Декларацията за напускане на страната

  • 141 783
  • 786
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 54 347
И ние ще вадим тази година първа лична карта . Wink
Да знаете , че срокът е 1 месец . Naughty

# 526
  • Мнения: 2 849
Първа лична карта се издава със съгласието/присъствието на единия родител, съгласно Закона за българските документи за самоличност. 2008г. 'извадих' първа лична карта на дъщеря ми. Добре, че поне за това не се иска съгласието на БНД/МНД  Crazy

# 527
  • Бургас
  • Мнения: 5 980
Ние позакъсняхме малко след този месец, ама не ни глобиха.

# 528
  • Мнения: 4
Здравейте,
Живея в чужбина с дъщеря ми.С много големи мъки получих декларация за напускане на страната от ББ.Тя е със срок 5 год.,но доколкото разбрах,той може да я отмени когато пожелае.Какъв е реда за отмяна ?Ще бъда ли информирана за това?

# 529
  • Бургас
  • Мнения: 4 057
отива при нотариус и заверява декларация, че от еди коя си дата оттегля съгласието си детето да пътува и после я носи в МВР-Гранична полиция, за да ги уведоми, че старата декларация е невалидна и вече не е съгласен детето да пътува

# 530
  • Мнения: 1 525
asyao2,  Shocked
Не трябва ли другата страна да бъде уведомена (т.е. аз)?

П.П. Това на никой не го пожелавам!!!

# 531
  • Мнения: 6 274
asyao2,  Shocked
Не трябва ли другата страна да бъде уведомена (т.е. аз)?

П.П. Това на никой не го пожелавам!!!

Кой да те уведоми?  newsm78

# 532
  • Мнения: 1 525
Не знам...
Когато бащата ми е дал декларация, сме били двамата, нали?
Потресена съм, че има право да отиде и да си оттегли съгласието.
Представям си какъв ужас би било, ако отида на граница и разбера, че си е оттеглил съгласието...

# 533
  • Мнения: 6 274
Съгласна съм с теб, но не виждам кой и как би те уведомил.
Дано не се случва на никого.  Confused

# 534
  • Мнения: 1 525
 Praynig да не се случва, че тогава  #2gunfire

П.П. При желание и съответните разпоредби би могло. В името на правата на детето, което ще е засегнато би могло от гранична полиция да уведомят майката.

# 535
  • Мнения: 6 274
Praynig да не се случва, че тогава  #2gunfire

П.П. При желание и съответните разпоредби би могло. В името на правата на детето, което ще е засегнато би могло от гранична полиция да уведомят майката.

Гранична полиция не извършва подобни "услуги" - да контактува информативно с хората поименно.
Чисто практически не е възможно, според мен.

# 536
  • Мнения: 1 972
Най-новото ,което разбрах за тези бумащини е ,че:  Ако детето има документи за постоянно пребиваване в чуждата страна не се нуждае от такава декларация!!! Сигурна съм. Имам позната която го е пробвала и се консултирах със служител от гранична полиция Peace

# 537
  • Мнения: 6 274
Най-новото ,което разбрах за тези бумащини е ,че:  Ако детето има документи за постоянно пребиваване в чуждата страна не се нуждае от такава декларация!!! Сигурна съм. Имам позната която го е пробвала и се консултирах със служител от гранична полиция Peace

Не става, специално по моя молба една жена направи запитване вчера.

# 538
  • Мнения: 1 525
Джуличка, просто разсъждавам.
Кой какви права има, кой какви "услуги" може да извършва...
Нали въпросът е до правото на детето да излезе зад граница.
Постоянно сме свидетели за защита правата на т.нар. "баща", който в повечето случаи не помни и рождения ден на детето си.
Извинете ме, но се ядосвам в такива случаи.

# 539
  • Мнения: 1 972
Най-новото ,което разбрах за тези бумащини е ,че:  Ако детето има документи за постоянно пребиваване в чуждата страна не се нуждае от такава декларация!!! Сигурна съм. Имам позната която го е пробвала и се консултирах със служител от гранична полиция Peace

Не става, специално по моя молба една жена направи запитване вчера.

И аз вчера направих запитването Peace Отговора е ДА Simple Smile На кой да вярваме сега newsm78  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт