Декларацията за напускане на страната

  • 141 805
  • 786
  •   1
Отговори
# 765
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да има според мен и то доста сериозен. Ти не искаш да ги изведеш на екскурзия, а да живеят с теб в друга държава трудно осъществимо ако другият родител е против.

# 766
  • Мнения: 2 849
Iggiberry, Поздравления  Grinning толкова се радвам за вас! Голяма мъка е, че продължи толкова нечовешко дълго. Много здраве и щастие на детенце и теб от тук нататък! Дишайте свободно.

mia_ata
При мен беше по стария ГПК, в София, на 2 инстанции, 2 години. /2006-2008/
Наемаш адвокат, подготвяш си необходимите документи, подаваш искове и се бориш.

Кураж и Успех!


# 767
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Да има според мен и то доста сериозен. Ти не искаш да ги изведеш на екскурзия, а да живеят с теб в друга държава трудно осъществимо ако другият родител е против.

Именно! Но ако имаш всички предпоставики да живееш в друга държава - работа, жилище, училище, застраховки и т.н. - и ако децата са свикнали да живеят с теб, има голяма вероятност да спечелиш. Важно е да си свършиш добре работата на първа инстанция, на втора и трета няма много какво да повлияеш. Има доста положителни решения вече в тази посока.

# 768
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Вероятно си права Иги  Hug !
Но е хубаво да се помисли и за всички видове съгласия, които ще искат в другата държава.

# 769
  • Мнения: 279
Здравейте, налага  се с малолетната ми дъщеря да отидем в  Сърбия, само че баща й е в Англия. Нямам декларация заверена от нотариус тук.
 Въпроса ми е дали той може да направи такава декларация в Англия(предполагам в консулството) трябва ли му акт за раждане на детето или може да й напише само данните.
 Тя има задграничен паспорт.

# 770
  • Мнения: 2
Здравейте,
Някои би ли ми дал координати на добър адвокат в Пловдив, относно нежеланието на бащата да подпише такава декларация.
Хубав и усмихнат ден !!!!!

# 771
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Здравейте, налага  се с малолетната ми дъщеря да отидем в  Сърбия, само че баща й е в Англия. Нямам декларация заверена от нотариус тук.
 Въпроса ми е дали той може да направи такава декларация в Англия(предполагам в консулството) трябва ли му акт за раждане на детето или може да й напише само данните.
 Тя има задграничен паспорт.

Може да я направи в консулството. Колкото до удостоверението за раждане - би трябвало да свърши работа и копие от него. Сканирайте го и му го пратете.

# 772
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Реално това е декларация и човек може да си декларира каквото си желае, на мен не ми искаха акт за раждане, но както писа Гъмп по добре да има копие.

# 773
  • Мнения: 279
Благодаря ви!   bouquet

# 774
  • Мнения: 4
моля майки от Пловдив , които вече са успели да заместят бащиното съгласие за пътуване в чужбина чрез дело , споделете адвоката си за да можем и други майки да не се лутаме като мухи без глави, пък и да не горим напразно.

моля споделете име на адвокат в Пловдив спечелил такова дело !

# 775
  • Мнения: 513
аз за гр.София мога да кажа моят адвокат. Ние спечелихме това дело преди 1-2 години. Адв. Павел Радомирски. Който иска телефона на лично го давам веднага Simple Smile

Успех!

# 776
  • Мнения: 937
Здравейте, търся си адвокат за дело за подпис за задграничен паспорт за гр. София, може ли някой да ми помогне?

# 777
  • Мнения: 2 849
Здравейте, търся си адвокат за дело за подпис за задграничен паспорт за гр. София, може ли някой да ми помогне?

Galiushana,

Писах ти на лични  Simple Smile

***

Моят адвокат беше Екатерина Лазарова. Давам координатите на лични съобщения.

# 778
  • Мнения: 513
Здравейте, търся си адвокат за дело за подпис за задграничен паспорт за гр. София, може ли някой да ми помогне?
адв. Радомирски, писах ти на лични. Не взима скъпо, доволна съм.

http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/obshtestvo/balgarche-otvl … i-za-maikata.html

# 779
  • Мнения: 194
Момичета, искам да пожелая успех и кураж на всички, на които предстои такава житейска борба за децата им!
Аз съм с децата си в чужбина вече 8 месеца! Не се отказвайте, при мен делото продължи 1 год. и 2 месеца до решение на 1-ва инстанция и предварително изпълнение, което отказа ответната страна да обжалва и така съдът позволи на децата да пътуват само с мен  след общо 2 години мъки... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт