452
  • Мнения: 4 458
А, питала ли си бащата? Първо опитай да вземеш неговото съгласие, а ако не стане тогава търси заместители. Дори и да си сигурна, че ще откаже имай тази карта в ръцете си за да не каже после "ама защо не ме попита първо?"

# 453
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Само да вмъкна, че се "пита" по надлежния ред  Hug т.е с нещо черно на бяло.

# 454
  • последна надежда
  • Мнения: 243
БНД-то е получил нотариална покана да се разпише доброволно, но е отказал. Направил е нотариално заверена декларация, че е против детето му да напуска страната.

# 455
  • Бургас
  • Мнения: 4 065
БНД-то е получил нотариална покана да се разпише доброволно, но е отказал. Направил е нотариално заверена декларация, че е против детето му да напуска страната.
остава само варианта да водиш дело

# 456
  • Мнения: 4 458
БНД-то е получил нотариална покана да се разпише доброволно, но е отказал. Направил е нотариално заверена декларация, че е против детето му да напуска страната.


При това положение, не ти остава друго освен да водиш дело и да докажеш, че детето наистина се нуждае от този документ и да напуска страната. Ако имате роднини в чужбина може да споменеш, че искате да ги посещавате и други такива.

# 457
  • Мнения: 1 525
Ето, че и аз стигнах до тази тема.
Моят случай е следния.
Исках да издам нов задграничен паспорт на детето. Разполагам с пълномощно от бившия ми, с която до сега съм вадила два паспорта. Сега обаче отказват да ми приемат документите, тъй като: първо в пълномощното не било изрично записано, че е за издаване на паспорт и второ - пълномощното важело еднократно.
Не знам.
Сега съм в чудене какво да правя.
Връзка с бившия нямам никаква.
Започвам да чета какво сте споделили в темата.

# 458
  • Мнения: 15
Ето, че и аз стигнах до тази тема.
Моят случай е следния.
Исках да издам нов задграничен паспорт на детето. Разполагам с пълномощно от бившия ми, с която до сега съм вадила два паспорта. Сега обаче отказват да ми приемат документите, тъй като: първо в пълномощното не било изрично записано, че е за издаване на паспорт и второ - пълномощното важело еднократно.
Не знам.
Сега съм в чудене какво да правя.
Връзка с бившия нямам никаква.
Започвам да чета какво сте споделили в темата.




Здравей-какво ти е пълномощното? пише ли,че е безсрочно? newsm78 на мен ми се струва,че има големи безхаберници в паспортна служба!

# 459
  • Мнения: 7 325
Здравейте.
След месец синът ми навършва 14 год. и ще вадим лична карта. След четири години, тази зима успяхме да отидем на ваканция в Бг. а той остана в чужбина. Като отидох при нотариус да му направя пълномощно за да пътува лятото ми казаха че не става без паспорт само с ЛК тъй като е малолетен ( имам съдебно решение заместващо разрешението на бащата ). В паспортна служба оначе твърдят че няма проблем да пътува в страните от ЕС. їНа кого да вярвам? їДа не се окаже че не мога да го изведа от Бг.? Много моля за някакво инфо по въпроса че съвсем се обърках, а не искам да продължавам да лъжа горките си родители защото броят дните до лятната ваканция.

# 460
  • Мнения: 6 274
Къде ти казаха това, в чужбина ли?
Въпросът ме обърка.

# 461
  • Мнения: 7 325
Може и да не съм го написала много разбираемо.
Това противоречиво инфо ми го дадоха в България.

# 462
  • Мнения: 1 525
krasi808,
Не пише на пълномощното, че е със срок. Нито, че е издадено за еднократно действие.
Яд ме е, че бях написала молба до началника на паспортната служба. Исках да ме приеме и изслуша, както и да се запознае с изложените факти от мен.
Но...едвам ме допусна в кабинета си (да, беше "заета". Разговаряше си с някакъв мъж, не служебно).
П.П. Не е знам как ще се развият събитията. Яд ме е, че направих резервация за море в Турция. И дали ще отидем...Не допуснах, че ще имам този проблем.

# 463
  • Мнения: 15
Alleisha
стискам ти палци бързо да намериш решение на въпросите си и да отидете на желаната от вас почивка!   bouquet

# 464
  • Мнения: 1 525
Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт