Декларацията за напускане на страната

  • 141 688
  • 786
  •   1
Отговори
# 750
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Добре няма нищо общо,само когато ходя до щатите ги искат и двете.....явно е различно  Simple Smile

# 751
  • На остров
  • Мнения: 13 498
ГП вижда диерктно в базата данни родителите на детето  Peace , копие от декларациите, ако детето пътува само се пази 1 г. в ГП. Никога не са искали акт за раждане, когато е пътувал синът ми .

# 752
  • Мнения: 785
Добре няма нищо общо,само когато ходя до щатите ги искат и двете.....явно е различно  Simple Smile

Знаем, че понякога да се спори с органите на властта е кауза пердутта. Болшинството администратори са неограмотени, не са запознати с основните законови разпоредби, чието приложение съблюдават.

В твоя конкретен случай бих казала - давай им каквото искат - нека се радват. Ама това не означава, че те са прави, а защото ние не искаме да имаме проблеми, особено когато сме под стрес (иммено заради тия администратори дето не си знаят правилата и процедурите, вживяват се много в ролята си на богове, които, размахвайки ти пръст, милостиво ще ти простят този път, ама да си знаеш за другия ). Дето има една приказка - царят дава, пъдарят не дава.

# 753
  • Мнения: 785
ГП вижда диерктно в базата данни родителите на детето  Peace , копие от декларациите, ако детето пътува само се пази 1 г. в ГП. Никога не са искали акт за раждане, когато е пътувал синът ми .

Горното може само да ме радва, защото освобождава от излишно мислене "Аз аджеба взех ли всички документи и направих ли им копия" и "Леле, какво ли пък ще измислят сега на граничен контрол". Всеки път съм под стрес, независимо че съм подготвила цяла папка с документи.

Аз попадам все на такива служители, които искат да видят свидетелството за раждане, и взимат един екземпляр (не дай боже да си забравил да направиш копие - ще ти вземат оригинала!).

Но пък от друга страна децата ми не са пътували от една година към и извън България, та може би системата да е подобрена.

# 754
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И моят син не е пътувал към Бг от една година, но сега ще пътува, като цяло съм спокойна, не виждам какво може да бъде различно сега при положение, че до сега всичко е било наред.

# 755
  • Мнения: 855
Здравейте, току що говорих с бащата на синът ми и го помолих да направи такава декларация на детето. Той ми каза, че няма проблем, но била валидна само 6 месеца, а на мен ми трябва за юни,юли другата година... Тъй като той не живее в България и незнам дали ще се прибере отново исках сега да я направи, защото е тук.. Но сега чета тук и виждам, че някои от вас имат безсрочни декларации..Метнал ме е просто, нали? И аз като нямах информация му казах да не прави щом има срок, тъй като сега не ми е нужна..

# 756
  • София
  • Мнения: 402
Здравейте, току що говорих с бащата на синът ми и го помолих да направи такава декларация на детето. Той ми каза, че няма проблем, но била валидна само 6 месеца, а на мен ми трябва за юни,юли другата година... Тъй като той не живее в България и незнам дали ще се прибере отново исках сега да я направи, защото е тук.. Но сега чета тук и виждам, че някои от вас имат безсрочни декларации..Метнал ме е просто, нали? И аз като нямах информация му казах да не прави щом има срок, тъй като сега не ми е нужна..

Декларацията за дъщеря ми звучи горе-долу така: "Може да напуска страната многократно и за неопределено време, придружавана от майка си...... и т.н."
Така че определено няма срок за тях. Зависи как ще бъде изготвена.

# 757
  • Мнения: 855
Благодаря...ще се наложи още един не до там приятен разговор...

# 758
  • София
  • Мнения: 402
Благодаря...ще се наложи още един не до там приятен разговор...
Успех  Hug

# 759
  • Мнения: 976
    А ще пусне ли някой линк към образец на декларация на двамата родители, че са съгласни детето им да пътува при близки в чужбина САМО?

# 760
  • Мнения: 194
Здравейте!
И на мен ми предстои дело за получаване на съдебно разрешение за напускане на страната на децата ми, заместващо това на баща им. Много противоречиви мнения изчетох из нета по подобни случаи, но знам, че тук има много компетентни мами и се надявам на отговор.
При мен е доста сложно с БНД, той категорично отказва да ги пусне да живеем в чужбина, аз имам договор за жилище, постоянна работа и доходи в чужбина...
Дали някой от вас знае колко време може да продължи такова дело и има ли варианти за отказ?
Благодаря предварително!   bouquet

# 761
  • Мнения: 2 927
Здравейте!
И на мен ми предстои дело за получаване на съдебно разрешение за напускане на страната на децата ми, заместващо това на баща им. Много противоречиви мнения изчетох из нета по подобни случаи, но знам, че тук има много компетентни мами и се надявам на отговор.
При мен е доста сложно с БНД, той категорично отказва да ги пусне да живеем в чужбина, аз имам договор за жилище, постоянна работа и доходи в чужбина...
Дали някой от вас знае колко време може да продължи такова дело и има ли варианти за отказ?
Благодаря предварително!   bouquet
        Делото може да продължи от 4-5 месеца (на първа инстанция) до ... неустановено време. Общо взето, дори да се обжалва на три инстанции, за година и половина трябва да е приключило окончателно. Но само с уговорка, че не става дума за София.  Там сроковете са различни, нямам точна информация как се движат, но в другите съдилища, дори натоварени, на първа инстанция (с уговорката, че няма ответник с неизвестен адрес),  4-5 месеца е възможен срок.
      За разрешение да напуснат България заради почивка, екскурзия и т.н. почти няма варианти за отказ, ако бащата оспорва. Но за разрешение да живеят там - много трудно ми с вижда печеленето на подобно дело.  Пак с уговорката, че бащата се защитава по делото.

# 762
  • Мнения: 194
Благодаря! Не е в София, и бащата очаквам да реагира...явно ще е повече от 4-5 месеца...  Thinking Тук четох, че в някои случаи е отнело повече от година, а при нас вече мина 1 в лъжи и уговорки, че той ще подпише декларацията...В общи линии - много е трудно, надявам се само на добра развръзка... Praynig

# 763
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Дело в провинцията - на първа инстанция решението излезе след 6 месеца, на втора - след още 5 месеца, но на трета инстанция - ВКС отне още точно година и 7 месеца. За мен всички приключи за две години и половина. В крайна сметка положително.

# 764
  • Мнения: 194
Oхх...отчайват ме  такива срокове... добре, че при теб е приключило, просто все още не знам какво ни очаква. А има ли вариант съдът да не разреши?

Общи условия

Активация на акаунт