Знам защо не спи нощем! :(

  • 2 372
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Mamica
Не съм виждала възрастни хора да си смучат палеца:)


А виждала ли си как им се изкривяват зъбчетата от това смучене ? Точно в това се крие опасността от смученето на пръстче.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Блягодаря за съветите ! Simple Smile
Мисля да оставя съкровището да си смуче нощем.. Наистина не може да я храня всеки път, когато цмока нещо си,пък на мен ми се хърка. Времето ще покаже що за смукател ще си отгледаме.  babyuu

sunny_  надявам се да разрешиш проблема с буденето на бебчо. Аз от самото начало оставях Мая сама да заспива,музика й пусках и нищо повече. Някой път заспиваме двете в кревата докато я кърмя ( аз първа заспивам  Flushed ), но е свикнала да я местя . Също така е научена да спи на различни места. Радвам се, че успява да заспи без мен, защото нямам търпение да я приспивам. Впрочем случвало се е да я оставям на таткото или вуйчото (поради колики от нейна страна и глад от моя..)  и те са я приспивали много успешно! Разкош! Не съм очаквала такива способности от мойте мъже! Поздрави и за всички татковци имащи възможност за дейно участие в отглеждането на бебчовците!  tooth

# 17
  • Мнения: 910
Ura za tatkovtsite! Laughing

P/S. Suglasna sum s Future Pere, ima opasnost ot  izkriviavane na zubkite, posle shini, posle podigravki ot drugi detsa, ne mi se misli daje...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Някъде четох,може би в Д-р Спок, че е възможно да се изкривят млечните зъбчета. Но детенце ще порасне, ще си намери други занимания и ми се ще да мисля, че това няма да се превърне в голям проблем..Отивам да прелистя другите форуми за смукане, че изместихме темата, простете.  Rolling Eyes
....

# 19
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Future pere
Цитат на: Mamica
Не съм виждала възрастни хора да си смучат палеца:)


А виждала ли си как им се изкривяват зъбчетата от това смучене ? Точно в това се крие опасността от смученето на пръстче.

Да . Така е.
До колкото си спомям тя питаше за смукане нощем. Мосле, че от смукане нощем нищо нямя да стане. Друг е въпроса ако смуче постоянно.
тя не каза ли ,че нейното бебче не смуче залъгалка? Или бъркам? Така,че от нощното смукане няма да изкриви зъбки. А какво да кажат тия дето са постоянно със залъгалките в уста?

# 20
  • София
  • Мнения: 896
Цитат на: Future pere
Не съм разбирач, но явно така сте го свикнали. Относно водата - вчера наша близка, която не живее в България, сподели, че там докато кърмят децата си, майките не им дават ГРАМ вода. Така нямат и колики. Бактерията, която предизвиквала коликите била във водата. Дори и след преваряване тя си оставала там "жива и здрава" Simple Smile Вие сигурно го знаете това, но аз го научих вчера и бях изумен. Как така без вода ?! Явно е по-добре така.


Не съм давала вода на дъщеря ми докато беше само на кърма, а даже и известно време след като започна да яде и други неща. Не си спомнам точно, но беше някъде до около 10-ти месец. В началото бебето няма нужда от вода. Кърмата му доставя всичко необходимо.

# 21
  • Мнения: 17 407
Според мен смукането на палеца не е чак толкова старшно. Моята бебка е на 7 месеца и от самото начало не иска залъгалка. Смуче си пръста и така се приспива сама.Реших да я оставя ,защтото виждам,че това я успокоява по някакъв начин.Аз не съм си смукала палеца и пак имах криви зъби,но сега всичко е ОК. До около 5-6 месеца  беба не искаше изобщо да спи в леглото си през деня и я приспивахме в шезлонга, но постепенно  свикна и сега си заспива сама в кошарата. Така, че спокойно,мили мами!

# 22
  • Мнения: 590
Здравеите!И аз имам подобен проблем.В последно време запо4нах да слегам Вики в коли4ката денем и да го лулея докато заспи заШтото много взе да пла4е.Така той май свикна и 4есто се буди и пла4е и аз все бутам коли4ката.Стряска се на сън и се буди 4есто даже някой път пропиШтява и ве4е май и като го лЮлея в коли4ката не се успокоява а иска да го взема прав да се разхождам и тогава се успокоява и заспива.Не знам какво да правя,даите съвет заШтото не издържам ве4е,къса ми се сърцето като го 4уя да се дере,заШтото той не мрънка а се дере от първото отвариане на окото.Сега само се носим и луШкаме и не виждам на4ин да го оту4а.Ве4е и бибата не го успокоява.Оставяла съм го да пла4е до 10-15 мин.и не спира а само много се изнервя и не може и да яде после.4есто се слу4ва да е гладен а да пиШти и да си изпъва цялото тяло да захапва жадно и след секунда да пуска и да плЮе.Какво да правя???Не знам колики ли е неШто го мъ4и от което не мога да го оттърва.Вси4ко гледам и проверявам и не намирам при4ината.Направо ве4е изпаднах в депрасия и се 4увствам безсилна Sad Даите съвет!!!
П.П:На няколко пъти забелязвам 4е си върти глави4ката на двете страни по от ухо до ухо и запо4вам да мисля за уШна инфекця,знае ли ниакой какви са симптомите?Температурата днес беШе 37.1 С.А като пла4е си дере с двете раце бузките и е много раздразнен неправо яростен. ПомоШт!!! Sad

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
SkoroMama, имате колики!
При нас беше абсолютно същото-това изпъване, това въртене на главата и драскането на бузките....
Ако искаш да  си сигурна, че не е от ухото, издебни момент, когато е много спокоен и го натисни по едното ухо отзад и отпред в долната му част. После направи същото и сдругото. На болно ушенце бебетата реагират с писък.
Имай предвид, че е възможно и от друго да пропищи, така че това не е много сигурен начин. Така или иначе имаш ли съмнения, заведи го на лекар.
Въртенето на главата може да е признак за рахит, но не ми се вярва, защото сте малки. Изпотява ли се по вратлето отзад?
Описвам ти просто хиляди варианти, които минаха на времето и през моята глава, но накрая се убедих, че са колики.
В количка няма да му мине. Носи го така,че коремчето му да е притиснато по някакъв начин в ръката ти, ила на рамото ти.
Капки някакви имате ли за колики?
Имай просто търпение и периодът ще премине. Знам, че се чувстваш безпомощна, но повярвай ми наистина не можеш да направиш кой знае какво, освен да се въоръжиш с търпение и просто да му угаждаш, докато му премине страданието.
А то ще премине по- скоро, отколкото си мислиш!!!!

P.S. Температурата къде я мери?
Бебетата, когато реват имат такава лека температура.

# 24
  • Мнения: 590
Мерси аnuschka за загрижеността и бързия отговор!Много ме успокои,дано са колики не 4е е добре но това е по добрия вариант Confused Натиснах уШетата и не пиШтя така 4е дано не е това!За изпотяването се изпотява,заШто?Това е от прекомерното обли4ане.Аз съм зиморни4ава и си мисля 4е и на него му е хладно Embarassed Днес го разсъбляках и му е добре маи.А за рахита кажи каде да намеря да 4ета из интернет 4е не съм запозната със симптомите Embarassed Капки за колики имаме Минифум но резултат никакъв.На корем или на ръката ми като лежи не се успокоява само на рамото ми е малко по добре и заШтото се разглежда наоколу и му е интересно маи.Температурата мерих в дупето сега маи няма.ПлаШи ме съШто 4е много Ште го свикна да го нося и лЮШкам и вси4ки казват 4е много трудно се оту4ва и да не го правя много но на този рев не се издържа Cry Казват 4е до 3-тия месец не се привиквало ама тои маи посвикна ве4е.А това с въртенето на глави4ката наляво-надясно какво можв да е?Като 4е се разглежда из стаята но бързо.Даите идеи и съвети моля! Rolling Eyes Мерси!

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
SkoroMama,
ето за рахита:
http://www.medicalbg.com/zdrave/yourhealth/kids/medicalconditions/rahit.php
Попитах за изпотяването, защото е един от признаците за рахита, но наистина още сте доста малки, за да сте болни. Другия признак е въртенето на главата. Давате ми витамин Д? При следващата консултация насочи вниманието на доктора върху рахита, за да се успокоиш.
Не се притеснявай за свикването на бебето. И ние бяхме все на ръце и точно в тази поза, която описваш ти, но като отминаха коликите всичко се регулира.
Имай просто още малко търпение- нашите страшни колики поутихнаха в началото на третия месец.
Е, и сега има по малко, но се справя много по- мъжки с тях.

# 26
  • Мнения: 272
Да наистина е от коликите. И ние бяхме така на вашата възраст Simple Smile и сега и сега ако ревне - реве като див звяр. Направо се дере и е един гръмогласен!!
И аз така се справях с коликите - с клатене в количката. и Сега.. Като му се доспи започва да мрънка, ако не го заклатя започва да си реве направо!!! и малко като го заклатя и веднага затваря очички.. А това е лошо.. и то много, защотот така си се научи да си плаче преди да заспи и само с клатене се укротява. Дори ако се разхождам в парка пак иска по-силно да до заклатя когато му се доспи и си поревава малко. Sad
а уж вече сме по-големи...

# 27
  • Мнения: 590
Mersi mnogo a tazi statiika ia namerih o6te v4era  Grinning Tam ne pi6e mai za izpotiavane i vurtene na glavata mai Confused E dano ne e tova!Nie sme na adaptirano mliako a to si ima vsi4ki sustavki ne e kato kurmata da zavisi ot tova kakvo iade6 ti,plus 4e az vzimah praz cialata bremennost vitamini i specialno dobavka na vit D i A zatoto tuk niamame mnogo slunce zimata Close Dano niamame predpostavki i mersi mnogo za uspokoenieto!Prosto niakoi dni e mnogo izto6titelno i ne znam kakvo da pravia damu omogna i zapo4vam da mislia de ne e ne6to bolen.Uspeh na vsi4ki!!! I da cunkate bebocite ot men  Grinning

# 28
  • Мнения: 17 407
SkoroMama,
не се притеснявай толкова! Остави го сега този рахит Simple SmileДиагнозата му е комплексна,а и бебо е още много малък-може да има  много причини да е неспокоен,това не значи ,че е болен.Като порасне малко няма да е необходимо да го разнасяш само на ръце.Всичко ще  мине,ще видиш,че няма даже да си спомняш след 2-3 месеца. Успех от мен,целужки за бебо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт