Декларацията за напускане на страната

  • 141 696
  • 786
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 8
с две думи искате да ми кажете че ми трябва  в пълномощното изрично да пише  не само да излиза с мен в чужбина,а да пише че  дава съгласието да пребивава там....ох това май няма да мога да го убедя да подпише Sad

# 706
  • Мнения: 2 824
с две думи искате да ми кажете че ми трябва  в пълномощното изрично да пише  не само да излиза с мен в чужбина,а да пише че  дава съгласието да пребивава там....ох това май няма да мога да го убедя да подпише Sad
Съвсем не казвам, че ти трябва.

Трябва да попиташ в твоята община в Германия какви документи ти трябват.

Ако нямат такова изискване - няма да им представяш.

Ако имат изискване за декларация-съгласие за живеене, нищо не пречи да пробваш да им представиш преведена и легализирана декларацията-съгласие за пътуване, ако мине - чудесно.

# 707
  • Мнения: 8
ох благодаря ви много ще разпитам в германското училище какви документи ще им трябват.надявам се  че няма да искат съгласие за живеене.благодаря мнооого Simple Smile и стискаите ми палци всичко да е ок Simple Smileако стане без проблем ще ви пиша

# 708
  • Мнения: 2 824
ох благодаря ви много ще разпитам в германското училище какви документи ще им трябват.надявам се  че няма да искат съгласие за живеене.благодаря мнооого Simple Smile и стискаите ми палци всичко да е ок Simple Smileако стане без проблем ще ви пиша
От училището няма как да ти искат декларация-съгласие; ако ще ти искат такава, ще е само от общината.  fingerscrossed

# 709
  • Мнения: 1
Преди седмица се регистрирахме с дъщеря ми в общината в южна Германия. Всичко стана много бързо и лесно. Поискаха ни само нейния паспорт и моята лична карта и това е.

# 710
  • Мнения: 8
Е да Ви се похваля,аз съм много много щастлива Simple Smile успях да притисна бащата на сина ми за неплащане на издръжки да ми подпише декларация за излизане от бг и пребиваване в друга страна.благодаря Ви много за съветите и помощта

# 711
  • Мнения: 2 824
Е да Ви се похваля,аз съм много много щастлива Simple Smile успях да притисна бащата на сина ми за неплащане на издръжки да ми подпише декларация за излизане от бг и пребиваване в друга страна.благодаря Ви много за съветите и помощта

Чудесно! Вземай детето и го регистрирай в Германия, преди да е размислил.

# 712
  • Мнения: 8
ох надявам се че няма да размисли,защото знае че ще заведа дела......6 години все пак не е плащал нищо....а и ще можем да тръгнем юни месец за германия

Последна редакция: нд, 13 апр 2014, 19:58 от krystanova

# 713
  • Мнения: 411
Здравейте,имам декларация за съгласие на бившия ми аъпруг,синът ни да напуска страната безсрочно.Сега се загледах,обаче,че в нея е упоменат номера на оригиналното удостоверение за раждане,а то е загубено.Упоменат е,разбира се и номера на акта за раждане.При дубликатите на удостоверения за раждане липсва номерът,под който е заведен оригинала.Ще пиша и до ГП,но все пак ако някой знае би ли било проблем това?Благодаря:-)

# 714
  • Мнения: 2 824
Здравейте,имам декларация за съгласие на бившия ми аъпруг,синът ни да напуска страната безсрочно.Сега се загледах,обаче,че в нея е упоменат номера на оригиналното удостоверение за раждане,а то е загубено.Упоменат е,разбира се и номера на акта за раждане.При дубликатите на удостоверения за раждане липсва номерът,под който е заведен оригинала.Ще пиша и до ГП,но все пак ако някой знае би ли било проблем това?Благодаря:-)

Консултирай се с нотариус.

При заверяване на декларацията / при подписване - даване на съгласие/, нотариусът описва и документа - акт на раждане: номер, дата на издаване, от кого...

ЕГН-то на детето е едно и също не би трябвало да има проблем.

# 715
  • Мнения: 411

Консултирай се с нотариус.

При заверяване на декларацията / при подписване - даване на съгласие/, нотариусът описва и документа - акт на раждане: номер, дата на издаване, от кого...

ЕГН-то на детето е едно и също не би трябвало да има проблем.
Акт за раждане и удостоверение за раждане са различни неща.На нас ни се връчва второто,в което е описано първото.Да, ЕГН и номер на акт за раждане са едни и същи,липсва номер на удостоверение за раждане,защото липсва оригиналът.Т.е в декларацията за съгласие има номера на удостоверение за раждане,с което аз не разполагам.Разполагам с дубликат.....
Уфффф...ама се обясних,чак аз не се разбрах Mr. Green

# 716
  • Мнения: 2 824
Имаш дубликат на удостоверение за раждане.

В декларацията-съгласие е описан номерът на оригиналното удостоверение за раждане.

В изгубеният оригинал на удостоверението за раждане и в дубликата на удостоверението за раждане има текст:

"... Удостоверението е издадено въз основа на акт за раждане N° хххх дата .... Съставен .../град/...".

Номерът на акта за раждане е един и същ, ЕГН-то също.

Не би трябвало да има проблем.

Освен с ГД 'Гранична Полиция', консултирай се и с нотариус.

# 717
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Въобще не е задължително да се вписва номерът на удостоверението за раждане в декларацията. Достатъчно е да се пишат имената на детето, ЕГН-то му и евентуално същите данни за придружаващото лице. Нотариусът иска да има пълни данни по лична карта за подписващия декларацията.

# 718
  • Мнения: 11
На граничния пункт ще се сравняват имената от документа за пътуване, ЕГН - то на детето и евентуално номера на документа за пътуване (лична карта или паспорт) с посочените в декларацията за съгласие за пътуване от бащата. В случай, че възникне съмнение по представените документи, то може да се изясни, чрез връзка нотариуса от страна на граничните власти. Разликата в номера на удостоверение за раждане и номера на акта за раждане, посочен в него не е обект на граничната проверка. От всичкото казано - с оригинал на декларация,  едно нейно ксерокопие за да остане на граничния пункт и валиден паспорт или лична карта детето пътува без други условия.
Надявам се бях полезна  Peace
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! baloni

# 719
  • Мнения: 411
Благодаря,момичета,че сте така бързИ и обяснявате!
Желая ви прекрани празници и усмивки:-)

Общи условия

Активация на акаунт